Jump to content
pawel1966

Patent - podłączenie węża do każdego kranu

Recommended Posts

comsio

Jeszcze ze dwa dzonki :kawa:  i jakiś wynalazek się wybierze.

Na razie obstawiam ten pierwszy, 👍

ed

Też pytam  za ile zł i za Tomim rabat dla forumowiczów

Suzu4x4
16 godzin temu, pawel1966 napisał:

Pokażę Wam coś ciekawego - proste ale fajne urządzenie "aquafox"  (...)

patent fajny , trzeba tylko wsiąść pod uwagę że większość baterii umywalkowych czy kuchennych jest wyposażona w perlatory i napełnianie takiego wiadra będzie trwać dużo dłużej (pewnie z 5- 10 minut) ;)

jacekzoo
1 minutę temu, Suzu4x4 napisał:

patent fajny , trzeba tylko wsiąść pod uwagę że większość baterii umywalkowych czy kuchennych jest wyposażona w perlatory i napełnianie takiego wiadra będzie trwać dużo dłużej (pewnie z 5- 10 minut) ;)

Zawsze lepiej 5-10min niż w ogóle :D 

maarec
15 minut temu, jacekzoo napisał:

Zawsze lepiej 5-10min niż w ogóle :D 

dokładnie, patent z brunnera też fajny, widywany w naszych marketach budowlanych (nie mylić z Polskimi).

Najprostszy patent to wąż calowy - odcinek metr no może półtora. Wchodzi na prawie każdy kran i nie jest atrakcyjny do zajumania, jak zginie zrobi się nowy.

czasami denerwuje mnie złośliwość czy pazerność właścicieli - głównie małych pól namiotowych czy też biwakowych itd, pewnie dałoby się sklasyfikować ich jako - prysznic płatny dodatkowo a ciśnienie wody zredukowane do minimum. Często bywa, że nie ma wcale kranu do nalania wody a właściciel doradza nalać z umywalki w łazience. Dobrze dziad wie, że taką zamontował aby nas zniechęcić i po nalaniu 10litrów aby ręce nam odpadły z wrażenia.

Suzu - zapakuj klucz francuski regulowany, zdemontujesz perlator, później grzecznie wkręcisz - tylko nie za mocno, jakby kolega za Tobą klucza nie miał :)

Na takich kombinatorów wożę końcówki aby nawet na ten wężyk do umywalki 3/8 cala się podpiąć i oskubać ich z tej wody wartej 20gr. Później zagrzeje to "ich" prądem za 20zł, przynajmniej spokojnie się weźmie prysznic i pozmywa.

Maras

Perlator to może nie jest problemem, jesteśmy na urlopie więc pośpiech nie wskazany :)

Problemem może być przymocowanie tego dynksa do okrągłego kranu .  Docisk gumopodobny (chyba) o płaskim kształcie może okazać się problemem w zamocowaniu go do takiego kranu. 

TIGERLUNAR
Posted (edited)

Chętny na te cudo.Może zrobimy listę??

Edited by TIGERLUNAR (see edit history)

jacekzoo

Niech najpierw cene zapoda :D 

Voku

No pisałem w sklepie 42 euro

jacekzoo
7 minut temu, Voku napisał:

No pisałem w sklepie 42 euro

Pokumałem że obstawiasz

pawel1966

Walczę o cenę z Niemcami:) jutro będę miał odpowiedź Ale jadę teraz do Monachium na targi budowlane  Bau, gdzie się wystawiamy  to zobaczymy co się da wywalczyć  ale mam nadzieję,że się  poniżej 150 brutto za szt. uda.  tyle to mniej więcej może kosztować skoro pytacie.

5 godzin temu, Maras napisał:

Perlator to może nie jest problemem, jesteśmy na urlopie więc pośpiech nie wskazany :)

Problemem może być przymocowanie tego dynksa do okrągłego kranu .  Docisk gumopodobny (chyba) o płaskim kształcie może okazać się problemem w zamocowaniu go do takiego kranu. 

z tym nie ma problemu - sprawdzaliśmy na różnych kranach a posadzkarze, którzy to kupują mówią , że da się założyć na każdy. Będę miał to w swojej przyczepie bo nie mam wylewki prysznicowej więc pomysł, żeby zrobić z tego prysznic jest super ! dzieki

11 godzin temu, jacek00 napisał:

Z ciekaych patentów to Brunner produkuje coś takiego:
http://www.brunner.it/en/water-and-sanitation/1274-hynect-s-8022068030302.html

image.thumb.png.f649bbcbb9846d15a49d170873f03470.png

Wprawdzie nie pasuje do wszystkich kranów, ale da się na coś to też nałożyć i działa jako przejściówka. 

Dziś z ciekawości założyłem to firmie do naszego kranu w zlewie - samo założenie to kilkanaście sekund.

1528357722320.jpg

pawel1966
23 godziny temu, jacekzoo napisał:

Ile $ takie cudo? 

acht und zwanzig euro ziebzig :) tak powiedział  na końcu filmiku Pan na moim filmiku i tyle to netto kosztowało w ubiegłym roku  w Niemczech.

chris_66

e23a11240ee0c4167671dea87de85d1e.jpge340c1557132572205a33f607e6d33fd.jpgaafded0ff31712774cb76219756c7036.jpga3085b2f2b3947cda960b546162323f7.jpgf454ce4beb9bafd3c5833b36c38b4e94.jpga13f39df49616bc7458ba14fe409a45c.jpg

Alternatywne rozwiązanie

danielpoz

Wygląda sensownie i mniej trąci rzemioslem. 

Co do potrzeby stosowania to działam  ponad 25 lat w branży budowlanej. Nie widziałem budowy w której nie ma prostego dostępu do wody. Oczywiście zawsze mogą gdzieś być wyjątki. 😏