Skocz do zawartości

Lodówlka w podróży 1000 km- zasialnie


Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest żaden tok rozumowania może po prostu trzeba używać sprzętu zgodnie z przeznaczeniem (12V ). 

Używam zgodnie z przeznaczeniem, czyli na gazie w czasie jazdy. Niestety bez monocontrola, do czego przyznaję się bez bicia

 

Jakby zgasło to i tak co półtorej godziny robię pauzę to kontroluję, ilość gazu jest pomijalna a wentylacja mega skuteczna

 

A przy okazji, może ktoś wrzucić instrukcję elektroluxa co do używania gazu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, dudek_t napisał:

Jeżdżę zawsze na 12V i nigdy nie miałem problemu z wysoką temperaturą w lodówce. Nigdy. Na gaz przełączam sporadycznie przy dłuższych postojach na trasie. 

Ja też jeżdżę na 12V. A wcześniej po prostu włączam lodówkę na gazie i ją schładzam. Dla mnie to wystarczające. Poza tym ja nie śmigam po 30 kilka godzin bez prądu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, pawel435 napisał:

Na monocontrola nie wydam kasy,

A myślałeś że aku kupisz za stówke?

2 godziny temu, pawel435 napisał:

Czy dodatkowy akumulator w przyczepie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, pawel435 napisał:

Na monocontrola nie wydam kasy, zbyt mało takich wyjazdów robie aby sie to oplaciło, a z Gazem będe ostrożny bo pryczepa nie jezdziłą kilka ładnych lat wiec dopiero ja "odkurzam"

 

no monocontrol nigdy się nie opłaci, nie zwróci - tak jak opony, stablizator czy hamulce. No chyba, że dostaniesz mandat za użytkowanie lodówki na gazie bez niego. Ciekawe jaka kwota była by za to w Niemczech czy Austrii ? Jak ma być tanio to szykuj już butelki do zamrażarki.

u mnie bywa po 30H bez podpięcia do prądu w trasie - aktualnie podczas jazdy użytkuję na 12V bo zrobiłem sobie dobrą instalację - mam tam ponad 13V na grzałce w przyczepie i chłodzi lepiej niż czasem na kempingu gdzie 230V w gniazdku nie ma.   Kilka lat jeździłem na gazie (mam cały zestaw) - nie mam iskrownika automatycznego, ale nigdy mi lodówka nie zgasła (czasami sama jej zabudowa lub umiejscowienie w przyczepie może wpływać na to czy płomień zdmuchnie). Na gazie też szło bardzo ładnie, w zeszłym roku aż zjadło cały gaz z butli 5kg.. więc zabrałem w tym roku 11kg i wróciła prawie pełna.

wszystko zależy od tego co tam wieziesz w tej lodówce i gdzie. Bo jak jedziesz np nad Bałtyk, to biedronki tez tam są i możesz kupić mięso w cenie jak w domu. Jak jedziesz do Włoch czy Chorwacji gdzie w najtańszych marketach mięso jest 2 - 3 krotnie droższe (w bajki o cenach podobnych lub nawet niższych jak w PL nie ma co wierzyć) to musisz mieć dobrze działającą lodówkę. Najtaniej zrobić dobrą instalację 12V i cieszyć się chłodem. U mnie daje radę na 12V trzymać ok -15 do -22C w zamrażarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, maarec napisał:

biedronki tez tam są i możesz kupić mięso w cenie jak w domu.

Aż mnie zmroziło.... cena może i podobna, ale jakość w porównania do normalnego mięsa, nawet nie skomentuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jak ktoś używa i nawet mu instrukcja pozwala to niech wrzuci np. zdjęcia wentylacji i odprowadzania spalin a najlepiej jeszcze model przyczepy i lodówki.

Ja zakładam, że są lodówki które można na gazie podczas jazdy a sa i takie co nie wolno.

U mnie wygląda tak i nie wiem, czy mogę jeździć na gazie

 

IMG_20190518_165807.jpg

IMG_20190507_213952.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz , gaz . Zamrażalnik  ok - 10 stopni, lodówka ok + 5 do 10 stopni zależnie ile dołożymy "ciepłego jedzenia" ze sklepu. Mam lodówkę 140 cm, z osobnym zamrażalnikiem. Sprawdzone  w ciepłych krajach np. Grecja  (trasa 6000km, 2017r) .  Mam też wentylatory odsysające ciepłe powietrze , więc działanie na plus. Butla 11kg  w gorących warunkach wystarcza na ok 3 tygodnie (wraz z gotowaniem)

Edytowane przez MazurR (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.