Skocz do zawartości

Jaką przyczepe campingową kupić i gdzie?


Maro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 229
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

mar1975, ja w swojej mam panel sterowania do ogrzewania Primus i panel sterowania elektryką z bateriami solarnymi a w tej nie ma baterii , a o ogrzewaniu nie wiele czy Truma czy inne.

 

Zrób fotki tego panelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mar1975, nie wiesz do czego ten panel sterowania ??

przyczepka jest w Twojej miejscowości warto się przyjrzeć?

 

Ten ''panel sterowania'' to włączniki oświetlenia nad kuchnią na 12 i 220V , włącznik transformatora 220/12V i włącznik wyciągu kuchennego który sie też tam znajduje. Osobiście niepokoi mnie w tej przyczepie to że została przyprowadzona na ''żółtych blachach''. Świadczy to o tym że nie została wyrejestrowana w Holandii ( mogą być kłopoty przy rejestracji w PL ). Trzeba dokładnie sprawdzić jej dokumenty i nie kupować pod żadnym pozorem z różowym dowodem rejestracyjnym ( dawno temu straciły one ważność i zostały zastąpione dowodami ''zielonymi'' 3-częściowymi ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc [przyczepka na żółtych balachach nie wymeldowana, z zielonym dowdem rej, panel sterujący to nic innego jak nad kuchenka włączniki światła wentylacji, miała naprawiany przdni prawy narożnik, w środku niezbyt zapaszek... ogólnie nie dla mnie ta przyczepka... czekam na dostawe w Kutnie i jeszcze raz się wybiore...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś tę, od zaprawionego użytkownika naszego forum

http://www.karawaning.pl/component/option,com_marketplace/page,show_ad/catid,6/adid,398/Itemid,45/

Ja tam ciągle jestem zdania, że najlepszy sprzęt kupuje się na "naszej- stronkowej" giełdzie (od naszych drogich kolegów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jaki jest wyglad niekonserwatywny?

Nie, bo sie zastanawiam po prostu z ciekawości. :hop1:

Pozdro, J

 

I sie wcale nie czepiam, tylko pytam...

 

już spieszę z wyjasnieniem :ok:

 

niekonserwatywne są np. tab-y albo tabbert paganini :ok: chodzi o to, ze linia nadwozia przyczepy jest jakaś taka bardziej opływowa i... futurystyczna? No i ma więcej ciekawych detali stylizacyjnych.

Ale można jednocześnie łączyć konserwatywne podejście z ładną i nowoczesną stylizacją- wystarczy spojrzeć na Knausy czy Fendty. Wg mnie niektóre Buerstnery stylizacyjnie zatrzymały się kilkanaście lat temu (chociażby te wspominana Ventana)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i ja dorzucę swoje kamyki do ogródka. Na zakup przyczepy zdecydowałem się w lato zeszłego roku. Po przestudiowaniu forum, oraz po wysłuchaniu opinii Forumowiczów (co niezmiernie mi pomogło w wyborze – dzięki!) wybrałem się na polowanie :hop1: . Obejrzałem pewnie z kilkadziesiąt różnych przyczep i wiem, że stan techniczny budek sprzedawanych przez osoby prywatne (tzn. takie, które je wcześniej użytkowały i dbały o nie we właściwy sposó:ok: jest lepszy od tych, które pojawiają się na rynku celem odsprzedaży (komisowe lub w imporcie zarówno „firmowym” jak i „prywatnym” ;) . Wynika to z faktu, że jak kupujemy dla siebie to chcemy aby budka była albo bez wad estetyczno - technicznych, albo w trakcie jej użytkowania mankamenty sukcesywnie usuwamy. W przypadku kupna od „pośrednika” nie zawsze zależy mu na dobrym stanie technicznym. Nierzadko kupuje on budki hurtem – główna motywacja jaka mu przyświeca to osiągnięcie jak największego zysku. Raczej nie należy oczekiwać, że jakiekolwiek usterki przyczepy zostaną przez pośrednika usunięte (prędzej zamaskowane) – chyba, że są takie wady, które uniemożliwiają sprzedaż przyczepy z zyskiem. Przez swoją wypowiedź nie chcę Was zrazić do kupna od pośredników – chcę natomiast wyczulić na dobre sprawdzenie stanu technicznego (poprawny stan techniczny jest warunkiem koniecznym) a elementem dyskusyjnym powinny być sprawy estetyczne (jednemu się podoba i niewybrzydza, inny będzie marudził… ;) . I kwestia ostatnia – wyjazd po przyczepę za granicę – nigdy nie ma gwarancji, że za granicą znajdziemy przyczepę „lepszą za te same pieniądze” lub „równie dobrą a dużo tańszą”. Natomiast jest duże prawdopodobieństwo, że będziemy kupowali pod presją czasu – a to niedobry doradca. Osobiście polecam cierpliwość i zakup od polskiego pasjonata karawaningu (tak jak KONZIO), może będzie trochę starsza, może trochę mniejszą ale z pewnością będzie bardziej zadbana… :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.