Skocz do zawartości

Piasty zimą.


kuba

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy jak czytam o tych zdjętych kołach i pozostawienie tylko na podporach to jestem zaniepokojony a dlaczego otóż zostawiłem na podporach i na wiosnę przyczepa leżała na ziemi ( na bębnach i ramie ) gdyż jak się okazało przy śrubach od podpór były nakrętki plastikowe te które przesuwają łapy i one nie wytrzymały.Ile pracy kosztowało aby przyczepę podnieś na tyle do góry aby założyc koła no całe szczęście że bębną nic się nie stało ani przyczepie i od tego czasu zrobiłem to co pisałem w jednym z poprzednich postów.Moim zdaniem lepszym pomysłem jest podłożyć 4 kobyłki w pobliżu podpór aby ewentualnie podparcie bylo na ramie a nie na osi.Dragstar pozostawienie przyczepy na pochyłości według Mnie jest złym pomysłem ale każdy robi jak uważa. :ok::zarowka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siwy45 - A dlaczego wg Ciebie pozostawienie na pochyłości to zły pomysł?

 

Co do pozostawienia wyłącznie na podporach podsyłam fragment instrukcji zimowania przygotowany przez Alko. W szybkim, amatorskim tłumaczeniu wygląda to tak:

 

(a) podeprzyj oś w taki sposób aby koła były podniesione

(:ok: opuść narożne podpory

© zakryj lub zdejmij koła aby chronić je przed działaniem promieni UV

(d) nie zaciągaj hamulca; obracaj bębny cyklicznie aby zapewnić smarowanie łożysk

(e) chroń zaczep (proponują jakąś nakładkę ale to oczywiście w sposób dowolny)

 

:ok:

 

yabulon - czytałem ale nic tam nie ma na temat pozostawiania przyczepy na pochyłości...

 

:zarowka:

Zima z Al-ko.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepszym pomysłem jest podłożyć 4 kobyłki w pobliżu podpór aby ewentualnie podparcie bylo na ramie a nie na osi

 

Moim zdaniem to bardzo zły pomysł.Z ramy będzie się robiła "łódka" co jest bardzo niebezpieczne dla szczelności zabudowy,poza tym nigdy nie wiesz czy podparłeś równomiernie na każdym rogu (naprężenie będzie po przekątnej)

 

Jeżeli stwiać na kobyłkach ramę,to tylko w okolicach osi,ale do ramy właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie zrozumieliśmy Ja pisałem o podparciu a nie podniesieniu na kobyłkach a powoływałem się na post wcześniejszy gdyż tam pisałem że przyczepa stoi na starych kołach więc rama nie powinna sie wykrzywić bo chodziło o cześciowe odciążenie kół i gum w wachaczach.O pochyłości pisałem mając na myśli że coraz częściej występują u nas wichury a nie wiatry i mogą spowodować zsunięcie się przyczepy po tej pochyłości,pamiętasz o przestawieniu autobusu zespołu Mazowsze lub Śląsk bo tego już nie pamiętam przez wicher latem? Proszę wrócić do wcześniejszych Moich postów a nie do ostatniego czy przedostatniego. :zarowka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.