Skocz do zawartości

Czy Truma może gasnąć od wiatru?


Kajetan

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, andross napisał:

Jest siatka w środku dolotu powietrza? Bo wygląda że nie. A powinna być. Może ktoś grzebał i nie założył 

Spróbuję tam zajrzeć. Nie dość że mało miejsca, to jeszcze ten cholerny kominek jest nad osią :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

19 godzin temu, kmtaxi napisał:

Chodzi o element nr 38 ?

image.png

Tak. Wygląda na to, że koledze chodzi to sitko ale jeszcze tam nie zaglądałem. Niemniej, podejrzewam że tam będzie, bo nikt tam nigdy nie grzebał .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajtek miałem podobny przypadek na Węgrzech rok temu.... piecyk gasł od wiatru nawet jak jechałem z lodówką włączoną na gaz też gasł płomyk.

zmieniłem reduktor z oryginalnego na GOK'a i problem ustąpił natychmiast.

Ale po dwóch dniach znowu się zaczął problem więc odpuściłem,  odpaliłem piecyk u siebie na podwórku bez wietrzna pogoda pochodził 5min i znowu znajomy odgłos ccccccckkkkk..

i szok dla mnie co jest. ale leżąc na francuzie patrze w okienko nad łóżkiem (które było otwarte i na Węgrzech i na podwórku a tam jak byk narysowane że okno powinno być zamknięte jak piecyk chodzi. 

Zamknąłem i jak ręką odjął teraz może wiać i dmuchać. 

Czyli dwie sprawy słaby reduktor lub otwarte okno i przeciąg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dudek_t napisał:

Tak z ciekawości bo nie łapie nic a nic. Co mają okna do płomienia w zamkniętej komorze pieca?

Racja, dziwna sprawa. Być może pięc czerpie świeże powietrze także że środka przyczepy. Tylko wtedy to już nie jest zamknięta komora? Nie rozumiem skąd przeciąg z okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze opcja ,że do okna jest zamontowany jakiś czujnik i to on wygasza gdy okno jest otwarte. Nigdy nie wiemy jak wspaniale pomysły mógł mieć poprzedni właściciel ze swoimi "udogodnieniami" :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ufolz napisał:

Kajtek miałem podobny przypadek na Węgrzech rok temu.... piecyk gasł od wiatru nawet jak jechałem z lodówką włączoną na gaz też gasł płomyk. zmieniłem reduktor z oryginalnego na GOK'a i problem ustąpił natychmiast.

Ale po dwóch dniach znowu się zaczął problem więc odpuściłem,  odpaliłem piecyk u siebie na podwórku bez wietrzna pogoda pochodził 5min i znowu znajomy odgłos ccccccckkkkk..

i szok dla mnie co jest. ale leżąc na francuzie patrze w okienko nad łóżkiem (które było otwarte i na Węgrzech i na podwórku a tam jak byk narysowane że okno powinno być zamknięte jak piecyk chodzi. 

Zamknąłem i jak ręką odjął teraz może wiać i dmuchać. 

Czyli dwie sprawy słaby reduktor lub otwarte okno i przeciąg.

To raczej czysty przypadek, chyba że masz (miałeś) nieszczelny układ spalania.
Co do tych ostrzeżeń, to są na ogół dwa rodzaje: 1) przy kuchenkach gazowych lub oknie umieszczonym bezpośrednio przy kuchence, 2) przy oknach bocznych lub dachowych, które mają w bezpośrednim sąsiedztwie jakikolwiek komin pieca, lodówki, bądź bojlera. O ile przy kuchenkowych ostrzeżeniach jest mowa o konieczności otwierania okna, to w pozostałych przypadkach konieczne jest ich zamykanie. Nie chodzi tu w żadnym razie, o jakieś przeciągi mające wpływ na płomień urządzeń, np. pieca (piec ma zamkniętą komorę spalania), tylko o fakt, że w pewnych warunkach, wydostający się z komina(ów) tlenek węgla, może dostawać się do wnętrza przyczepy! Oczywiście wszelkie usterki nieszczelności urządzeń pomijam, bo być ich nie może i są bardzo niebezpieczne, np. uszkodzenie lub brak uszczelnienia "szybki" wizjera pieca, a nawet brak owej "szybki" - kiedyś taką sytuację widziałem. W takim przypadku, faktycznie przeciąg oddziałuje na płomień palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ufolz napisał:

Czyli dwie sprawy słaby reduktor lub otwarte okno i przeciąg.

Okna były pozamykane, bo było 2,5'C w nocy :P Poza tym, żadnych tajemniczych oznaczeń na nich nie mam. Reduktor nowy, założony przez Center Camp, rok temu na Zlocie w Imielinie. Poza tym, inne urządzenia gazowe działają bez zarzutu, więc reduktor raczej OK. Zaczynam się skłaniać ku temu, że po prostu pechowo stanąłem, jakiś zbieg niekorzystnych układów i masz ..... Nauka taka, że trzeba kupić najprostszą "Farelkę", bo może uratować tyłek :nono::hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kajetan napisał:

Okna były pozamykane, bo było 2,5'C w nocy :P Poza tym, żadnych tajemniczych oznaczeń na nich nie mam. Reduktor nowy, założony przez Center Camp, rok temu na Zlocie w Imielinie. Poza tym, inne urządzenia gazowe działają bez zarzutu, więc reduktor raczej OK. Zaczynam się skłaniać ku temu, że po prostu pechowo stanąłem, jakiś zbieg niekorzystnych układów i masz ..... Nauka taka, że trzeba kupić najprostszą "Farelkę", bo może uratować tyłek :nono::hehe:

Masz złe podejście, skoro ludzie śmigają zimą na dużym mrozie, grzeją trumą w trakcie jazdy po modyfikacji komina a u Ciebie gaśnie na postoju to oznacza, że masz coś nie tak i szybko się o tym przekonasz. Sprawdź dokładnie czy masz to sitko w palniku o które wszyscy pytają. Pojedziesz później i przy splocie niekorzystnych zdarzeń (awaria prądu na campie) będziesz grzał kuchenką do gotowania a to już niebezpieczne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś bankowo jest nie tak. Nigdy piec mi nie zgasł. Czy to w starej przyczepie na postoju czy w nowej w trakcie jazdy z dużym wiatrem. 

Sorry, jednak parę razy zgasł - jak gaz się skończył :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.