Skocz do zawartości

Przyczepka dla 2+2 prosba o opinię


qtik1

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Wiem, że już późno na zakup, jednak szukam i znaleźć nie mogę, zwłaszcza w rozsądnej odległości.

Generalnie nie chcę zbyt wielkiej przyczepy, ważne aby rodzina w składzie 2+2 się pomieściła, jak również przyczepa nie była zbyt wielka, gdyż będzie wykorzystywana również na wyjazdy w Alpy, na ile pozwoli obecny holownik. Póki co budżet zwiększyłem do 25 tys. i nie bardzo chcę go przekraczać.  

Zerknijcie proszę na to ogłoszenie (wiem, że handlarz oraz przyczepka z Anglii, jednak juz zarejestrowana w PL), być może posiadacie doświadczenie ze sprzedającym lub dopatrzycie się czegoś na zdjęciach. Wczoraj ją oglądałem, zapachów nieprzyjemnych nie wyczułem, z wewnątrz wydawała sie w miarę OK. To co zauważyłem na szybko - przednia szyba w górnym rodu pęknięta na ok 10- cm (zewnętrzna i wewnętrzna),, uszczelka na szyberdachu sparciała całkowicie - w zasadzie nadaje się tylko do wyrzucenia, brak widocznych zacieków w szafkach i przy oknach, w toalecie ściany wydają się twarde i bez zacieków. Wewnątrz w miarę czysta i mało zniszczona. Otwarcie bakist nie skutkowało smrodem wilgoci. Dodatkowo zauważyłem alarm oraz czujnik dymu/ czadu. Wyposażona również w przedsionek, jednak nie oglądałem.

Niestety nie miałem czasu na dokładne oględziny, jednak to nie problem weekendową porą, no chyba że w ogłoszeniu dostrzeżecie coś mocno niepokojącego, co skutecznie zniechęci mnie do podróży prawie 200 km w jedną stronę :).

https://www.otomoto.pl/oferta/bailey-kempingowa-4-osobowa-dmc-tylko-1177-bailey-ranger-2004-rok-zarejestr-ID6BTzWJ.html?

 

Nieco więcej zdjęć znajduje się na tej stronie

 

https://kempingowa.pl/9-przyczepy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, qtik1 napisał:

Takie przyczepy w UK kosztują około 5-6k funtów. Dolicz do tego transport i zarobek handlarza. To za ile ją kupił i w jakim stanie, że po przywiezieniu do PL i po doliczeniu marży ona kosztuje tylko 22k złotych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki przegląd ebay.uk wypłuł 2 modele z tego rocznika 3,5 oraz niecałe 4 k funtów. Jednak specjalistą nie jestem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. Czyli w UK idzie kupić taką budę za 16-20k złotych. Czyli jak handlarz kupi za 3.5k funtów to po przytarganiu może mu się to opłacać.

Jeszcze pozostaje kwestia, że to angielka. Jeśli Cię interesuje, to ja bym poszukał kogoś kto mieszka w pobliżu, żeby się przyjrzał z bliska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd też piszę :). Być może ktoś, kto zna się lepiej z okolic Rzeszowa będzie na tyle uprzejmy i zerknie bardziej doświadczonym okiem (temat dot. pomocy w oględzinach wygląda na rzadko odwiedzany :). Generalnie widziałem tu mistrzów szczegółów zdjęciowych, których ja mogę się nie dopatrzeć :)

A to, że angielka mniej mi przeszkadza, jeśli jest sucha, drzwi z niewłaściwej strony nie są dla mnie problemem.

Edytowane przez qtik1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, qtik1 napisał:

jeśli jest sucha,

No i tutaj zaczynają sie schody. Jeżeli kupujesz na handel to w zasadzie masz to w nosie bo i tak znajdzie się głupi i kupi byle by na głowę nie kapało i pieczarki na ścianie nie rosły. Jak dla siebie to nawet najbardziej doświadczeni mogą zaliczyć wpadkę, głowy między blachy nie wlożysz możesz tylko ocenić bezwypadkowość, odpowiednie malowanie, naklejki itp. Na zdjęciach ogólnie nic nie widać bo handlarze wiedzą jak je robić żeby zachęcić potencjalnego klienta do przyjazdu na plac potem mają z górki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie szukać można cały rok. Czasem jest tak, że ludzie jadą na urlop z myślą że po powrocie przyczepa idzie na sprzedaż. Ja tak miałem z 3 lata temu , że jeszcze na wakacjach wystawiłem swoją naprawdę zadbaną budkę.  Taka ciekawostka,  że sprzedała się dopiero w Listopadzie,  albo nawet w grudniu (w każdym razie wyciągnąłem ją spód pokrowca ).

Komisy z angielkami bym sobie raczej odpuścił. W polecanych komisach trzeba uważać, bo też zdarza się sporo wtop, a co mówić u tych szrociaży. Jednak najlepiej szukać ofert prywatnych (Co oczywiście nie zwalnia z czujności)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie szukać można cały rok..............Komisy z angielkami bym sobie raczej odpuścił............


Ja na odbiór swojej czekałem aż właściciel umrze

A z angielkami to jest tak, że albo ktoś je pokocha i będzie zadowolony, albo nie będzie chciał na nie nawet spojrzeć. U mnie w domu dominuje to drugie.
Plus kwestia MW i DMC przy rejestracji te rejestowane są zazwyczaj na równo robione dla zachęty nieświadomych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, chris_66 napisał:

Jakaś zazdrość przemawia przez ciebie emoji2957.png czuję to przez ekran, sam chciałbyś i innym zazdrościsz emoji41.pngemoji56.png

 

 

Akurat na minę można się wpakować zawsze, tyle że w angielkach jest to prawie pewniak emoji40.pngemoji856.pngemoji24.png

Co niby chciałbym i co niby zazdroszczę  napisz wyraźnie bo nie kumam tego  ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.