Skocz do zawartości

Czy Truma może gasnąć od wiatru?

Kajetan

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni

Jesteśmy właśnie w CZ i dobrze, że sąsiedzi mieli "Farelkę" pożyczyć :wacko:

Pierwszego dnia było bezwietrznie i Truma działała bez zarzutu. W nocy się obudziłem bo coś chłodno było. Truma nie działa, wieje wiatr. Włączyłem, odpaliło, poszedłem spać. Rano wstaję - zimno, Truma nie działa, wiatr wieje. I tak już drugi dzień. Odpala, chwilę pochodzi, do pierwszego porywu wiatru i widać jak płomień zanika. Czasem dłużej czasem krócej.

Nigdy nie miałem problemów z tym piecem, grzał jak szalony, rozprowadzenie też działa bez problemu.

Czy to możliwe, żeby wiatr gasił piec i to aż do tego stopnia ?? :blink: A jeśli, to górą czy dołem ?? :hmm:

• Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Raczej robi przeciąg od góry i zasysa powietrze przez piec gasząc płomień. 

U mnie palnik od dołu osłonięty blachą a w trakcie jazdy gasło właśnie od wiatru. Na postoju nigdy. Nie masz tam iskrownika automatycznego? Powinien odpalić piec albo Was obudzić.

To jest "Trumatic" ale iskrownik ręczny.

Próbowałem robić osłony z kartonów pod podłogą ale nic nie daje.

3 minuty temu, maarec napisał:

Raczej robi przeciąg od góry i zasysa powietrze przez piec gasząc płomień. 

To jak temu zaradzić ??

Właśnie wiatr sie trochę uspokoił i piec działa. Zrobiłem też prowizoryczną osłonę samego "zasysu" powietrza pod podłogą, z kartonu ale akurat skończyły się powiewy wiatru :hmm: Wszystko działa OK. Zagrzewa się pełnym płomieniem, aż huczy i potem wyłącza się na podtrzymanie. 

Co zrobić, żeby nie mieć więcej takich niespodzianek ? :hmm: 

36 minut temu, kmtaxi napisał:

Załóż fartuchy dookoła przyczepy od strony z której wieje.

Założyłem już wczoraj ale musiałbym chyba obudować ją ze wszystkich stron. Wydawało mi się, że już dzisiaj opanowałem sprawę ale znów zgasło. Nawet nie wiem kiedy. Wiatr się nasilił znowu....

Masz piecyk kompletny ? , chodzi mi o czerpanie powietrza z dołu. Bo brak "sitka" powoduje zbyt duży ciąg, słabsze grzanie i tendencję do wysyłania plomyka, przy silniejszym wietrze właśnie. Wiatr nie gasi piecyka, przy huraganie wystarczy jeden fartuch żeby uspokoić podmuchy.

Wysłane z Tapatalka

4 godziny temu, Kajetan napisał:

Od dołu jest taki kominek z wlotami dookoła. Nie wiem gdzie tam miałoby być sitko.

sitko masz wewnątrz kominka (szerpni) na filmie widać je dobrze kiedyś nie założyłem tego po przeglądzie i gasło prawie bez wiatru 

U mnie mialem problem z cugiem, trume montowalem sam przy montarzu kampera i dla wygody komin nie idzie w gore tylko w bok w nadkole tylne vana, w bezwietrzny dzien bylo ok ale w uk np wieje ciagle i sprawe rozwiazal wentylator komputeroey 40x40mm na koncu rury, i nawet huragany teraz mi nie straszne. Jedyny minus iz z racji duzej temp komina trzeba go raz do roku wymienic gdyz traci smarowanie i robi sie glosny. Z dolotem problemu nie ma bo moj czerpie go z wnetrza

W dniu 2.04.2018 o 14:23, Tomii napisał:

Kajtek zapodaj zdjęcie tego co masz pod podłogą w piecyku.

20180403_183534.thumb.jpg.e48a93d08c610dcd1c369d25aa42735d.jpg

Wczoraj robiłem próbę, na ogrodzie, pod wiatą. Oczywiście piec spokojnie sie palił, były podmuchy wiatru ale płomień ani drgnął. Kontaktowałem się z serwisem Trumy - powiedzieli, że to może się zdarzyć przy splocie niekorzystnych warunków i żebym przypadkiem nie oddawał do serwisu :P:lol: