Skocz do zawartości

Pompa ciśnieniowa wody


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ciekawe rozwiązanie. Nie bardzo rozumiem dlaczego zrobiło się bardziej cicho. Przecież przepływowa wręcz ogranicza przepływ ciśnieniowej. A wcześniej Twoja też tak hałasowała? Bo też widzę masz taką jak ja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiam się nad tym. Chociaż to trochę logiczne że przepływowa daje wstępne ciśnienie a membrana dobija. Więc ma lżej i mniejszy hałas robi.
U mnie jest za mało miejsca na takie łączenia chyba że bym ją utopił w zbiorniku


Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu ma lżej i całą robotę wykonuje przepływowa .

Godzinę temu, chris_66 napisał:

Chociaż to trochę logiczne że przepływowa daje wstępne ciśnienie a membrana dobija

Odwrotnie , cisnieniowa jest między zbiornikiem a przepływową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu ma lżej i całą robotę wykonuje przepływowa .
Odwrotnie , cisnieniowa jest między zbiornikiem a przepływową.


Jakoś ciężko to mi przetrawić. Ale skoro tak mówisz
Faktycznie filterek na wlocie
Może kiedyś sprawdzę jak dorwę dwie pompki


Wysłane z telefonu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2020 o 22:47, marek230482 napisał:

jakakolwiek shurflo będzie mega cicha

Mamy w pracy też takie mobilne zbiorniki wody  i tam siedzi pompa jak na pierwszych filmach, też shurflo.  W moim zbiorniku słychać jej pracę i czuć wibracje, ale spowodowane jest to jej przebiegiem i zużyciem - jest luz na głowicy pompy, przez to grzechocze nieco. 

W dniu 13.04.2020 o 13:08, chris_66 napisał:

Jakoś ciężko to mi przetrawić. Ale skoro tak mówisz

W tych pompkach grzechotać mogą tłoczki a właściwie to podstawa głowicy, jak ma ciężko to grzechocze i jest hałas, a jak przepływowa zabiera obciążenie z niej to pracuje ciszej, na pewno gdyby zdławić na zaworze w kranie to pompka ciśnieniowa zacznie dawać znać o swojej pracy. 

Edytowane przez PolariS (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2020 o 07:37, adaml61 napisał:

Ja u siebie w przyczepie dołożyłem dodatkową przepływową , i zrobiło się mega cicho , dodatkowy koszt 60 zł .

DSC_6164[1].JPG

Moja pompa przykręcona jest na gumowych podkładkach. Tu ich nie widzę. Warto pamiętać o amortyzacji pompy, dać jakąś gumę pod nią. Pomoże na bank ? bez tego te pompy muszą wibrować i hałasować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Odkopię trochę ten temat aby nie zakładać nowego.

Panowie (i Panie) kupiłem do swojej instalacji wodnej zbiornik wyrównawczy /akumulator/  SEAFLO

On jest fabrycznie ustawiony na 0,7 Bara - w przyczepie pompa SHURFLO będzie mi dawać 1,4 Bar

Czy powinienem ten zbiorniczek "dopompować" do 1,4 Bar czy to nie ma znaczenia i może on sobie pracować na swoim 0,7 Bara  ?

Czy ciśnienie w zbiorniku wyrównawczym wpływa na ciśnienie w instalacji ?

Pozdrawiam

Tomasz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomanek1 napisał:

Czy ciśnienie w zbiorniku wyrównawczym wpływa na ciśnienie w instalacji ?

Nie

Godzinę temu, Tomanek1 napisał:

On jest fabrycznie ustawiony na 0,7 Bara - w przyczepie pompa SHURFLO będzie mi dawać 1,4 Bar

Czy powinienem ten zbiorniczek "dopompować" do 1,4 Bar czy to nie ma znaczenia i może on sobie pracować na swoim 0,7 Bara  ?

Najlepiej sprawdź instrukcję, powinna być informacja jakie ciśnienie wstępne ustawić względem ciśnienia w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.