Skocz do zawartości

Przebudowa łóżka na stałe


kobi07

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki



...Zobaczcie w przedostatnim vlogu jak załatwiono rury do ogrzewania!.


Chodzi Ci o to, że są podziurawione? Jeżeli tak to one są specjalnie podziurawione aby "ogrzewały" przestrzeń pod łóżkiem i aby materac nie pocił się od spodu

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie! To są wyrażnie dziury zrobione przez ładunek. Do odprowadzenia ciepła są inne "patenty" a nie dziury. Myślę, że one same w sobie mogą nie przeszkadzać, ale po co ma walić ciepło do pojemnika. Materac musi mieć wentylację, dlatego są szczeliny w pakamerach nad podłogą. W poprzedniej przyczepie Hobby 425T Prestige, przerobiliśmy formę spania inaczej. Była kanapa podkowa. Kupiliśmy 2 materace 185x80, zrobiliśmy 2 łóżka a w środku szafeczkę nocną. Do tego była płyta ze sklejki, którą w razie potrzeby była możliwość położenia na niej jedno oparcie, materace łączyło się w jedno łoże. A w ogóle była tak wyniuniana. Jakiś diabeł podkusił mnie aby po 2 latach ją sprzedać. Myślałam, że to koniec naszej jazdy. Kupiliśmy potem TEC i robota na nowo. Całe szczęście, że mój mąż kocha to robić i ma złote ręce. Ale ścielenie dużego łoża w prześcieradło a dwa wąskie, do których jest się jak dostać, to zupełnie inna sprawa. Teraz aby je dobrze naciągnąć otwieram okno i od zewnątrz się dostaję. Tak sobie narobiłam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może są robione nacięcia. Nie dorobilismy się przyczepy nowej - fabrycznie.  W starszych modelach tego nie było. Jeżeli są robione nacięcia tzn. tak jest. Ale te o których pisałam /KikiSwiat/ zostały wyraźnie  zrobione przez uszkodzenia ładunkiem. Widać to na filmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Nie, nie! To są wyrażnie dziury zrobione przez ładunek. Do odprowadzenia ciepła są inne "patenty" a nie dziury. L

 

Oczywiście, że w miejscach niewidocznych robione są dizury. Nawet nie przyczepach Tabbert czy Fendt

Larysa. Nacięcia robione normalnie nożem na rurze od ciepła są fabrycznym rozwiązaniem. Nie widziałem jeszcze innego patentu na ogrzewanie bakist.

U mnie wygląda jakby były zrobione śrubokrętem :-P

 

 

/ zostały wyraźnie  zrobione przez uszkodzenia ładunkiem. Widać to na filmie.

 

No wlasnie to jest rozwiązanie fabryczne. U mnie jest dokładnie zrobione to tak samo. Zarówno pod łóżkiem francuskim jak i pod piętrusami.

 

Po to są te dziury, aby właśnie rozprowadzać ciepło też pod łóżkami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Larysa napisał:

Ale te o których pisałam /KikiSwiat/ zostały wyraźnie  zrobione przez uszkodzenia ładunkiem. Widać to na filmie.

Zobacz ze na filmie sam napisał że jednak są to oryginalne "dziury" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2019 o 09:39, kobi07 napisał:

Jeszcze nad tym nie myślałem, ale coś konkret musi być, bo łóżko z materacem zrobiło się ciężkie. Wcześniej myślałem o meblowych ale raczej za słabe.
Zawiasy zwykłe skrzyniowe 4x4 cm bodajże.

Tak to przykładowo w Eribie oryginalnie wygląda, duże siłowniki gazowe:

 

eriba47.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2019 o 11:52, Larysa napisał:

Być może są robione nacięcia. Nie dorobilismy się przyczepy nowej - fabrycznie.  W starszych modelach tego nie było. 

W moim Burstnerze z '86 były takie dziurki w rurach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam BUMERABG! Mam pytanie! widzę na zdjęciu, że rama na której leży greting i przymocowane są siłowniki, jest metalowa. Czy to było już do kanapek, czy zamontowałeś to sam. Ja mam ramę drewnianą i ścieram się z mężem, że może być zbyt ciężka. On uważa, że nie. Dyskusja trwa!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Larysa napisał:

Witam BUMERABG! Mam pytanie! widzę na zdjęciu, że rama na której leży greting i przymocowane są siłowniki, jest metalowa. Czy to było już do kanapek, czy zamontowałeś to sam. Ja mam ramę drewnianą i ścieram się z mężem, że może być zbyt ciężka. On uważa, że nie. Dyskusja trwa!!!

To nie moje zdjęcie ;)  ( tylko Goloba ). Ja mam też drewniany dół i na 100% jest cięższy od tej metalowej ramki z Eriby. Ale chyba także stabilniejszy. Dodatkowo mam podział na trzy przedziały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Misio napisał:

Ja miałem konstrukcję łóżka, którą po zdemontowaniu, jedna osoba ledwo unosiła... :D

Też mam solidne. Chyba jedyna rzecz solidna w tej cepce :)  W poprzedniej było odwrotnie. Wszystko było solidne poza łóżkiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bumerang sorry!!! Nie wiem jak to się stało, ale pokręciłam. Faktycznie to zdj. to Goloba. Ale widzę, że wszyscy co mają ramę drewnianą mają ten sam problem. Moje łoże podnosi się lekko. Jestem jednak świadoma, że jest na pewno ciężkie. Mam wygodny materac , śpi się  świetnie, lecz jest to kosztem wagi. A ile to nie mam pojęcia. Musimy ją zważyć. Szkoda, że stacje, które robią przegląd przyczep ich nie mają. Psia kość ten Szczecin to wiocha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.