Skocz do zawartości

Przebudowa łóżka na stałe


kobi07

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Przymierzam  się do modernizacji łóżka. Obecne łóżko skrzypi, trzeszczy a na dodatek listewki powyginane są w drugą stronę, tak wiem mogę je odwrócić

 

Dodatkowo obecne schowki są za wąskie na graty które przewozimy np. leżak czy stolik zewnętrzny. W efekcie wszystko leży na środku. Strasznie upierdliwe jak trzeba je wyciągnąć lub schować.

 

Dlatego zdecydowaliśmy się na przebudowę. Wywalamy wszystko jak jest teraz, rezygnujemy całkowicie ze stolika wewnętrznego (i tak go nie wozimy).

 

W powstałe miejsce będziemy montować uchylany/podnoszony stelaż a na to jeden wielki materac o wymiarach 190 x 188. Dostęp do bagażnika z przodu będzie po podniesieniu materaca wraz ze stelażem a do części “głębszej” poprzez drzwi serwisowe, które też będę montował.

 

 

Z racji rozmiarów stelaża bankowo będzie składał się z dwóch połączonych części np. 2x90 (pi razy drzwi). Za materac będzie robiła gąbka T30 10cm*. I tu mam obawy czy nie będzie odczuwalnego dyskomfortu leżąc akurat w miejscu łączenia? Na rysunku strzałeczka.

 

Macie takie łączenia tego typu stelaży u siebie? Czy może jest sens zamiast elastycznego zastosować taki zwykły stelaż (kolejne foto stelaż z listewek)?

 

W domu wiadomo. Mamy stelaże elastyczne z takim łączeniem ale materac to coś z kieszeniami no i ponad 20 cm grubości itd. a nie gąbka.

 

 

*Wybraliśmy że materac będzie z gąbki T30 10cm. Na forum wyczytałem, że lepiej 12 cm bo kondensacja itd. To może od razu 15 cm zamówić? A może coś innego niż gąbka?

 

 

Ewentualnie na co jeszcze zwrócić uwagę przy zabudowie łóżka w tej formie?

 

 

Pozdrawiam

 

36ae8b4505f79a9a0e51e6f54b22c3fb.jpge02b83ab6f88bb82406a3daef313a595.jpg05248e14b019942f6f6f9953aa112302.jpg

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Cześć! My właśnie mamy zrobione jedno duże łoże. Kupiliśmy przyczepę już z likwidowanymi kanapkami. Zamontowano jeden stelaż i jeden materac: 130x200. Mąż przerobił trochę. Zamontował w rogach podnośniki tj.mają wersalki. Skróciliśmy materac do 185 cm po to aby móc podnosić całe łoże wraz z materacem, bo inaczej to ocierał o okna boczne. Kiedy podniesie się całe łoże mamy idealny dostęp pod łóżko. Kupiłam pojemniki /duże na kółkach/ z plastiku głównie na grubą odzież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ale trafiłaś z czasem
W tym właśnie momencie wtargałem materac na mój nowy uchylny stelaż. Póki co bez siłowników, które zrobię po majówce.

Dzięki wielkie za odzew. Pozdrowionka.50c68193028dd5180143ebdf61481041.jpgd95a8fb772c22546f1fcde99c38ffc19.jpg71654c778fa38cec845ed81d9181e25e.jpgf524dff1f6223a7f04660eb5e1bae1a6.jpg

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Zapomniałem dodać, materac 190x184 również zwężony aby swobodnie "mijał" okna

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Misio napisał:

Ja bym zrobił duże klapy serwisowe i nie robił bym otwieranego łóżka...

Tylko czy tam klapy się zmieszczą, bo jak widać na zdjęciu kupa rur tam leci w koło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalapan

https://forum.karawaning.pl/profile/29286-kalapan/

niedawno też zlikwidował "stolik"

Pisaliśmy równocześnie...

Rury można zawsze przesunąć...

Mi w Hobby wychodziły rury i podpórki konstrukcji łóżka...

Konstrukcja przerobione A rury prowadzone inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też musiałem zmienić układ rur.
A tak to wygląda od środka.

P.S. Podpórki tymczasowe.

Dobra uciekam dalej pakować, chociaż ta pogoda ehhh tfu tfu tfu8be7100e41ec9a7ace76f4020cca468a.jpg8057cbd6b8721cc8a63689d3abeed704.jpg

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz z drugiej strony dołożyć klapę i będzie miód malina :)  Kurde tyle miejsca tam pod spodem, że dorobek życia można tam wsadzić :)  I jeszcze wyrko będzie od spodu podgrzewane  , jak w Hiltonie  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2019 o 13:28, kobi07 napisał:

Póki co bez siłowników, które zrobię po majówce.

Wiesz już jakie dokładnie siłowniki dajesz? (długość, skok, siła) Pytam, bo u siebie chce dołożyć siłowniki. Zawiasy zrobiłeś przy ścianie przedniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nad tym nie myślałem, ale coś konkret musi być, bo łóżko z materacem zrobiło się ciężkie. Wcześniej myślałem o meblowych ale raczej za słabe.
Zawiasy zwykłe skrzyniowe 4x4 cm bodajże.

Skłaniam się ku opcji luku z drugiej strony, bankowo ułatwi pakowanie bez podnoszenia łóżka.

Opcję podnoszenia łóżka zostawię ale tak jak pisał Misio raczej rzadko będzie wykorzystywana. Pożyjemy zobaczymy

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem! Jestem diabelnie ciekawa jak to będzie: podnoszone czy nie, lepsze dojście z boku? Bo wiecie co?, ja ciągle sięgam pod łożko. Podnosząc go widzę dokładnie całość. Nie muszę się bardzo schylać, a to ważne. Podnośniki mamy umocowane do ramy łożka. Aha! na pewno oglądacie vlogi KikiSwiat. Zobaczcie w przedostatnim vlogu jak załatwiono rury do ogrzewania!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.