Skocz do zawartości

Małe miejskie auto


Voku

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, Voku napisał:

Każde ma swoje bolączki. Psują się wszystkie mam w firmie VW i co chwila coś z nim jest nie tak więc reguły nie ma. To samo z Seatem nowe auto a ciągle coś mi dolega.

Nie mój typ, ale dzięki.

Mam 206 i i rozważam tez 207, choć nie powiem że już mi się trochę francuzy obyły.
 

Punto mówisz? Czemu kicha twój już nie jeździ :P Koło ciebie jest Punkciak może byś się wybrał ze mną bo jak to do motoryzacji 2 lewe ręce :D a co 4 lewe ręce to nie dwie :P

 

Przydało by się przejechać ty 77KM ciekawi mnie czy jest duża różnica między tymi silnikami 1.2 65KM a 1.4 77KM

Różnica będzie, chociaż nieduża. Jest to jednak tylko 12KM. O ile jednak 1.2, według mnie, jesteś nieporozumieniem do tego auta, to ten 77KM już w mieście daje radę. 

Nie wiem skąd jesteś, ale na pewno gdzieś blisko masz jakiś komis a oni mają jakieś GP 77KM. Zawsze można udać zainteresowanie i się przejechać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam
mam pytanie do posiadaczy Grande Punto .
jestem posiadaczem GP 1.2 benzyna z 2006 r. za kilka miesięcy czeka mnie trasa 1800 km i mechanik postraszył mnie że najlepiej byłoby wymienić uszczelkę pod głowicą ponieważ jak on twierdzi przy przebiegu ponad 100 tyś. może być problem z tą uszczelką przy takiej trasie.
nie wiem co zrobić bo koszt wymiany będzie dużo a nie chcę się ładować w niepotrzebne koszta , może ktoś z tutaj obecnych miał kiedyś problem z uszczelką pod głowicą w GP ?
dodam że auto jest regularnie serwisowane , nie bierze oleju , przebieg 118 tyś , rozrząd wymieniany przy 90 tyś , jak dotąd odpukac zero problemów
jak można proszę o radę

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat jest najprostszym rozwiązaniem zmienić mechanika ja bym wszedł na forum fiata znalazł  ten silnik i poczytał być może ten silnik ma taki mankament  w ten sposób można oszczędzić wielu kłopotów,  tym bardziej  jak wybiera się w dłuższą drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Cezarr napisał:

Pewnie on sam chce wymienić tą uszczelkę za odpowiednią kasiorę :>

Pewnie tak. 

Z benzyniaków Fiata, miałem UNO 1.4 70KM, Punto II FL 1.2 60KM, Grande Punto 1.4 16V 95KM. Wszystkie do przebiegu ok. 160 - 180 tys. km. Żaden nie wymagał wymiany uszczelki pod głowicą przy takim przebiegu. To są proste i dość wytrzymałe silniki FIRE. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak. 
Z benzyniaków Fiata, miałem UNO 1.4 70KM, Punto II FL 1.2 60KM, Grande Punto 1.4 16V 95KM. Wszystkie do przebiegu ok. 160 - 180 tys. km. Żaden nie wymagał wymiany uszczelki pod głowicą przy takim przebiegu. To są proste i dość wytrzymałe silniki FIRE. 
zgadzam się , na parę rzeczy można ponarzekać w fiacie ale na pewno nie na silnik. wiem że długimi odcinkami będę jechał z prędkościami powyżej 100 km/h ale bez przesady żeby wymieniać odrazu uszczelkę ale odkąd on mi powiedział o tej uszczelce to siedzi mi to w głowie bo wolałbym uniknąć niepotrzebnych kłopotów.
dzięki jeszcze raz za odpowiedzi i pomoc będę miał spokojniejszą głowę

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli go nie katujesz na co dzień, to nie ma się czego obawiać. Jak by co, wał na priva.
nie katuje , spokojna jazda bez szaleństw , zresztą to 1.2 tak więc raczej nie ma jak poszaleć i tak jak pisałem wcześniej wszystko robione na czas

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.