Skocz do zawartości

Wypadki


andiat

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Cichy56 napisał:

A za radarem pedał w podłogę i ograniczenia mamy gdzieś.

Na to już nic nie poradzisz. Taki mamy klimat....

Mam nadzieję że i tu się sprawa skończy...

https://auto.dziennik.pl/drogi/artykuly/8285844,fotoradar-sledzacy-zakret-mistrzow-ruda-slaska-fotorapid-pro-zurad.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

6 minut temu, Commander napisał:

Na to już nic nie poradzisz. Taki mamy klimat....

Mam nadzieję że i tu się sprawa skończy...

https://auto.dziennik.pl/drogi/artykuly/8285844,fotoradar-sledzacy-zakret-mistrzow-ruda-slaska-fotorapid-pro-zurad.html

Fotoradar super tylko co z tego jak Yanosik będzie przed nim ostrzegał. Policja się zwinie i nadal będą wypadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po mimo iż od dziesięciu lat jeżdżę (poza miastem) niemal tylko rekreacyjnie to nie zgodzę się że nie ma w PL kontroli.

mam wrażenie że ilość kontroli oznakowanych radiowozów spadła , za to wzrosła ilość kontroli nieoznakowanymi.

Praktycznie co drugi wyjazd spotykam gdzieś na poboczu delikwenta zatrzymanego przez nieoznakowany patrol.

I uważam że nieoznakowane radiowozy są skuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli idą sprawy w dobrym kierunku. Na razie jednak nie widać poprawy ani w jakości jazdy kierowców, ani w statystykach, choć stada tajniaków śmigają już od kilku lat. Może teraz mają większą flotę. Ale to i tak chyba mało, bo co z tego że jeden delikwent zostaje wyhaczony z tłumu naparzających zarówno w zabudowanym jak i poza; i wyprzedzających na podwójnej ciągłej.. jednego trzymają a w tym czasie kilkaset innych naparza obok nich i nawet nie hamuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

Czyli idą sprawy w dobrym kierunku. Na razie jednak nie widać poprawy ani w jakości jazdy kierowców, ani w statystykach, choć stada tajniaków śmigają już od kilku lat. Może teraz mają większą flotę. Ale to i tak chyba mało, bo co z tego że jeden delikwent zostaje wyhaczony z tłumu naparzających zarówno w zabudowanym jak i poza; i wyprzedzających na podwójnej ciągłej.. jednego trzymają a w tym czasie kilkaset innych naparza obok nich i nawet nie hamuje.

Tylko tutaj też zgodzę się z postem ,,kilka wyżej,,  nowy taryfikator może coś poprawi. Kary które teraz są to jest śmiech na sali, babka co na czołówkę tirem z radiowozem wyskoczyła dostała 200zl ?? Minimum prawko zabrać na kilka miesięcy. 
 

mnie zatrzymali za pierdołę, 18 więcej poza zabudowanym, w lesie. Ale za takie rzeczy co piszesz, wyprzedzanie na podwójnej, wyprzedzanie na czołówkę, wyprzedzanie na przejściu itp to prawko powinno lecieć na 3 miesiące z automatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie o to chodzi aby było widać oznakowane patrole bo to ma działanie prewencyjne i działa na wszystkich przejeżdżających i ma charakter zapobiegawczy. Dokładnie jak stojący fotoradar i znak ostrzegający o nim. Radiowóz nieoznakowany ma za zadanie jedynie złapać kogoś na gorącym uczynku, i prewencji żadnej w tym nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał:

Tak, w większej części się zgadzam. Jeśli kara jest tylko finansowa, to prawo dotyczy tylko biednych.

Dlatego pisałem o zabieraniu prawka. To każdego jednakowo dotyka

 

14 minut temu, jacek00 napisał:

Radiowóz nieoznakowany ma za zadanie jedynie złapać kogoś na gorącym uczynku, i prewencji żadnej w tym nie ma.

Niekoniecznie, wszyscy są przyzwyczajeni do nieoznakowanych jako jakaś insygnia albo octavia i takich w lusterku wypatrywali. Mnie zatrzymali focusem, ostatnio na poboczu widziałem starego mercedesa na bombach. Jakby nieoznakowanych było dużo więcej, to ludzie mieliby z tyłu głowy, że zawsze coś z tyłu może nagrywać, niezależnie od marki czy modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacekzoo napisał:

Niekoniecznie, wszyscy są przyzwyczajeni do nieoznakowanych jako jakaś insygnia albo octavia i takich w lusterku wypatrywali. Mnie zatrzymali focusem, ostatnio na poboczu widziałem starego mercedesa na bombach. 

A ja wygrałem z beemką z przyciemnionymi szybami, na szerokich laczkach, tandetnie obniżoną i  poszerzoną. Teren niezabudowany, przed ograniczeniem zwolniłem, a bmw zwolniło dopiero gdy się ze mną zrównało. Lizak wcale nie pasował do fury ? Musiałem mieć głupią minę, bo aż się roześmiał gdy na niego spojrzałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jacekzoo napisał:
26 minut temu, jacek00 napisał:

Radiowóz nieoznakowany ma za zadanie jedynie złapać kogoś na gorącym uczynku, i prewencji żadnej w tym nie ma.

Niekoniecznie, wszyscy są przyzwyczajeni do nieoznakowanych jako jakaś insygnia albo octavia i takich w lusterku wypatrywali. Mnie zatrzymali focusem, ostatnio na poboczu widziałem starego mercedesa na bombach. Jakby nieoznakowanych było dużo więcej, to ludzie mieliby z tyłu głowy, że zawsze coś z tyłu może nagrywać, niezależnie od marki czy modelu

Dokładnie, mnie ścigali Astrą. @jacek00 zdecyduj się, nieuchronność, czy prewencja. Jak mamy prewencję - oznakowane fotoradary i patrole, to miejscowo spada zagrożenie, jak nie ma oznakowanych służb, to trzeba się pilnować cały czas. 

Ja jeżdżę głównie po Wlkp. i tutaj ilość nieoznakowanych bardzo wyraźnie wzrosła i zdecydowanie częściej ich widuję niż oznakowane patrole. Na nieoznakowanych nic nie pomagają janosiki, bo jak jedziesz i co 3 minuty masz komunikat o nioznakowanym wozie, to zaczynasz ignorować a i tak Ciebie złapią Ci których jeszcze nikt nie upolował ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, mnie ścigali Astrą. [mention=19021]jacek00[/mention] zdecyduj się, nieuchronność, czy prewencja. Jak mamy prewencję - oznakowane fotoradary i patrole, to miejscowo spada zagrożenie, jak nie ma oznakowanych służb, to trzeba się pilnować cały czas. 
Ja jeżdżę głównie po Wlkp. i tutaj ilość nieoznakowanych bardzo wyraźnie wzrosła i zdecydowanie częściej ich widuję niż oznakowane patrole. Na nieoznakowanych nic nie pomagają janosiki, bo jak jedziesz i co 3 minuty masz komunikat o nioznakowanym wozie, to zaczynasz ignorować a i tak Ciebie złapią Ci których jeszcze nikt nie upolował
Prewencja i nieuchronność kary. Tu nie ma albo albo. Jeśli mimo prewencji nadal naginasz przepisy to powinna Cię spotkać kara. Ale nie w naszym kraju. U nas możesz jeździć po mieście 80 km/h i nikogo to nie dziwi. Ale czemu się dziwić skoro przed chwilą na 60 km/h wyprzedzały mnie oznakowane radiowozy jadące właśnie około 80 km/h...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.