Jump to content
Voku

Małe miejskie auto

Recommended Posts

maarec
18 godzin temu, polo63 napisał:

Miejskie to i10, i20to już i na działkę można jechać. Mnie tyż zastanawia czemu tych jak i VW Up Seata Mii nie ma w propozycjach😏

Bo Wy Darka na żywo nie widzieliście :)

Benior

Obecnie mam od tygodnia zastępczy nówkę i30 1,4 benzyna. Dla jednego będzie mała, dla innego duża a dla mnie by była w sam raz. Bardzo fajnie to się zbiera i w cyklu mieszanym spalił mi 5,5L/100km. Na wyświetlaczu pokazuje 7! Może to przez ten S&S? Będę miał drugie tankowanie już samodzielne to potwierdzę spalanie. 

Cezarr
4 godziny temu, qbek napisał:

rodzicielka moja miała

Zapytałem bo słyszałem od gościa który prowadzi warsztat niezależny Mercedes że to auto jest strasznie upierdliwe w serwisowaniu, szczególnie silnik. 🤔

qbek
59 minut temu, Cezarr napisał:

Zapytałem bo słyszałem od gościa który prowadzi warsztat niezależny Mercedes że to auto jest strasznie upierdliwe w serwisowaniu, szczególnie silnik. 🤔

Generalnie nie było żadnych większych problemów z eksploatacją auta. Fakt faktem, że było to już ładnych parę lat temu, a sam mercedes był z 98 albo 99 roku...

A może to po prostu moje i rodziców szczęście ;-)  , sam ujeżdżam 10 lat lagunę, nigdy mnie nie zawiodła i lawety nie widziała 😉 

Cezarr

Wiesz jak masz pecha to i w drewnianym kościele cegłą dostaniesz, chyba z autami jest podobnie ale i tak są marki aut czy raczej modele które lepiej omijać i nie sprawdzać swojego szczęścia. 😉

Voku
7 godzin temu, maarec napisał:

Bo Wy Darka na żywo nie widzieliście :)

:D

Benior

To mogę potwierdzić, że spalanie to 5,5L/100 w cyklu mieszanym. 

Żonie natomiast I30 całkowicie nie podszedł, narzekała na sprzęgło ale to przy butach na obcasie. Kwestia pewnie przyzwyczajenia ale pierwsze wrażenie na niej zrobił słabe. 

Cezarr
36 minut temu, Benior napisał:

narzekała na sprzęgło ale to przy butach na obcasie

Bo nie powinno się w takich butach prowadzić auta 😉

Voku
W dniu 21.01.2019 o 16:51, jacek00 napisał:

A moja propozycja w postaci DS3 chyba Ci umknęła.

To za drogie auto jak na moje potrzeby.

Patrzyłem Astrę H niestety za mała ledwo tam się zmieściłem i nie przepadam za stylistyką opla , Fiesta klaustrofobiczna i mała, suzuki swift małe i takie trochę surowe komfort na minimum. Upatrzony Fiat odpadł ze względu na silnik multiair i elektrykę która podobno trapi Fiata. Jutro jadę zobaczyć mazdę 3I  jak będzie zdrowa :P to się chyba zdecyduje. 

Edited by Voku (see edit history)

Benior

To może jeszcze kia cee'd? Nowa jest całkiem fajnie wyposażona i materiały w środku nie najgorsze. 

Voku

Zastanawiałem się, ale nie przemawia do mnie, pamiętajmy że chodzi o auto z ok 2008r, bo więcej nie wydam na auto, więc jedynie jakieś zajeżdżone kia 1 wchodziła by w grę. 

Pjoter

Mazda dramat, chcesz z blachą się użerać?

Voku
7 minut temu, Pjoter napisał:

Mazda dramat, chcesz z blachą się użerać?

Ale co w 3 lata zje tą mazdę ruda?  Więcej raczej nie będę tym chyba jeździł. Zresztą napisałem jak będzie zdrowa. Wiem najlepiej kopić gulfa :P Przed Fordem też straszyli a jeździ :D a miałem kilka :P

Pjoter

Naprawdę obejrzyj ją dokładnie bo te roczniki gniją na potęgę.

Żeby nie była zrobiona pod sprzedaz i na wiosnę będziesz latał po blacharzach.

Ja bym celowal w 207 Clio/Megane 1,6 16v. Teraz Clio znajomemu załatwiłem za 8800zl 2008r

dudek_t

Voku, czyli jednak kompakt? Jaki budżet?