Skocz do zawartości

Montaż zmywarki w przyczepie


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Już planuję usprawnienia na przyszły sezon. W tym roku spędziłem dwa urocze tygodnie na Mazurach, były to pierwsze wakacje z przyczepą i na pewno nie ostatnie. Oczywiście pojawiła się masa przemyśleń i wniosków.

To co najbardziej nam doskwierało, to zmywanie naczyń, mieszkało nas siedmioro w jednej budzie i w zwiazku z tym brudnych naczyń było ciągle pełne wiadro, albo dwa. Wszyscy technologicznie odzwyczajeni od zmywania, do tego woda bieżąca zimna, więc zacząłem kombinować.

Zupełnie zbędna okazała się kuchenka mikrofalowa, którą zamontowałem przed sezonem i pomyślałem że spróbowabym zastapić ją zmywarką. Zrobiłem przegląd internetu i okazuje się że są takie kompaktowe urządzenia, ktore można w miejsce mikrofali upchnąć.

Potrzebuję porady kogoś, kto już temat przerabiał, chodzi mi o techniczne kwestie np jak rozwiązać załączanie pompki na czas pracy zmywarki.

Jeżeli chcesz i masz taką potrzebę, to pomysł jest dobry  :yes:. Nie wiem jaką masz pompkę w swojej przyczepie, ale do zmywarki potrzebujesz pompy ciśnieniowej najlepiej zębatkowej, (w zmywarce jest zawór magnetyczny). Jeżeli masz zwykłą bezciśnieniową instalacje, a nie wiem czy ona wytrzyma ciągłe ciśnienie, ale możesz podłączyć pompe ciśnieniową tylko do zmywarki, a wodę pobierać ze wspólnego zbiornika. I jeszcze jedna bardzo ważna kwestia, to opróżnianie zmywarki z wody przed zimą, może to być kłopotliwe, bo musisz usunąc wodę ze zbiornika na sól, pompy brudnej wody i całej instalacji i w tym pomocna jest pompa zębatkowa ponieważ działa ona w pewnym sensie jak kompresor i pozwala na przedmuchanie instalacji. Jak masz pytania to wal śmiało PW

 

Powodzenia w modernizacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7,7 kilowata  przyłącze prądu bedzie od razu kuchenką :yay: , wśród tych siedmiu napewno dało by sie dyzury zmywania ustawić

Edytowane przez marmatjul (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem - już widziałem zmywarki w sprzętach karawaningowych i wcale nie były to żarty...

 

Oczywiście w takiej Milce Świstak mógł zamontować, ale w przyczepie to raczej żart. Zresztą  po co tyle kłopotu z montażem zmywarki i te podłączenia, specjalne pompki itd. Lepiej na chałupie zamontować dyszel i ruszać w trasę ze wszystkim, wtedy problemu nie będzie z niczym ... To chyba najlepsze rozwiązanie  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem naz "nie" :

-ciężar i miejsce

-konieczność posiadania zastawy i sztućców 2x ilość mieszkańców (zmywanie trwa, a gary potrzebne)

-problem z odwadnianiem na zimę

-ciśnienie wody

-pobor prądu

- mała zmywarka dla 7 osób będzie myć na okrągło, duża (45cm) 2x dziennie

 

Czy coś przeoczyłem?

Czy naprawdę w czasie urlopu żyjemy w takim pośpiechu by nie znaleźć kilku minut nawet w dwie osoby pozmywać, pogadać z dala od reszty. Chyba że polowa towarzystwa tylko konsumuje a panie gotuja i zmywaja i dziećmi się zajmują, a na wypoczynek to innym razem przyjadą....

Jak zmywałem naczynia, to się kobitki dziwiły że zawsze ja (robię to z przyjemnością) bo ich mężowie mają gary w du.. I tu tkwi tajemnica zmywarki kempingowej.

 

Edytowane przez automaciek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Maciek!

U nas są dyżury- mama przygotowywała posiłki a mycie wg harmonogramu-

jeden dzień tatuś post-8122-0-20359000-1505883617_thumb.jpg a drugi dzień chłopcy post-8122-0-52836800-1505883994_thumb.jpg

I tak na zmianę :yay:

Urlop urlopem ale obowiązki też muszą być :skromny: Gary same się nie umyją a pomysł ze zmywarką w cepce to chyba przerost formy nad treścią IMHO.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie pomysł nie jest żartem, człowiek przyzwyczaja się do luksusów w domu i przenosi to później na wyjazdy. Dziś chętnie miałbym zmywarkę, pewnie za 20 lat będzie w co 2 nowej sprzedawanej przyczepie. Sam montować nie będę, ale jakby producent zamontował to chętnie byśmy korzystali. A teraz proponuję co się da jeść z dobrych plastików - większość zmywania odejdzie, zostaną garnki, deska itd.

 

Nie mniej jednak jakbym jeździł na więcej niż 14nocy w jedno miejsce faktycznie może bym tą zmywarkę małą gdzieś upchał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie pomysł nie jest żartem, człowiek przyzwyczaja się do luksusów w domu i przenosi to później na wyjazdy. Dziś chętnie miałbym zmywarkę, pewnie za 20 lat będzie w co 2 nowej sprzedawanej przyczepie. Sam montować nie będę, ale jakby producent zamontował to chętnie byśmy korzystali. A teraz proponuję co się da jeść z dobrych plastików - większość zmywania odejdzie, zostaną garnki, deska itd.

 

Nie mniej jednak jakbym jeździł na więcej niż 14nocy w jedno miejsce faktycznie może bym tą zmywarkę małą gdzieś upchał :)

Fajnie robić coś inaczej na urlopie, dla mnie zmywanie to jedna z wakacyjnych aktywności, a tak były by kłótnie kto ma opróżnić zmywarkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.