Skocz do zawartości

Montaż zmywarki w przyczepie


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 13.09.2017 o 16:26, konradviper napisał(a):

Już planuję usprawnienia na przyszły sezon. W tym roku spędziłem dwa urocze tygodnie na Mazurach, były to pierwsze wakacje z przyczepą i na pewno nie ostatnie. Oczywiście pojawiła się masa przemyśleń i wniosków.

To co najbardziej nam doskwierało, to zmywanie naczyń, mieszkało nas siedmioro w jednej budzie i w zwiazku z tym brudnych naczyń było ciągle pełne wiadro, albo dwa. Wszyscy technologicznie odzwyczajeni od zmywania, do tego woda bieżąca zimna, więc zacząłem kombinować.

Zupełnie zbędna okazała się kuchenka mikrofalowa, którą zamontowałem przed sezonem i pomyślałem że spróbowabym zastapić ją zmywarką. Zrobiłem przegląd internetu i okazuje się że są takie kompaktowe urządzenia, ktore można w miejsce mikrofali upchnąć.

Potrzebuję porady kogoś, kto już temat przerabiał, chodzi mi o techniczne kwestie np jak rozwiązać załączanie pompki na czas pracy zmywarki.

Przy siedmiu osobach to mycie wypada raz w tygodniu. Codziennie lub co drugi dzień trzeba wynieść wiadro szarej wody i takie samo przynieść czystej. A zimna woda w na zmywakach jest naprawdę rzadkością na kempingach. Takie jest moje zdanie, ale Ty zrób jak Ci pasuje.

A tak na marginesie popatrz do instrukcji zmywarki zapewne podane jest minimalne ciśnienie wody. Czy uda się je osiągnąć dzięki pompkom stosowanych w przyczepach lub kamperach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, bluedragon napisał(a):

Ja myślałem o takiej nablatowej, którą bym zabudował w szafce. Informacja o rozszczelnieniu po mrozach to już konkret. Wywraca cały plan. Muszę to przemyśleć. Jednak moje lenistwo najprawdopodobniej wyzwolil próbę montażu:)

właśnie moja lidlowa nablatowa po ok 2-3 latach pracy w biurze zakończyła żywot. Ogółem nie polecam, nie zawsze domywała tak jak prawdziwa zmywarka. Wymieniamy na normalną.

12 godzin temu, Tomiy napisał(a):

IMO wszystko jest możliwe. Oczywiście jeśli mowa o używaniu na kempingach (chociaż mając z 2x260 Ah w LifePo4 to i na dzikusa by się dało). Tylko czy nawet taką małą zmieścisz??. Jeśli już to szukałbym jakiejś nadblatowej lub wolnostojącej a nie do zabudowy i ustawiałbym w przedsionku - łatwiejsze i mniej problemów. Oczywiście w budzie też się da. W następnej może się pokoszę. Tylko wodę musisz ogarnąć przez przekaźnik wzbudzany elektrozaworem ze zmywarki *trzeba "rozebrać" dół zmywarki i się odpowiednio wpiąć. Będzie piszczeć ze woda słabo leci, ale pompka załaduje wodę, tylko ze wolniej. No i nie może jej zabraknąć w czasie mycia :) Co do zamaraznia - kwestia rozebrania i zainstalowania zaworu w najniższym miejscu zmywarki.

Niekoniecznie. Mój model nablatowy miał opcję nalania wody od góry do zbiornika - zero zabawy z pompką. Kawałek wężyka dociąć na wymiar i zakładać na kran jak potrzeba. Prądu też za wiele nie używała. Zmieściłaby mi się w garażu kampera, ale jednak na tych wyjazdach coś trzeba robić... można więc zmywać - najlepiej dziećmi.

na poważnie - to często stosujemy naczynia jednorazowe i grillujemy, więc zmywania jest mało.

Godzinę temu, ed napisał(a):

Przy siedmiu osobach to mycie wypada raz w tygodniu. Codziennie lub co drugi dzień trzeba wynieść wiadro szarej wody i takie samo przynieść czystej. A zimna woda w na zmywakach jest naprawdę rzadkością na kempingach. Takie jest moje zdanie, ale Ty zrób jak Ci pasuje.

A tak na marginesie popatrz do instrukcji zmywarki zapewne podane jest minimalne ciśnienie wody. Czy uda się je osiągnąć dzięki pompkom stosowanych w przyczepach lub kamperach?

tutaj przychodzą modele z wbudowaną pompką, gdzie wodę zalewasz do wbudowanego zbiornika. Szarówki poniżej 5l ze zmywania po 1 objedzie. Da się to użytkować w kamperze, przy mieszkaniu w Vanie cały rok i odpowiedniej elektrowni - możliwe, że bym się skusił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2024 o 12:04, maarec napisał(a):

..... można więc zmywać - najlepiej dziećmi.

 

Czyli tylko nie ja tak mam :)

A poważniej. Na kampie nie ma potrzeby. Jak piszesz coś trzeba robić - i można przy garach nowe osoby poznać. Zmywarkę widzę bardziej na dziko. W 10 l. wody nie umyjesz takiego zestawu jak się mieści w zmywarce. Kwestia gdzie, jak i na jak długo jeździmy. Dla jednych super rozwiązanie, ale innych zbędny gadżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.