Skocz do zawartości

PROśBA O RADę


aspekt

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM.

Jestem świeżo upieczonym miłośnikiem karawaningu z planowanym zakupem przyczepy,

który ma ,,zero'' doświadczenia w tej dziedzinie.

 

PROSZę O PORADY I UWAGI ODNOśNIE TEJ PRZYCZEPY

 

http://motoallegro.pl/item415354819_piekny_i_zadbany_weltbummler_tec_419.html

 

osobiście oglądałem, zero zapachów i wilgoci.

 

Co o niej sądzicie, warta uwagi ???????

 

Z góry wielkie dzięki za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie mam przekonania do TEC-a. Spróbuj go jeszcze raz obejrzeć, tzn. przejechać sie zamknąć go szczelnie i po 40 minutach jeszcze raz "obwąchać".....

Ja Zdobyłem sporo doświadczenia podczas długich poszukiwań swojego hobby-ka i przyznam szczerze TEC-i nigdy mnie nie porywały zapachem i stanem...

Poza tym pamiętaj żeby dokładnie obejżeć przyczepke po rogach- jeżeli była nakładana nowa tapeta (mająca na celu np. zamaskować grzyba) to właśnie tam zapewne będzie znać "niefabryczne łączenia.

Oczywiście istnieje prawdopodobieństwo że właśnie trafiasz na "igiełke" która np. przez 20 lat była garażowana ( ja miałem takiego farta :) ), ale to sie zdaża niezmiernie żadko, szczególnie u handlarza, który chce 100% zarobić :swieca:

 

P.S.

Zastanów sie jeszcze nad jednym:

czy oby nie warto dołożyć np 3000 zł i kupić coś młodszego i nawet mniejszego, ale coś co z łatwością sprzedasz za 2, 3 lata.

Bo tego TEC-a to obawiam sie że będziesz mógł sprzedać zza 3-lata jedynie murażom na budowe za 1,5 tysia.

 

Z góry przepraszam za mój pesymizm, oczywiście zdaje sobie sprawę że każdy szuka czegoś w granicach swoich możliwości...

Ja jednaka tylko wygłosiłem swój czysto subiektywny pogląd, który mi serce dyktuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że ten TEC to bliźniacza konstrukcja do Dethleffsów to radzę dokładnie sprawdzić przedni schowek na butle. Na przedniej ścianie na wysokości schowka jest sporo łączeń które z czasem przestają być szczelne.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TEC to dla mnie troszkę dziwne przyczepki. Ja polecam tą przyczepkę:

 

http://www.allegro.pl/item416213267_beyerland_92.html

 

Jeździłem kiedyś z taką przyczepą 300 km i na prawdę fajna przyczepka. Ale jakbyś był zainteresowany mniejszą przyczepą to ja mam niewiadówkę do sprzedania :swieca:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja to bym się nie sugerował marką tylko stanem, moje zdanie o przyczepach Hobby jest dokładnie takie same, jak zdanie Dziadka Piotrka o Tec-ach.

 

Pozdro, Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje zdanie o przyczepach Hobby jest dokładnie takie same, jak zdanie Dziadka Piotrka o Tec-ach

No i chyba większość osób będzie po Twojej stronie :swieca:. Zresztą o Hobby i jej jakości było już kilka tematów.

TEC to dość ciekawa marka. Pod koniec lat 80 i na początku 90, produkowała przyczepy bliźniacze jak Dethleffs - różniły je tylko kolory. O Dethleffsie jakoś dużo złego się na forum nie naczytałem, no ale to pewnie dlatego, że userzy boją się źle wypowiadać o marce przyczepy jaką ma admin.

Pod koniec lat 90 tec, zaczął produkować produkty bliźniacze do LMC. LMC jak wiadomo często uważany jest za "Mercedesa wśród przyczep", więc z jakością pewnie też jest dobrze.

Chciałbym tu zastrzec, że TEC nie podrabiał tych marek tylko zapewne, robił wszystko na licencji tych firm (pewnie przyczepki powstawały w jednej fabryce), wykorzystywał tylko swoje znaki markowe.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest, nie sugeruj się marką, najważniejszy jest stan, ja do niedawna miałem Knausa z 1971r, którego kiedys kupiłem za 3000pln i po kilku latach za tyleż samo sprzedałem :):swieca: natomiast miałem okazje swego czasu "pomieszkiwać" w TECu (model King) z lat 70 tych i złego słowa na tę przyczepkę nie powiem, tak więc wąchaj, obmacuj, oglądaj, przyczepa to nie samochód i starzeje się dużo wolniej. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze że się naprawdę zdziwiłem Waszymi sugestiami na temat HOBBY....

Myśle że cała prawda o przyczepie leży w kilku ważnych szczegółach:

1. czy była ROZBITA i była naprawiana przez polskiego "pseudo- speca", to co potrafią wyczyniać nasi fachowcy przerosło moją fantazję... Widziałem np. poszycia których dziury nie były szpachlowane a gipsowane, co sprawia że gips działa jak sączek po którym płynie woda do środka i w pewnym momencie wychodzi "gangrena", ale co gorsza próbowano mi sprzedać BAYERLAND-a, który miał w połowie spawany dyszel- o zgrozo!!

 

2. czy była ZATOPIONA- cholernie wredny przypadek to przyczepy popowodziowe- które na zawsze już będą miały swoją "duszyczkę", z doświadczenia wiem że najłatwiej rozpoznać taką przyczepkę zdejmując front piecyka- stamtąd nasi handlarze zapominają wymyć szlam, który naniosla woda...

 

Być może miałem pecha i na swojej drodze nie spotkałem TEC-a bez "przeszłości" i stąd mój pezymizm..

 

Reszta wydaje mi się być rzeczą gustu i portfela. W przypadku mojego HOBBY-ka nie narzekam na opuszczające się meble czy jakieś zacieki w środku...

Zgodzicie sie ze mną Drodzy Przyjaciele :swieca: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze że się naprawdę zdziwiłem Waszymi sugestiami na temat HOBBY....

Wiesz jak to jest, wielu kupujących ma "parcie" na Hobby. Handlarze przyciągną byle gówno z zachodu co w nazwie ma Hobby bo wiadome jest, że klienta długo nie będzie szukał :).

Na forum było kilka gnijących Hobby i niekoniecznie były powypadkowe. Ostatnio też padło stwierdzenie w którymś z wątków "wszystko w dobrym stanie byle by nie adria i nie nowa hobby".

Chociaż jak bym trafił na swej drodze na ładną i zadbaną Hobby z lat 90 to marka by mi nie przeszkodziła :swieca:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę :)

Ja dysponuję kwotą 7000 tys. i muszę się w tej sumie zmieścic, tak wymyśliła domowa laska :swieca:

Moja przyczepa będzie stała stacjonarnie, nie będę jej ciągał, moja astra 1,4 - 80 koni,

to cienias do przyczepy.

 

DZIęKI ZA WASZE DOTYCHCZASOWE WYPOWIEDZI, znalazłem jeszcze coś takiego,

co o tym sądzicie ?????

 

http://moto.allegro.pl/item420832592_knaus_azur_5_7m_87r_z_namiotem_papierami_p_wypo.html

 

Ps: Przeglądając setki ofert z internetu dostaję już na jeba :) , ...........

ot my w kałabanię popadli, czort karty rozdaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Twoja przyczepa ma stać to nie zastanawiałeś sie nad czymś dużym 5,5m wzwyż bez papierów? Myślę ze w takim przypadku jej stan nawet nie musi być idealny. Np. cos podobnego, jaki komfort mieszkania :swieca:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=T774056

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Widzę, że kolega „aspekt” jest ze Świebodzina, czyli blisko Cybinki gdzie u pewnego sprzedawcy oglądałem w tym roku przyczepę, którą znalazłem na Allegro. Po wcześniejszej rozmowie telefonicznej uzyskałem konkretnych i wyczerpujących informacji o stanie tej przyczepy, CO W EFEKCIE POTWIERDZIŁO SIĘ TO PRZY OSOBISTYCH OGLĘDZINACH. Sprzedawca ten sprowadza przyczepy z Holandii i obecna przyczepa wystawiona do sprzedaży jest w cenie, która interesuje kolegę i była garażowana. Osobiście mogę polecić tego sprzedawcę, bo jak powiedział tak było a często zdarza się tak, że ludzie zachwalają przez telefon a jak się już pojedzie oglądać to jest całkiem coś innego.

 

http://www.allegro.pl/item417017734_hobby_prestige_400_1988_cybinka_k_slubic.html

 

Inna sprawa to taka, że słyszałem od wielu osób, że przyczepy przywiezione z Holandii są bardziej zadbane od tych z Niemiec. Osobiście potwierdzam ten fakt po przejściach w poszukiwaniu obecnej mojej przyczepy.

 

Pozdrowienia z Poznania przesyła ROBICAR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH PONOWNIE :)

 

Domek holenderski jest super, wygoda, przestrzeń, ale na ośrodku gdzie dzierżawię

miejsce jest zasada, powyżej 6 m trzeba zapłacic za 2 miejsca, 2 x 2200 = 4400 za cały rok,

a na to mnie nie stac, a po drugie zmiana miejsca ,,stacjonowania'' wiąże się z wynajęciem lawety, kto to wie czy Pani Dyrektor nie wypowie dzierżawy ?

 

ROBICAR, ta przyczepa jest fajna, ale nie spełnie moich wymagań, swoją drogą mam zamiar odwiedzic tego faceta w Cybince.

 

PROSZę - DORADźCIE !!!!

 

1. http://motoallegro.pl/item419153128_przyczepa_kempingowa_tabbert_comtesse_545.html

była bita, co widac, trzeba włożyc troche własnej pracy i kasy, ale jest wygodna, brak przedsionka.

 

2. http://motoallegro.pl/item420832592_knaus_azur_5_7m_87r_z_namiotem_papierami_p_wypo.html

ta spełnia moje wymogi.

 

ZDAJę SOBIE SPRAWę, żE JESTEM UPIERDLIWY :swieca:

ale ......................

TO CO DLA WAS OCZYWISTE I JASNE, DLA MNIE ,,ZIELONEGO'' ......................

 

chcę kupic (z Waszą) pomocą przyczepę, której się nie będę wstydził,

a rodzinie woda nie będzie kapała na głowę :)

 

Z GóRY DZIęKI ZA DALSZą POMOC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.