Skocz do zawartości

Wypadki


andiat

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 31.10.2021 o 07:22, Commander napisał:

Trzeba zaczekać na niowy taryfikator. Od stycznia powinno być lepiej.

Nie będzie, problemem jest ilość hołoty w narodzie + niska wykrywalność a nie wysokośc mandatów. Jak się jedzie przez Gebelsówek czy inny cywilizowany kraj, to na autostradach policja stoi na co drugim parkingu, a fotoradary czają się stadami w każdej wiosce; a często i poza obszarem zabudowanym. Ja ostatnią kotrolę Policji miałem w PL teraz sierpniu, a wcześniej w marcu 2010 roku. Nie ma żadnego finansowego powodu do przestrzegania prawa, jeden madndat na 10 lat, co za problem. Gdybym jeździł w cywilizowanym kraju w ten sposób co w naszej małej rosji, to bym stracił prawo jazdy w pierwszy weekend. Gdybym w naszej małej rosji jeźdizł tak jak w cywilizowanym kraju, to by na pierwszym skrzyżowaniu mnie jakiś sebix wyciągnął z auta i pobił.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie, problemem jest ilość hołoty w narodzie + niska wykrywalność a nie wysokośc mandatów. Jak się jedzie przez Gebelsówek czy inny cywilizowany kraj, to na autostradach policja stoi na co drugim parkingu, a fotoradary czają się stadami w każdej wiosce; a często i poza obszarem zabudowanym. Ja ostatnią kotrolę Policji miałem w PL teraz sierpniu, a wcześniej w marcu 2010 roku. Nie ma żadnego finansowego powodu do przestrzegania prawa, jeden madndat na 10 lat, co za problem. Gdybym jeździł w cywilizowanym kraju w ten sposób co w naszej małej rosji, to bym stracił prawo jazdy w pierwszy weekend. Gdybym w naszej małej rosji jeźdizł tak jak w cywilizowanym kraju, to by na pierwszym skrzyżowaniu mnie jakiś sebix wyciągnął z auta i pobił.
Masz Ty rozum? Czy tylko klawiaturę? Nie musisz odpowiadać, pytanie retoryczne. Nikt tu nikogo na siłę nie trzyma, świat stoi przed Tobą otworem, tym właściwym otworem mam nadzieję.

Wysłane z mojego XQ-AS52 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2021 o 07:22, Commander napisał:

Trzeba zaczekać na niowy taryfikator. Od stycznia powinno być lepiej....

Taryfikator nie potrzebny, więcej mundurowych na drogach i będzie git, bo ostatnio to jak na lekarstwo ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krzy_ napisał:

Masz Ty rozum? Czy tylko klawiaturę? Nie musisz odpowiadać, pytanie retoryczne. Nikt tu nikogo na siłę nie trzyma, świat stoi przed Tobą otworem, tym właściwym otworem mam nadzieję.

Wysłane z mojego XQ-AS52 przy użyciu Tapatalka
 

Ale akurat @Łza Włóczynutka napisał prawdę. To nieuchronność kary się liczy a nie tylko wysokość kar. U nas nikt niczego nie kotrnoluje, policji praktycznie nie ma. Pojedź chociażby do takiej Słowacji i spróbuj przekroczyć prędkość o powiedzmy 5-10 km i zobaczysz czym jest nieuchronność kary. I tam jakoś, mimo bardzo niskich mandatów, wszyscy jeżdżą zgodnie z przepisami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale akurat [mention=17565]Łza Włóczynutka[/mention] napisał prawdę. To nieuchronność kary się liczy a nie tylko wysokość kar. U nas nikt niczego nie kotrnoluje, policji praktycznie nie ma. Pojedź chociażby do takiej Słowacji i spróbuj przekroczyć prędkość o powiedzmy 5-10 km i zobaczysz czym jest nieuchronność kary. I tam jakoś, mimo bardzo niskich mandatów, wszyscy jeżdżą zgodnie z przepisami...
A jak często bywasz w przytoczonej przez Ciebie Słowacji, żeby wyciągać wnioski o nieuchronności kary i o tym, że wszyscy tam jeżdżą przepisowo? Był czas, że po Słowacji jeździłem całymi tygodniami i mam zupełnie odmienne zdanie na ten temat - moje zdanie wynika z obserwacji poczynionych przeze mnie, a nie z opisów innych osób, czy też z doświadczenia polegającego na przejechaniu Słowacji jedną z głównych tras tranzytowych w szczycie sezonu turystycznego. Po mitycznych Niemczech też jeździłem, nie jeździ się tam wcale lepiej niż po Polsce - ale to już moja subiektywna opinia. Nigdy za granicą nie zapłaciłem mandatu, a w Polsce tak i to nie jeden.

Wysłane z mojego XQ-AS52 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, peja76 napisał:

Taryfikator nie potrzebny, więcej mundurowych na drogach i będzie git, bo ostatnio to jak na lekarstwo ich.

Bo po prostu ich nie ma fizycznie....

2 godziny temu, Cichy56 napisał:

Największą bzdurą są znaki ostrzegające przed fotoradarami.

Dlaczego tak twierdzisz. Badania mówią zupełnie co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Commander napisał:

Dlaczego tak twierdzisz. Badania mówią zupełnie co innego.

Nie wiem kto przeprowadzał te badania ale dla mnie oczywiste jest że jakbym nie wiedział gdzie jest fotoradar to bym jeździł ostrożniej. Jakby nie było aplikacji typu Yanosik , CB radia i ostrzegania światłami to ludzie jeździli by jak w Szwajcarii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, krzy_ napisał:

A jak często bywasz w przytoczonej przez Ciebie Słowacji, żeby wyciągać wnioski o nieuchronności kary i o tym, że wszyscy tam jeżdżą przepisowo? Był czas, że po Słowacji jeździłem całymi tygodniami i mam zupełnie odmienne zdanie na ten temat - moje zdanie wynika z obserwacji poczynionych przeze mnie, a nie z opisów innych osób, czy też z doświadczenia polegającego na przejechaniu Słowacji jedną z głównych tras tranzytowych w szczycie sezonu turystycznego.

Byłem na tyle dużo razy, że zaobserwowałem to co napisałem. Do tego dostałem tam dwa mandaty za przekraczanie prędkości po polsku, czyli za +9 i +11. 

43 minuty temu, krzy_ napisał:

Po mitycznych Niemczech też jeździłem, nie jeździ się tam wcale lepiej niż po Polsce - ale to już moja subiektywna opinia. Nigdy za granicą nie zapłaciłem mandatu, a w Polsce tak i to nie jeden.

A ja w Polsce jeden mandat za nieprawidłowe parkowanie i jeden za przekroczenie prędkości +25 w zabudowanym i to na tyle. A patroli policji przy drogach widziałem więcej będąc za granicą niż w Polsce przez cały okres bycia kierowcą. Takie są moje obserwacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Cichy56 napisał:

Nie wiem kto przeprowadzał te badania ale dla mnie oczywiste jest że jakbym nie wiedział gdzie jest fotoradar to bym jeździł ostrożniej. Jakby nie było aplikacji typu Yanosik , CB radia i ostrzegania światłami to ludzie jeździli by jak w Szwajcarii. 

Dokładnie tak jak napisałeś. Pomiędzy znakiem a radarem spada znacznie średnia prędkość i o to tu chodzi. Fotoradar stawiany jest zwykle w miejscach gdzie na przestrzeni lat ilość wypadków była znaczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Commander napisał:

Pomiędzy znakiem a radarem spada znacznie średnia prędkość i o to tu chodzi.

A za radarem pedał w podłogę i ograniczenia mamy gdzieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.