Skocz do zawartości

assistance na zestaw


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Za tydzień wybieram się z przyczepką do Chorwacji. Myślę o wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia assistance. Czy ma ktoś jakąś sprawdzoną ofertę i jak wygląda sprawa z assistance na zestaw? Czy przyczepkę trzeba osobno ubezpieczyć w razie gdy auto odmówi posłuszeństwa, a chciałbym być odholowany np. na docelowy kemping w czasie gdy auto będzie naprawiane? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Mikropek napisał:

Witam wszystkich. Za tydzień wybieram się z przyczepką do Chorwacji. Myślę o wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia assistance. Czy ma ktoś jakąś sprawdzoną ofertę i jak wygląda sprawa z assistance na zestaw? Czy przyczepkę trzeba osobno ubezpieczyć w razie gdy auto odmówi posłuszeństwa, a chciałbym być odholowany np. na docelowy kemping w czasie gdy auto będzie naprawiane? Pozdrawiam.

Tak, przyczepa musi być ujęta w ubezpieczeniu inaczej możesz ją tylko porzucić bo auto zastępcze z hakiem to marzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Assistance na cepkę możesz sobie wykupić na określony okres - przynajmniej u niektórych ubezpieczycieli. Ale ciężko z nimi z produktami do cepek - @maarec może Ci coś wyjaśnić konkretnie i znaleźć.

Moja agentka znalazła w zasadzie 2 oferty:

- na cały rok - holowanie po całej Europie do 1000 km - ok. 450,- zł,

- na 2 tyg. - holowanie w Europie do 400 km - 80,- zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma być krótkoterminowy to nie pomogę, nie znam uczciwego produktu. Kup w pzmot pakiet jaki pasuje, może pomogą.

Napisz gdzie masz OC lub pakiet dla auta i gdzie dla przyczepy to może coś podpowiem.

Niestety porządne ubezpieczenia zawiera się na rok. Znam jedną firmę, która odholuje budkę 1000km (ass dla budki) i kilka, dla holownika z limitem do 1200km, z którym też zabiorą budkę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, maarec napisał:

na styk, limit 15 lat

 

ale jak liczone?

auto z 2004, czyli już ma 15 lat a ubezpieczenie będzie kupowane we wrześniu na rok

Edytowane przez filipert (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, filipert napisał:

Tak, przyczepa musi być ujęta w ubezpieczeniu inaczej możesz ją tylko porzucić bo auto zastępcze z hakiem to marzenie.

Co znaczy ujęta ?

Warta zapewnia holowanie przyczepy jeśli ubezpieczony pojazd uległ awarii, tak jest w OWU 

Czy dadzą zastepczaka z hakiem, nie wiem ale powinni, ew zawsze można korzystać z noclegu na czas naprawy 

 

5 godzin temu, maarec napisał:

na styk, limit 15 lat

 

Które to firmy ? Bo mnie nikt nie chciał dać na auto 10letnie

W sierpniu kończy mi się pakiet u może warto zmienić

Obecnie Warta w kraju bez limitu, za granicą tylko 400km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, konrad_b napisał:

zapewnia holowanie przyczepy jeśli ubezpieczony pojazd uległ awarii, tak jest w OWU 

czyli przyczepa jest w OWU ujęta

można niezależnie przyczepę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, konrad_b napisał:

Co znaczy ujęta ?

Warta zapewnia holowanie przyczepy jeśli ubezpieczony pojazd uległ awarii, tak jest w OWU 

Czy dadzą zastepczaka z hakiem, nie wiem ale powinni, ew zawsze można korzystać z noclegu na czas naprawy 

 

Które to firmy ? Bo mnie nikt nie chciał dać na auto 10letnie

W sierpniu kończy mi się pakiet u może warto zmienić

Obecnie Warta w kraju bez limitu, za granicą tylko 400km

moja ulubiona bez problemu, zapomniałeś o koledze szukając :)

auto z 2004 łapie się do zawarcia, może uda się też kontynuować.

Jeżeli chodzi o przyczepę - są firmy, nieliczne, które zabiorą przyczepę, ale przeważnie w bezpieczne miejsce a nie do domu. Stąd powinno być drugie ubezpieczenie dla cepki, szczególnie, gdy ta ulegnie awarii a holownik będzie sprawny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, maarec napisał:

moja ulubiona bez problemu, zapomniałeś o koledze szukając :)

auto z 2004 łapie się do zawarcia, może uda się też kontynuować.

Jeżeli chodzi o przyczepę - są firmy, nieliczne, które zabiorą przyczepę, ale przeważnie w bezpieczne miejsce a nie do domu. Stąd powinno być drugie ubezpieczenie dla cepki, szczególnie, gdy ta ulegnie awarii a holownik będzie sprawny

Mam obecnie pakiet w Warcie i ass złoty+

Przyczepy wiem że nie obejmuje, ale w razie awarii holownika ściągają przyczepę

Po przygodach w zeszłym roku, nie pogardził bym takim limitem 1200km, nawet jakby trzeba dopłacić to lepiej za 200km niż 1000km jak mam teraz ;)

Odezwę się po powrocie do PL na PW :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.