Skocz do zawartości

Dach przecieka - prośba o pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Uszczelnij jak KiKi 

A tak na serio to musisz sobie zorganizować jakieś miejsce gdzie zbudujesz warsztat stolarsko-dekarski.  Jak będziesz naprawiał to rób zdjęcia i wrzucaj postępy prac na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

@Adalbrecht

Jak do tej pory rozwiązanie dość prowizoryczne - Z zewnątrz zerwałem wszystkie stare uszczelnienia, odtłuściłem i na łączenia poszła taśma butylowa, a wcześniej nowe wkręty nierdzewne. Tyle od zewnątrz. W środku oderwałem sklejkę w miejscu, w którym namiękła, wysuszyłem wszystko i wstawiłem w to miejsce sklejkę dociętą na wymiar i zatapetowaną (od wewnątrz jest to za jedną z półek). Udało się zrobić to na chwilę obecną tak, żeby nie zdejmować mebli. W tym roku planuję dostać się do całej ściany i zrobić to porządnie, ale z tego co udało mi się zobaczyć, to sytuacja nie jest aż tak tragiczna, jak się mogło wydawać :)

PS. Byłem w serwisie w Łomiankach, pan popatrzył na przyczepę i uszkodzenie, powiedział, że za tydzień prześle ogólną wycenę. Upominałem się jakieś cztery razy przez kolejny miesiąc, byłem nawet umówiony na naprawę (chciałem poznać wycenę, przynajmniej ogólną czy spodziewać się 1000 czy 10000 zł za naprawę), ale byłem zbywany przez właściciela i kontakt się urwał. Chyba klientów tyle, że nie ma czasu się nimi zajmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, FilipS napisał:

Jak do tej pory rozwiązanie dość prowizoryczne - Z zewnątrz zerwałem wszystkie stare uszczelnienia, odtłuściłem i na łączenia poszła taśma butylowa, a wcześniej nowe wkręty nierdzewne.

To cieszy ze jednak nie robiłeś tego jak KiKi.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety z racji zapakowania przyczepy w strój zimowy, jeszcze kilka dni będzie problem ze zdjęciami od wewnątrz. Od środka wygląda to tak - nic specjalnego, szczególnie, że uszczelka jest stara, a ja nie znalazłem nic sensownego do takiej prowizorki, ale lepsza taka sklejka niż wilgotna:

naprawa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2020‎-‎02‎-‎24 o 18:07, PolariS napisał:

To cieszy ze jednak nie robiłeś tego jak KiKi.  

Jakby Kiki zrobił taśmą dekarską butylową a nie bitumiczną to poza wyglądem estetycznym byłoby wszystko OK. Ale bit się nie nadaje więc nie ma co się dziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Bob Duży napisał:

Jakby Kiki zrobił taśmą dekarską butylową a nie bitumiczną to poza wyglądem estetycznym byłoby wszystko OK. Ale bit się nie nadaje więc nie ma co się dziwić.

A są taśmy butylowe z przyklejonym płaszczem alu z jednej strony? Bo jednak butylu używamy pomiędzy uszczelnianymi elementami, a nie robiąc/wykańczając  fugę czy powierzchnię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, są czarne i srebrne (allu). NIe dziwię się że jemu zbierała się woda, bitumiczne masy nie nadają się do tego typu rzeczy. Sam niemiałem jak ściągnąć listew i zrobiłembutylową allu i nic kompletnie się nie dzieje.Sucho i o to chodzi. W tym sezonie będę miał ręce do pomocy żeby ściągnąć listwy to zrobie jak książka piszę. Taśma butylowa klei b.mocno tworzy wodoszczelne połączenie pomimo jej cienkiej warstwy 1mm. Po podgrzaniu do 60st odkleja się bez śladu na poszyciu.
Między markizę a ścianę powinna być dana uszczelka, u mnie jej nie było i przez jedną śrubę nie tyle że była woda co pojawiała się ciut skroplina. Dałem butyl w fugę. Trzyma super nic się nie dzieje szczelne i nie widać czegoś nie pokojącego. Uszczelka taka oryg to 300zł popier... ich całkowicie za kawałek gumy.

https://allegro.pl/oferta/soudal-tasma-butylowa-uszczelniajaca-butyband-75-7834754417?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=ZWY5MWM1MzMtZWRjMy00OWFjLWE0ZTktODRlMmRiMWY1Mjc1AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=797a4a82-4aec-480f-8a9d-81351ac5071d

Edytowane przez Bob Duży (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.