Skocz do zawartości

Dach przecieka - prośba o pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy entuzjaści karawaningu!

Na początku - jeżeli gdzieś umknął mi podobny temat - proszę o przekierowanie.

Majówka jaka jest - każdy widzi. Na Mazurach w nocy z drugiego na trzeciego maja spotkała mnie okropna ulewa, po jakichś dwóch godzinach deszczu zaczęło ciec w środku - niedużo, ale zaczęło. 

Kiedy kupowałem przyczepę był mały zaciek - podobno po naprawie  miało nie być problemów. Jak widać coś nie poszło. 

I tu pytanie do Was: Co dalej? Nie jestem doświadczony w tak specjalistycznych naprawach, ale znajomy mówi, że naprawimy to w jedno popołudnie. I jak pewnie się domyślacie, nie bardzo mu wierzę. Czy może nie mam racji? Jak się do tego zabrać? 

A jeśli nie samemu to jaki warsztat specjalizujący się w przyczepach polecacie w okolicach Warszawy? I jaki to może być przedział cenowy? 

Chwilowo miejsce, w którym woda przeciekła, zabezpieczyłem grubą warstwą ceraty i szarą taśmą - tak, pełna profeska ;) 

Poniżej zdjęcia ze wspomnianym miejscem.

Przyczepka to Chateau 330

Serdecznie pozdrawiam

Filip

B665630B-6E81-4A59-8BA7-1FFB75317107.jpeg

615E5F4B-592B-48AA-8183-30E6F2B18947.jpeg

8D223AEF-C6FF-4549-BD16-BFC23189B581.jpeg

11AA5ABF-0634-408C-B542-2DF63AC65222.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FilipS napisał:

ale znajomy mówi, że naprawimy to w jedno popołudnie

W jedno popołudnie mówi kolega? W jedno popołudnie to będziecie zrywali tapetę w środku - po to , żeby  się przekonać ile popołudniówek spędzicie na naprawie odkrytych uszkodzeń...

Powodzenia życzę... Będzie co robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ten kolega takie coś ogarnie w jedno popołudnie to niech od razu otwiera warsztat i gwarantuje Ci ,że roboty będzie miał od groma a wolne terminy to tak za dwa lata.

Pewnie myślał o zdrapaniu tego starego uszczelniacza i o tubie silikonu plus zgrzewce piwa i takie coś po południu by ogarnął. A taka zabawa to jest śmiech na sali. 

Tyle tylko ,że to co widać od środka budy nie napawa optymizmem.  Jak widać to pod spodem wszystko jest już zgnite a po zdarciu tapety obraz może doprowadzić do potoku łez.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Pierzasty napisał:

Dawno to kupiłeś? Może jeszcze możesz zwrócić? 

Aż tak to źle wygląda? Kupiłem Ok 1,5 miesiąca temu. Ze zwrotem raczej może być ciężko.

Może ktoś mi polecić serwis/ stronę z materiałami/ podzielić się doświadczeniami z podobnymi naprawami? To, że naprawa to nie hop-siup to wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Witaj. Współczuję ale to poważna sprawa jest. Masz w Grodzisku Mazowieckim Serwis który ogarnie tą sprawę ale to jak powiedziałem poważna sprawa jest i teraz pewnie z czasem będzie krucho. Jest zarejestrowany tu na forum jako Firma. Pan Damian Sadowski InterCamp. Jakbyś myślał na poważnie to pisz na PW a prześlę ci odpowiednie namiary. Jeszcze raz współczuję i Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, FilipS napisał:

Aż tak to źle wygląda? Kupiłem Ok 1,5 miesiąca temu. Ze zwrotem raczej może być ciężko.

Może ktoś mi polecić serwis/ stronę z materiałami/ podzielić się doświadczeniami z podobnymi naprawami? To, że naprawa to nie hop-siup to wiem. 

W okolicach Warszawy jest jeszcze https://www.facebook.com/wypozyczalniakempingowhttps://www.olx.pl/oferta/naprawa-i-serwis-przyczep-kempingowych-towarowych-kamperow-CID619-IDpB6gx.html#4763755d9a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze i drugie zdjęcie pokazuje listwę aluminiową "położoną" na listwach okalających przyczepę. To kardynalny błąd bo listwa przez to jest uniesiona ponad płaszczyznę dachu, nie dając ani mocowania ani szczelności. Na tych samych zdjęciach widać "pobabranie" silikonem listwy dookoła.

To partactwo !!! jeśli określać jakość i wykonanie tego pomysłu na utrzymanie przyczepy w kupie i szczelności. Według mnie tego typu listwy nie powinno być w tym miejscu, ktoś wykorzystał co miał pod ręką ...

Naprawa w wyspecjalizowanej firmie szybka i tania nie będzie.

Naprawa we własnym zakresie powinna się zacząć od stwierdzenia rozległości zniszczeń - na początek odsłonięcia tapety z miejsc, których i tak odchodzi. Potem pozbycia się mokrych i zgniłych elementów, odbudowy i wykończenia.

Dopóki nie zdecydujesz koniecznie okryj przyczepę wodoszczelną plandeką, cały dach i co najmniej do połowy wysokości.

P.S. Jeśli twoja przyczepa tak jak napisane w profilu, to Chateau La Car 330 zobacz zdjęcia jak wygląda na innych ogłoszeniach, w internecie. Im dłużej patrze na te kilka zdjęć, które załączyłeś tym większe mam wątpliwości. W sieci nie znalazłem zdjęć Chateau La Car 330 z plastikowym "panelem" na dachu, który widać na twoich zdjęciach.

Czy nie kupiłeś czasem "składaka" ... ? Sprawdź.

Edytowane przez zuczek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2019 o 10:12, FilipS napisał:

Aż tak to źle wygląda? Kupiłem Ok 1,5 miesiąca temu. Ze zwrotem raczej może być ciężko.

A co to ma do rzeczy? Przyczepa ma wadę fizyczną, o której sprzedawca Cię nie poinformował. Reklamuj przyczepę i żądaj usunięcia usterki albo zwrotu pieniędzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie...

Reklamuj lub oddawaj przyczepę...

Koszt naprawy nawet we własnym zakresie (O ile dasz rady) będzie większy od wartości przyczepy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, visitor1967 napisał:

Cześć Witaj. Współczuję ale to poważna sprawa jest. Masz w Grodzisku Mazowieckim Serwis który ogarnie tą sprawę ale to jak powiedziałem poważna sprawa jest i teraz pewnie z czasem będzie krucho. Jest zarejestrowany tu na forum jako Firma. Pan Damian Sadowski InterCamp. Jakbyś myślał na poważnie to pisz na PW a prześlę ci odpowiednie namiary. Jeszcze raz współczuję i Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dziękuję, za chwilę się odezwę na priv. 

 

5 godzin temu, zuczek napisał:

Pierwsze i drugie zdjęcie pokazuje listwę aluminiową "położoną" na listwach okalających przyczepę. To kardynalny błąd bo listwa przez to jest uniesiona ponad płaszczyznę dachu, nie dając ani mocowania ani szczelności. Na tych samych zdjęciach widać "pobabranie" silikonem listwy dookoła.

To partactwo !!! jeśli określać jakość i wykonanie tego pomysłu na utrzymanie przyczepy w kupie i szczelności. Według mnie tego typu listwy nie powinno być w tym miejscu, ktoś wykorzystał co miał pod ręką ...

Naprawa w wyspecjalizowanej firmie szybka i tania nie będzie.

Naprawa we własnym zakresie powinna się zacząć od stwierdzenia rozległości zniszczeń - na początek odsłonięcia tapety z miejsc, których i tak odchodzi. Potem pozbycia się mokrych i zgniłych elementów, odbudowy i wykończenia.

Dopóki nie zdecydujesz koniecznie okryj przyczepę wodoszczelną plandeką, cały dach i co najmniej do połowy wysokości.

P.S. Jeśli twoja przyczepa tak jak napisane w profilu, to Chateau La Car 330 zobacz zdjęcia jak wygląda na innych ogłoszeniach, w internecie. Im dłużej patrze na te kilka zdjęć, które załączyłeś tym większe mam wątpliwości. W sieci nie znalazłem zdjęć Chateau La Car 330 z plastikowym "panelem" na dachu, który widać na twoich zdjęciach.

Czy nie kupiłeś czasem "składaka" ... ? Sprawdź.

Właśnie przeszperałem odchłanie internetu i w 1990 pojawiały się Chateau 330 La Car 2000 (to ten model) z takim dachem - zdjęcia z netu:

59386761_931137340566342_110360992851951616_n.jpg

59364164_855660681455583_3754318732629901312_n.jpg

59573113_322087058465000_5663670165171077120_n.jpg

Co do reklamacji @jacek00 i @Misio chyba mają rację. Ale raczej będę skłaniał się do opcji odzyskania kosztów naprawy. A jak sprawa wygląda jeżeli przyczepa już jest przerejestrowana na mnie? Jak ewentualnie w takim wypadku postąpić? Tu mam na myśli zwrot (jeżeli do takowego miałoby dojść).

 

Poniżej zdjęcia mojej:

59619588_463094594435739_712167665724030976_n.jpg

59625777_2243329085713220_4954978407889764352_n.jpg

59892368_377088916230704_7978019919755214848_n.jpg

Zacznę chyba od oceny strat, potem będę próbował z reklamacją i może [!] naprawa na własną rękę, o ile będę w stanie sam to zrobić, ale pewnie skończy się na serwisie, którymś poleconym przez @Tomii lub @visitor1967.

Dziękuję bardzo za polecenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budka fajna , szkoda że tak zdewastowana i zaniedbana

próbuj oddać ją i odzyskać pieniądze, przerejestrowanie to nie problem, i w sumie najmniejsza strata z tego całego dealu

połączenia na dachu to potencjalne źródło problemów, o ile to jest laminat czy blacha to można jakoś to ogarnąć (tak jak angielki są robione)

u ciebie jest blacha i plastikowa nakładka - sam plastik jest już nieciekawą opcją (pęka) to położenie tego na dachu to podwójne problemy i miejsce szczególnej troski, do tego chateau ma fatalne te plastikowe elementy (kruche i wyjątkowo samodegradowalne)

uciekaj od tego, oddaj jako wadę ukrytą i odzyskaj pieniądze

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.