Skocz do zawartości

Jakie jedzenie zabieracie ze sobą w podróż


inforek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 168
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

3 minuty temu, bw81 napisał:

Wygląda smakowicie! Spakowałeś piec do pizzy na wyjazd?

Tak. Testujemy przed wczasami. Moje Ferrari wypuściło już z 200 sztuk, było już na wyjazdach, ale nie na campingu.

IMG_20190503_180002.jpg

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, bw81 napisał:

Fajny sprzęt! Jak smakuje?

Ciekawe pytanie. U nas dzieci mogły by jeść tylko pizzę. Doktoryzuje się w temacie od ok 2 lat. Zjeść w Pl dobrą pizzę to wyczyn choć bywa już łatwiej.

Smakuje tak, że 4 latka wciąga całą. Ciasto robię w domu z mąki długo dojrzewającej, które przetrwa w lodówce kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miało być kolejne pytanie: skąd ciasto? Ale odpowiedziałeś, że robisz sam :) Czyli zabierając na dłuższy wyjazd wystarczy na parę pierwszych dni. To już coś. 

Muszę przyjrzeć się temu urządzeniu bliżej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe pytanie. U nas dzieci mogły by jeść tylko pizzę. Doktoryzuje się w temacie od ok 2 lat. Zjeść w Pl dobrą pizzę to wyczyn choć bywa już łatwiej.
Smakuje tak, że 4 latka wciąga całą. Ciasto robię w domu z mąki długo dojrzewającej, które przetrwa w lodówce kilka dni.


Ja mrożę ciasto, zauważyłem, że pizza zrobiona z takiego odmrozonego po kilku dniach jest nawet lepsza. Oczywiście mówię o pizzy własnej roboty.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, bw81 napisał:

To miało być kolejne pytanie: skąd ciasto? Ale odpowiedziałeś, że robisz sam :) Czyli zabierając na dłuższy wyjazd wystarczy na parę pierwszych dni. To już coś. 

Muszę przyjrzeć się temu urządzeniu bliżej :) 

Twoja rodzinka to ma u mnie szkolenie i pizzę w gratisie do syta. Kwestia spotkania.

 

16 minut temu, witus napisał:

 


Ja mrożę ciasto, zauważyłem, że pizza zrobiona z takiego odmrozonego po kilku dniach jest nawet lepsza. Oczywiście mówię o pizzy własnej roboty.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Ja czasem mrożę gotowe pizze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrożone? Nie byłem świadom, że można mrozić! Muszę żonie pokazać te cudo :)

2 minuty temu, maarec napisał:

Twoja rodzinka to ma u mnie szkolenie i pizzę w gratisie do syta. Kwestia spotkania.

I do tego dobre, czeskie piwko :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio dla nas za duża jest porcja ciasta, na którą mam przepis. Jedną kulkę wrzucam do zamrażarki, później kiedy chcemy pizzę wyjmuję, spokojnie sobie odmarza dalej rośnie ... i jest super, ciasto wychodzi często lepsze. No i ważne jest pieczenie max 9-10 min w wysokiej temperaturze.

Właśnie spacerujemy i próbujemy codziennie pizzy na włoskiej ulicy ... lepszą od swojej zjadliśmy tylko w Wenecji ...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, witus napisał:

Serio dla nas za duża jest porcja ciasta, na którą mam przepis. Jedną kulkę wrzucam do zamrażarki, później kiedy chcemy pizzę wyjmuję, spokojnie sobie odmarza dalej rośnie ... i jest super, ciasto wychodzi często lepsze. No i ważne jest pieczenie max 9-10 min w wysokiej temperaturze.

Właśnie spacerujemy i próbujemy codziennie pizzy na włoskiej ulicy ... lepszą od swojej zjadliśmy tylko w Wenecji ...


Sent from my iPhone using Tapatalk 

Zgadza się, można mrozić. Ja robię z włoskiej mąki, pomidorów i drożdży (1g na kg mąki) wypiek do 2min w wysokiej temperaturze.

Kończę budowę pieca z gliny pod domem. Za 2-3 tygodnie pierwsze palenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy piekł ktoś pizze na Cadacu?


Pamietam, że kilka osób o tym wspominało dlatego chcę swój wymienić na większy, żeby się dało.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.