Skocz do zawartości

Pompa ciśnieniowa wody


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

Surflo tak nie hałasuje, ma mniejsze obroty ale 3 cylindry, w tej jest albo 1 albo więcej małych więc wydajność nadrabia obrotami. Wymiana pompy lub zbudowanie pudła które ja choć trochę wyciszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja już tą pompę w ręce trzymałem więc to nie kwestia mocowania. Zmiana węża na sylikon też podejrzewam, że nie zmieni tu więcej niż kilka % (o ile w ogóle). Chyba najrozsądniejsze jest wygłuszenie bakisty. A jak tylko wyruszę na szlak to postaram się obsłuchać w realu jak jest u innych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa trzymana w ręce pracuje bardzo cicho, lecz generuje drgania. Kiedy przykręcimy pompę na sztywno  do nadwozia, drgania a zatem chałas przeniosą się na wnętrze. Można temu zapobiec stosując podkładki elastyczne amortyzujące drgania. Takie rozwiązanie w połączeniu z wygłuszeniem bakisty na pewno wyciszy gadzinę ale zawsze trochę słyszalna będzię, ot taka mała niedogodność z którą musimy się pogodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze tak zapytam, ta pompka z Twojego filmu to od nowości taka głośna? 

 

W pracy używamy też takich pomp, są ciche, jak uda mi się być na lokalizacji u klienta gdzie mamy zamontowane to nagram filmik. 

Edytowane przez PolariS (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kampera mam miesiąc a jest z 1997 roku, więc trudno tu mówić o nowości :D biorę pod uwagę wymianę np na to shurflo ale jak widać na wcześniejszym filmie to też chodzi jak sieczkarnia. Wcale nie jest cicha. Pewnie trochę cichsza ale nadal to traumatyczne przeżycie po zanurzeniowej pompce w przyczepie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może wyrobiona jest na mimośrodzie i grzechocze nadmiernie. Tak czy siak za dużo amatorsko z tym nic nie zrobisz, jeśli dostała luzów to ciężko będzie dostać elementy zamienne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, to jest najtańszy wyrób chiński. Przykręć ją na grubych paskach gumowych, a te w innym miejscu przymocuj do ścianki, lub podłogi. Zrób z cienkiej sklejki puszkę wyklejoną wewnątrz poszarpanym styropianem (coś na kształt tekturki na jajka) i taką osłonę załóż na pompkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2020 o 12:01, marek230482 napisał:

Odkopię temat. Mam u siebie w kamperze pompę wody firmy "krzak".

Jest ona potwornie głośna.

Co nagrałem przykładowo tu:

 

To jakaś masakra z tą pompą :look:  U mnie prawie pompy nie słychać. Zdarzało się, że na zakończenie sezonu, podczas spuszczania wody ze zbiornika, zapomniałem o odcięciu wyłącznikiem zasilania dla pompy. Zbiornik robił się pusty, a pompa się włączała. Gdy w przyczepie była całkowita cisza, a ja już nic nie robiłem, to dochodził spod kanapy taki bardzo delikatny odgłos, jakby bulgotania, nic więcej i dopiero wtedy uświadamiałem sobie, że nie wyłączyłem pompy. Podczas normalnego użytkowania, dźwięk jest bardzo stłumiony, w ogóle nie jest "ostry" i prawie go nie słychać, a na pewno nie budzi i w niczym nie przeszkadza. Generalnie, im pompa ma większy przepływ, tym jest bardziej "głośna", ale wciąż w granicach akceptacji. Shurflo i podobne, np. Fiamma, dla przepływu 7 l/min, mają głośność ok. 53 - 60 dB, natomiast dla przepływu 10 l/min ok. 63 - 70 dB. Nie dziwię się, że dźwięk Twojej Ciebie denerwuje, ponieważ pracuje, jak "karabin maszynowy". :pad:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz swoją pompę jakoś specjalnie schowaną w wyciszonym miejscu? Czy też normalnie "pod kanapą"? Ponieważ na wcześniejszym filmie shurflo wcale cicho nie pracuje (choć na pewno ciszej od mojej).

Czyli wygląda na to że jak zainwestuję w porządną pompę to będzie się dało umyć gdy dzieci śpią :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 9.03.2020 o 07:59, marek230482 napisał:

A masz swoją pompę jakoś specjalnie schowaną w wyciszonym miejscu?

 

W dniu 7.03.2020 o 21:06, PolariS napisał:

W pracy używamy też takich pomp, są ciche, jak uda mi się być na lokalizacji u klienta gdzie mamy zamontowane to nagram filmik. 

 

Udało mi się nagrać, jeden z filmów na otwartej obudowie, w rzeczywistości jest znacznie słabiej słyszalna,  tu był blisko telefon i słychać że teoretycznie jest głośna, jednak dużo głośniej słychać sam switch podczas przełączania i szum dławionej wody na zaworze za pompą. 

 

Drugi filmik przedstawia pracę pompy z zamkniętą obudową (obudowa to kawałek skrzynki plastikowej, bez wygłuszeń itp.. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.