Skocz do zawartości

Cywilizacyjny niedorozwój


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, Maras napisał:

A teraz taki przypadek 

Heh tutaj mamy wałek. 

A spójrz na to. Dwa pojazdy z tą samą tablicą... jeden pojazd należy do mojego kolegi

image.thumb.png.40c7a5220d23926c50b6036050acca18.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jakkolwiek nie raz wkurzają mnie zachowania motocyklistów (nie wszystkich, jest coraz więcej "normalnych", pełna kulturka na drodze), to za taką akcję gościowi w chłopskich słowach należał się tęgi łomot, i tyle.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknijcie  na te tablice rejestracyjne  od 1,10 -to nie jest zamazane na filmie tylko ewidentnie naklejona taśma i zaraz za nim  kolejna ciekawa rejestracja na moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo takich tablic widać na drogach, niestety policja nie reaguje, albo reaguje za mało

 

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Helmut napisał:

najbardziej mi się podobało zatrzymanie kierującego, który przyspieszał, mimo, że był wyprzedzany w niedozwolonym miejscu.

Co Ci się w tym podobało? Takim przyspieszeniem możesz uniknąć czyjejś tragedii. Trzeba reagować na niebezpieczeństwa, nawet jeśli nas nie dotyczą.

 Dzisiaj sam przyspieszyłem, a nawet zajechałem drogę wyprzedzającemu, bo sto metrów przede mną kobieta z wózkiem wchodziła na ulicę więc to głupie bydlę z tyłu by ich rozjechało gdybym nie uniemożliwił mu manewru.

Tak więc ta systuacja z przyspieszaniem nie zawsze jest zero-jedynkowa.

 

Edytowane przez Cathay (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Cathay napisał:

Co Ci się w tym podobało?

Fakt zatrzymania kierującego, będącego wyprzedzanym , pomimo, że inny kierujący wyprzedzał na ciągłej linii. Pierwszy film od 37 sek.

W naszej cywilizacji jest to wykroczenie za 240 € i zatrzymanie prawka na 3 miesiące. Warunek, że przy takim zdarzeniu nic nie stało, inaczej szukam adwokata.

Pytam, dlaczego pojazd wyprzedzany przyspiesza? Taki manewr skraca drogę wyprzedzania i prowadzi do dramatycznych efektów drogowych.  Uważam taki fakt za "usiłowanie zabójstwa" w ruchu drogowym. To akurat moje zdanie.

Edytowane przez Helmut (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na warsztat przyjechał nasz bardzo miły klient ( Polak ), swoją Skodą Octawią, 4 letnią i prosił o wymianę oleju silnikowego. Bardzo chciał z kierownikiem warsztatu się spotkać. Wyszedłem do klienta przywitałem się i powiedziałem , że wymienimy mu olej w silniku i niech poczeka w poczekalni a obsługa poda mu kawę jeżeli nie ma przeciwwskazań zdrowotnych. 

Pan podziękował i poprosił abym  wymienił mu w aucie tylko olej, bez filtra oleju, bo on filter oleju wymieniał, jak był przed tygodniem w Polsce. Musiałem Panu odmówić, mimo, że był bardzo miły i uprzejmy.  Posiedziałem z klientem jeszcze dobre 30 minut i próbowałem mu wyjaśnić, że tak się nie powinno robić. Wychodząc na przeciw, poprosiłem go, aby kupił sam olej i filter a ja mu za symboliczny napiwek dla chłopaków,  wymienię u nas w serwisie.  Powiedział, że dobrze i odjechał.

Wcale mnie to nie śmieszy bo już miałem wcześniej podobne przypadki. Była u nas Pani, swoim 2 letnim Volvo V40, co więcej ale auto było na gwarancji , świeciła się jej kontrolka układu hamulcowego. Miała klocki na przedniej osi, zjechane na blachę. Auto miało około 40 tys. km przejechane. Ona chciała tylko, tą lampkę co świeci, skasować i nic więcej, bo mąż jej mówił, że w serwisie, będą chcieli ją naciągnąć i oszukać. Nie wymieniliśmy klocków i nie przyjęliśmy auta na serwis, bo klientka się nie zgodziła.

Taki już jest ten świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.