Skocz do zawartości

Przebudowa łóżka na stałe


kobi07

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Stacje mają ale  nie dokładne

Wiedź na dowolny skład opału czy żwiru lub na złom... za dziękuję do 10 max 20zł powinni Cię zważyć bez problemu.

A duży materac to stanowczo wielki atut przyczepy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Dzięki wielkie. Pozdrawiam wszystkich.                                                                                                                                                                                                

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w moim Dethleffsie taki patent. 

 

IMG_20190506_205125.jpg

IMG_20190506_205038.jpg

IMG_20190506_205112_BURST002.jpg

IMG_20190506_205103.jpg

Pierwsze zdjęcie to tylko dziury 

W zasadzie łóżko cały czas rozłożone i wygodne, choć z oryginalnych materacy 

 

Jeśli kiedyś przyjdzie mi do głowy jednolity materac, to rozważam również podniesienie łóżka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu: ogrzewanie wnętrza pakamer pod łóżkami. Teraz mówię z całą pewnością: ten patent producenta to nie robienie dziur w rurach a wmontowany co jakąś odległość trójnik plastikowy /kolor tj. jest rura/ a w środku niego jest taki "płatek" też plastikowy. Tego typu są w miejscach przy podłodze np. w szafkach. Widziałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Larysa napisał:

Wracam do tematu: ogrzewanie wnętrza pakamer pod łóżkami. Teraz mówię z całą pewnością: ten patent producenta to nie robienie dziur w rurach

A Ty dalej swoje :)KAŻDY producent w miejscach niewidocznych dziurawi rury od ciepłego powietrza. Idź do pierwszego lepszego dealera i pooglądaj przyczepy na placu to się przekonasz.

Masz screen z filmiku z prezentacją nowej przyczepy - Weinsberg CaraOne 550 QDK, gdzie doskonale widać miejsca gdzie są zrobione dziury.image.thumb.png.8b09e0dbc64bb6cb1f6d61041e5e65c7.png:


Tu kolejna nowa przyczepa - Sterckeman Alizé Trend 530PE:

image.thumb.png.861706cd55682dedb3ab7e36c7ce1977.png

 

Cytat

a wmontowany co jakąś odległość trójnik plastikowy /kolor tj. jest rura/ a w środku niego jest taki "płatek" też plastikowy. Tego typu są w miejscach przy podłodze np. w szafkach. Widziałam.

 

To się montuje w miejscach widocznych:

image.thumb.png.246e6aa9f04a92693f7e0df5b59db372.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laryso zobacz na moje zdjęcia w poście #8. U mnie ogrzewanie rozwiązano dwiema rurami, jedna 65mm druga 35mm. Na grubej rurze tak jak piszesz są trójniki z regulacją, które wpycha powietrze pod materac + przy każdej ścianie rozgałęźnik na cienką itd. Cienka rura ma "dziury" i wpycha powietrze wokół łóżka.
Ale są też często rozwiązania na jednej grubej rurze, tak mają koledzy i tak jest to rozwiązane w przyczepie z filmiku Kikiego.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Pisaliśmy razem. Myślę Laryso, że Jacek rozwiał Twoje wątpliwości. Ale brawo za spostrzegawczość

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widzę, że także wstrzelam się w temat modernizacji / zmiany łóżka. Mam pytanie do osób, które kupowały materac gąbkowy, jaka jest grubość zadowalająca dla mało twardego, bardziej miękkiego materaca gąbkowego, jaka wychodzi masa takiego o rozmiarach 140x200 ? zastanawiając się nad konstrukcją nośną doszedłem do wniosku że masa własna drewna dębowego w relacji profil aluminiowy wychodzi na korzyść drzewa, czy też macie takie spostrzeżenia ? Zakładam że stelaż będzie konstrukcją raczej samonośną co najwyżej usztywnioną do grodzi bakisty z przodu przyczepy. Poprzedni stelaż był przykręcony do bocznych ścian tak chyba proforma w dwóch miejscach, ale mija się to z celem, bo wkręty dawno wyleciały. Do tej pory podkład z listew pod materac był podzielony na pół i tylko połowa się podnosiła, co rodziło niedogodności przy wkładaniu np. składanych rowerów z wnętrza przyczepy, mam zamiar połączyć te połówki. Aha, podnoszę łóżko do wysokości około 63 cm, żeby móc założyć wyższą klapę luku, umożliwi mi to m.in. zrobienie schowka dostępnego od strony frontu / przedsionka / daszka na buty, zabawki i inne drobiazgi, które zazwyczaj stoją przed przyczepą. Ot takie moje przemyślenia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
Mój materac 184x189x15 średnio twardy waży około 20kg. Sam nie ważyłem, podaje za producentem.
Listwy elastyczne pod materacem też około 20kg.
Wcześniej myślałem o sklejce zamiast listew elastycznych, sklejka oczywiście z wyciętymi dziurami aby materac oddychał, także taką opcje też masz.
Też podniosłem łóżko do góry a i tak chyba jeszcze podniosę o parę cm, trochę jest to niewygodne w sensie nienaturalne jeżeli wiesz o co mi chodzi. Jeżeli masz małe dzieci mogą mieć problem z wchodzeniem/schodzeniem. 63cm+15cm=78cm czyli prawie tak jak wysokość blatów kuchennych itd. Miej to na względzie

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.