Skocz do zawartości

Przyczepka dla 2+2 prosba o opinię


qtik1

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zachęcacie :). Przyznam szczerze, że olx też nie zachęca. Większość przyczep to angielki, potem starocie, a na końcu poza zakładanym budżetem :). W niedalekich okolicach znalazłem to (kontynentalna, ogłoszenie  prywatne ;).

Możecie się pastwić :)

 

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-fendt-saphir-410-dmc-1000kg-2004r-4-5os-CID5-IDzz6fU.html#1238bf8f1a

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak stolika, braki w łazience - drzwiczki pod umywalką za to masz fajną miskę do moczenia stóp, brak sraczyka, dmc to oczywista kpina powinno być ok. 1200kg. o uszkodzeniy już kolega wspominał, szukaj dalej chyba że już kupiłeś to zajefajna czuć tą świeżość na odległość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chris_66 napisał:

Nie kupiłem, nawet nie ruszyłem 4 liter z miejsca ;). Generalnie na zdjęciach z zewnątrz już słabo wygląda. Patrząc po olx i innych portalach jest słabo, a już w rozsądnej odległości od Lublina w zasadzie nic nie ma. Układ angielek mi się podoba, ale jak czytam na forum mogą być problematyczne,  z kolei kontynentalnych mało, albo starocie lub nowe. A budżetu nie chcę zwiększać, bo jak tak dalej pójdzie to będę musiał kupić nową :)

Najwyżej tradycyjnie pojadę z namiotem :D.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, chris_66 napisał:

Nie patrz na rozsądną odległość tylko na stan.
Jak we wsi wszystkie ładne laski zajęte to nie bierz się za brzydkie tylko wal do sąsiedniej emoji1787.png

ROTFL. Boję się jednego - najeżdżę się oglądając ulepy :).

Choć w sumie po motocykl zrobiłem łącznie 1000 km, aby go przywieźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROTFL. Boję się jednego - najeżdżę się oglądając ulepy :).
Choć w sumie po motocykl zrobiłem łącznie 1000 km, aby go przywieźć.
Jest ryzyko, jest zabawa. Ja po swoją do Danii jechałem, ale był pewniak. Kampera jak sprzedawałem to klient przyleciał po niego z drugiego końca świata prawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za jedną z przyczep (jakieś 2,5 roku temu zrobiłem kilka tyś. km., a na koniec kupiłem "pod domem". Mieszkam koło Warszawy, a byłem: x2 na Pomorzu, raz w Bydgoszczy i Chojnicach, w Poznaniu, w Opolu, w Będzinie i Bieruniu,  We Wrocławiu i Wałbrzychu , w Kutnie :-] ) i to wcale nie jest żart :] A wielu miejsc mogę nie pamiętać. Pamiętam, za to przyczepy , które wtedy oglądałem.

Budżet  miałem wtedy do 25 tys Złotych polskich.

Całe szczęście, że przy ostatniej kupowanej udało się przy pierwszych 200km

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 44 minuty temu, Pierzasty napisał:

    Ja za jedną z przyczep (jakieś 2,5 roku temu zrobiłem kilka tyś. km., a na koniec kupiłem "pod domem". Mieszkam koło Warszawy, a byłem: x2 na Pomorzu, raz w Bydgoszczy i Chojnicach, w Poznaniu, w Opolu, w Będzinie i Bieruniu,  We Wrocławiu i Wałbrzychu , w Kutnie :-] ) i to wcale nie jest żart :] A wielu miejsc mogę nie pamiętać. Pamiętam, za to przyczepy , które wtedy oglądałem. 

    Budżet  miałem wtedy do 25 tys Złotych polskich.

    Całe szczęście, że przy ostatniej kupowanej udało się przy pierwszych 200km 

    No właśnie w tym jest problem. Jeśłi miałbym  zrobić przykładowo 5000 km, jak niektórzy koledzy z forum,  zaczynam zimną kalkulację. Z jednej strony koszt paliwa, z drugiej czas w którym zamiast jeździć w poszukiwaniu przyczepy, mogę zarobić i różnicę przeznaczyć na kupno droższej (której i tak zapewne w okolicy nie będzie :P) lub dodatkowe koszty związane z ewentualną naprawą ;). Generalnie na ścianie wschodniej jest słabo z zakupem czegokolwiek (nie tylko przyczep), trzeba jechać w bardziej cywilizowane okolice :D:D. Od dłuższego czasu oglądam ogłoszenia z lubelskiego i po prostu jest słabo ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może czasem forumowicze  coś pomogą. Wstawiaj linki tego co Cię interesuje. I nie licz na cenowe okazje

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Pierzasty napisał:

Może czasem forumowicze  coś pomogą. Wstawiaj linki tego co Cię interesuje. I nie licz na cenowe okazje

Nie ukrywam, że układ angielek zdecydowanie bardziej mi odpowiada (chodzi o odrębne łóżka dla moich terrorystów). Z tego, co widzę rzadkością są przyczepy kontynentalne z łóżkami piętrowymi zwłaszcza w zakładanym DMC max do 1200 (no do 1300, choć wolę troszkę mniej). Tak więc angielek, znając ich wady do końca nie skreślam z grona poszukiwań, jednak czynię to z pełną świadomością, stąd też prośba o zerknięcie okiem na 1 ogłoszenie, zwłaszcza że pobieżnie przyczepę obejrzałem i obwąchałem bakisty.

Oglądałem wszystkie inne przyczepy od tego sprzedawcy i na pierwszy rzut oka  widziałem znaczną różnicę na korzyść tej, do której link pozwoliłem sobie wkleić.

Co do okazji cenowych, na nie nie liczę gdyż wiem że takowych w zasadzie nie ma, a jeśli są to rozchodzą się wśród znajomych ;).

Edytowane przez qtik1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, qtik1 napisał:

Z tego, co widzę rzadkością są przyczepy kontynentalne z łóżkami piętrowymi zwłaszcza w zakładanym DMC max do 1200 (no do 1300, choć wolę troszkę mniej).

Jak rzadkością? Każdy producent ma takie budy, z piętrusami z przodu, z tyłu do 1300 kg. Do wyboru do koloru. Problemem może być rynek wtórny, bo przyczepy z piętrusami są najbardziej poszukiwanymi układami, więc używki pewnie schodzą na pniu.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.