Skocz do zawartości

legalny antyradar


leszek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja akurat nie twierdzę,że jeżdżę zgodnie z przepisami i prędkość często przekraczam. Nie czarujmy się ale 90 km/h poza miastem to chyba nikt nie jeździ, ale mimo wszystko wracając do tematu uważam,że ostrzeganie o tym, że może być kontrola bo ktoś wgrał do POI tego urządzenia taką informację naprawdę nie wiele ma wspólnego ze stanem faktycznym. Stąd te wszystkie lekko ironiczne propozycje różnego rodzaju płyt antyradarowych. :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeśli by słuchał w nawigacji o radarach cały czas jazda była by w ramach przepisów, bo navi co chwile informuje o "możliwej kontroli radarowej", ale jak Yabulon, pisał wcześniej 90 % to atrapy - nie aktywne.

Najlepsze jest CB radio inni ostrzegają, że dany radar jest aktywny.

leszek im nowsze wersje puntów PIO sobie wgrasz tym częściej bedziesz zwalniał i okaże się , że radar był nie aktywny gdy go przyjedziesz.

A poprzez CB bedziesz miał ostrzeżenie od innych kierowców o radarach , korkach, wypadkach i innych utrudnieniach na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, ja nie słyszałem nic o legalności antyradarów. Oczywiście można je mieć, ale nie można korzystać. Za posiadanie nie karzą, ale za użytkowanie tak. Nic nie wiem czy coś się zmieniło... :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałeś chyba tego tematu zbyt dokładnie. To urządzenie nie jest żadnym antyradarem a jedynie bardzo uproszczoną nawigacją, która ma wgrane POI dotyczące radarów i miejsc częstych kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam,że ostrzeganie o tym, że może być kontrola bo ktoś wgrał do POI tego urządzenia taką informację naprawdę nie wiele ma wspólnego ze stanem faktycznym. Stąd te wszystkie lekko ironiczne propozycje różnego rodzaju płyt antyradarowych.

I tutaj bym się z Tobą nie zgodził –sprawdzałem na wakacjach jeżdżąc po różnych drogach .jak już miałem zaznaczony na mapie w nawigacji radar stacjonarny w punktach POI to umiejscowienie tego radaru było zgodne z rzeczywistością prawie co do metra a wcześniejszy komunikat przed strefą pomiaru zawsze pozwala na zwolnienie szybkości. Co prawda więcej było radarów na drodze niż tych na mapie ale to właśnie problem uaktualnień. A co do płyt to się nie przejmuję że sobie żartujecie .ja dawniej tez się śmiałem z tych co mają nawigację że znaków nie umieją czytać i po co to komu . A teraz sam używam ba nawet Lepciak na wakacjach podpatrzył , zakupił i też o ile wiem sobie chwali .

Wir57 na pewno to co piszesz to pokrywa się z prawdą ale przecież nikt nie słucha nawigacji i patrzy w nią bez przerwy . Jak się już do niej przyzwyczaisz to podczas jazdy jest tylko dodatkiem tak jak CB .Wybierasz rzeczy najistotniejsze a informacja że tam gdzieś stoi fatoradar czyni jazdę z przyczepa bardziej płynną. Przecież widać często jak pod fotoradarami robią się korki bo ktoś zaskoczony hamuje nadmiernie a widząc o wiele wcześniej na nawigacji że będzie fotoradar możemy zwolnić, zachować odleglość .Kłócił się nie będę co lepsze ja mam i CB i nawigację a używam ich w miarę rozsądnie tak że zawsze zostaje czasu na słuchanie radia i rozmowę z towarzyszami podróży. A co do tego antyradaru to macie rację jest chyba mało przydatny bzdet :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leszek, też mam navi i CB , ale to nie znaczy , że w czasie jazdy ślepo patrze w navi i ciągły , nieustanny nasłuch CB , są to doatki , ktore wykorzystuje w miare potrzeby, inaczej pewnie bym nigdzie nie dojechał , albo skończył jazde w najbliższym rowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jechać 190 km/h . Radar podobno wtedy nie łapie !

Mówie tu o stojacych fotografach !

 

też tak słyszałem -nie powiem że sprawdzałem :swieca:

 

Na terenie opolszczyzny doganiają i tych powyżej 220km/h

 

a w byłym wielkopolskim słyszałem że przy 260 policja potrafi wyprzedzić delikwenta :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.