Skocz do zawartości

TEC tm3 + Volvo v70.


MartiNBR

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 godzinę temu, ZBYCH1234 napisał:

Fajny tylko to zawieszenie pneumatyczne morze być problem przy holowaniu przyczepy .

 

Ale tylko podczas jazdy nad morze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne auto :ok: mimo lat BMW e61 dalej wygląda rewelacyjnie dla mnie, pewnie ma nivomat, to nie jest zawieszenie pneumatyczne, a samoziomujące amortyzatory. E61 chyba nigdy nie miały pneumatycznego zawieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mieścisz się w DMC składu? Bo te 3.0d mają bardzo duże DMC a nie wiem ile przyczepa u Ciebie ma w papierach. A ja teraz holuję tym co stoi obok Twojej beemki :) 250KM/350Nm. Przyczepy nie czuje :)

Edytowane przez marek230482 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam, silnik to 2.5 r6 czyli bliźniak 3.0 o mocy fabrycznej 177 km. Od tygodnia ma o 50 km i 100nm więcej ?

Założyłem też hak w którym muszę ogarnąć jeszcze do końca moduł- szukam schematu. 

Auto ma 2250dmc a przyczepa 1200 więc jest prawie na styk. Myślę że będzie sobie radziła nawet w drodze nad morze ?

A ten obok to kolegi, nim też jeździmy do pracy. Silnik 2.0t 150. Do normalnej jazdy wystarczy ?

W dniu 26.10.2018 o 22:20, golob napisał:

Fajne auto :ok: mimo lat BMW e61 dalej wygląda rewelacyjnie dla mnie, pewnie ma nivomat, to nie jest zawieszenie pneumatyczne, a samoziomujące amortyzatory. E61 chyba nigdy nie miały pneumatycznego zawieszenia.

Auto ma z tyłu mały kompresorek, poduszki pneumatyczne i po 1 czujniku na każdym z wahaczy. Przy zbyt dużym ładunku lub gdy go krzywo postawię załącza się kompresor i robi co trzeba.

Edytowane przez MartiNBR (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MartiNBR napisał:

Auto ma z tyłu mały kompresorek, poduszki pneumatyczne i po 1 czujniku na każdym z wahaczy. Przy zbyt dużym ładunku lub gdy go krzywo postawię załącza się kompresor i robi co trzeba.

No to właśnie nivomat - poziomuje zawieszenie, tak aby załadowane auto nie "siedziało", do przyczepy przydatna sprawa, jest to pneumatyczne bo są miechy powietrzne ale są też amortyzatory. Chodziło mi o to że nie jest to 100% wyłącznie powietrzne (pneumatyczne) zawieszenie, jak np. Audi Allroad itp.

http://www.bmw-e60.eu/systemy/pneumatyczne-zawieszenie-nivo/

Godzinę temu, MartiNBR napisał:

Założyłem też hak w którym muszę ogarnąć jeszcze do końca moduł- szukam schematu.

Z czym masz problem? Mam BMW E87 i sam zakładałem oryginalny hak do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz obojętnie jaki moduł i multimetrem szukasz sygnałów. Proste. Nie potrzebne są schematy. Te moduły to są zwykły pakiet przekaźników. Tylko pewnie tranzystorowych albo jeszcze bardziej zminaturyzowanych. 

Edytowane przez marek230482 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, golob napisał:

 

Z czym masz problem? Mam BMW E87 i sam zakładałem oryginalny hak do niego.

Zostały mi 4 kable właśnie sygnałowe od oryginalnego modułu Westfalia. Gniazdo 7 pin mam już podłączone, plus i minus też. Z tego co widziałem na schemacie najłatwiej to zrobić w prawym boczku przy tylnej kanapie bo tamtędy wszystko leci. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu najlepiej to zrobić w E61 to nie wiem, w E87 ja to robiłem na prawym boczku bagażnika po zdjęciu tapicerki bocznej bagażnika. Robiłem wg. tych schematów (pewnie je masz):

https://www.westfalia-automotive.com/fileadmin/pdf/e_anlagen/303/e303460391101-015.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.