Skocz do zawartości
misiek_krk

HELP - nie moge zlozyc przedsionka!

Rekomendowane odpowiedzi

misiek_krk

Nie moge zlozyc przedsionka w Hobby Deluxe, nie pamietam w tej chwili modelu chyba 460... rok produkcji 1990. Czy mozna gdzies dostac instrukcje do tego? Niestety nie bylo razem z przyczepa a tych rurek jest tam czterypiencsetdwadziewiencset!!! Ratunku :dzieki:

Pozdrawiam!

Jak tak teraz obczailem na necie to widze, ze to jest raczej Hobby Prestige 430... ale upewnie sie jeszcze jak sprawdze w papierach. Anyway, pytanie brzmi czy gdziekolwiek mozna dostac/ktos ma instrukcje skladania takiego przedsionka czy jestem skazany na wlasna inwencje? :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
janus

Typ przedsionka nie zależy od typu przyczepy. Ergo można znaleźć w podobnej długosci przyczepy kilka (kilkanaście) typów przedsionka :dzieki:

Wszystkie jednak opierają się na jednej zasadzie, tzn. haczykowe zaczepy montowane do przyczepy i motylkowe łączniki pozwalające na regulację i napinanie przystawki.

Jeżeli podeść do sprawy na spokojnie to można to rozgryźć bez instrukcji w kilkanaście minut. Maszty podporowe (trzy) różnią się między sobą kątami, pod którymi wchodzą rurki oraz sposobami połączeń. Należy też zwrócić uwagę aby pomiędzy każdym sztywnym połączeniem (np. pomiędzy dwoma masztami <podporami> lub pomiędzy łączeniem z przyczepą a masztem pionowym) znalazło się jedno połączenie regulowane na motylek.

Najlepiej połączyć sobie na sucho wszystkie rurki i jakoś oznakować (lub po prostu spakować częśiowo nierozłączone). Natomiast w wypadku stawiania przystawki to niestety najpierw trzeba wciągnąć dach (lub całość - zależnie od typu przedsionka) a potem dopiero (niejako w środku) montować stelaż.

W tym roku z żoną rozkładaliśmy po drugi dopiero nasz przedsionek (typ DWT - do przyczepy Hobby Prestige 535) i zajęło nam to tylko 15 minut.

Życze powodzenia :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
misiek_krk

Ja go przez 2 dni nie moge zlozyc jak trzeba ;] Jutro bede znowu probowal. Dzieki za porady!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mark1

...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
crosmen

Witam ! Mam wielki problem z rozstawieniem namiotu.Nie mogę sobie wyobrazić jak ustawić stelaż, co do czego wtyknąć.Bez Was sobie nie poradzę.Może ktoś naszkicuje jak to ma wyglądać.Pozdrawiam :piwko:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
crosmen

Bardzo dziękuję za podpowiedzi .Ja widocznie mam steleż robiony na specjalne zamówienie. Są tu elementy jakich nie ma w Waszych instrukcjach a wyglądają na orginalne.Moja przyczepa to Caravelair Bamba 330. Może ktoś zWas pomoże go ustawić na kempingu.Do zobaczenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jedrek101

Witam serdecznie!

miesiąc temu stałem się posiadaczem N126a

w komplecie jest przedsionek-próbowałem go rozłożyć ,ale chyba brakuje kilku rurek . może ma ktoś jakiś schemat lub instrukcje ,z góry dziękuję :blagac:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Marcin T

Kolego, kilka postow wyzej Jaro pokazal schemat najpopularniejszego rozkladu rurek w przedsionkach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jedrek101

dziękuje ślicznie, ale jak tylko kupiłem enke rozłożyłem stelaż intuicyjnie,co potwierdził wyżej zamieszczony schemat,lecz prawdopodobnie brakuje kilku rurek,coś mi nie gra ! więc pytam o oryginalny schemat do N126a'78, namiotu jeszcze nie rozkładałem bo wtedy okrutnie wiało a teraz jest zimno .jeszcze pytanko czy można gdzieś dokupić ewentualnie brakujące elementy :blagac:

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jedrek101

dziękuje pięknie :blagac:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi