Skocz do zawartości

Jak to jest z wyborem miejsca na biwak na kempingu.


TikTak

Rekomendowane odpowiedzi

a ja popieram w całości Lepciaka.

karawaning to przygoda a napewno nikt z nas nie jest aż tak upierdliwy żeby inni musieli się od nas odweacać.

tu jest mowa o kampingach wszystkich kategori.

napewno nikt nie chce specjalnie na noc zawitać na kampingu, są zdażenia że musimy.wszystko trzeba robić z umiarem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jule o zamykanych campingach na noc:

To samo tyczy sie Wloch, Holandii, Niemiec, Szwajcarii, Francji (otworz sobie pierwsza lepsza strone z zagranicznymi kempingami to zobaczysz ...)

Na każdy camping w wymienionych przez Ciebie państwach wjechać można o każdej porze. Gorzej z wyjazdem - bramy zamyka się po to aby z campingu nie wyjechały osoby które pod osłoną nocy chcą uciec bez zapłacenia za pobyt. Prowadzenie campingu to przede wszystkim biznes gdzie każdy klient się liczy a nie instytucja charytatywna więc robi się wszystko aby klienta przyciągnąć a campingi nie wyglądały na zamknięte w porze nocnej. Na wielu campingach we Francji na wjeździe opuszcza się specjalną masywną poprzeczkę pod którą mogą przejeżdżać samochody osobowe, natomiast campery i przyczepy campingowe są blokowane. Wystarczy poprzeczkę dotknąć ręką aby cieć wyszedł i wpuścił pojazd z przyczepą lub campera do środka lub wypuścił.

Nie czytam o godzinach otwarcia zagranicznych campingów, ja po prostu tam jeżdżę i wiem, że zawsze zostanę wpuszczony o ile w środku jest wolne miejsce.

Nawet w naszym kraju na coraz więcej campingów można wjechać lub wyjechać w porze nocnej mimo zamkniętej bramy na której umieszczona jest informacja co zrobić aby bramę otworzono. Tak było w Zdworzu, Sandomierzu. W Kozienicach bramę otwierał ochroniarz który zjawiał się natychmiast kiedy pod bramą zatrzymał się pojazd z turystami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wjechać można o każdej porze.

I tu się mylisz - nie na każdy.Byliśmy we Włoszech na campingu Misano Adraitico i po godzinie 22 nawet samochodem osobowym nie można było wjechać.Przed campingiem był mały parking i mieszkańcy campingu,którzy wrócili póżniej tam musieli zostawiać samochody.Zresztą dojazd do własnej parceli i tak byłby w większości niemożliwy,gdyż Włosi ze względu na małe parcele,póżnym wieczorem rozkładali swoje" rodzinne stoły "na alejkach i biesiadowali całymi rodzinami. A te ich rodziny składały się często z kilkunastu osób/od staruszki babci po malutkie dzieci/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą dojazd do własnej parceli i tak byłby w większości niemożliwy,gdyż Włosi ze względu na małe parcele,póżnym wieczorem rozkładali swoje" rodzinne stoły "na alejkach i biesiadowali całymi rodzinami.

Jest takie powiedzenie "po trupach do celu" :ok:, można po biesiadujących, ale można również po śpiących w namiotach byle by auto przy parceli pozostawić.

 

Pamiętam jak byliśmy w LO i jechaliśmy pod namiot to kumpel się głównie tego bał w "namiotowaniu" że ktoś w nocy nie daj boże, przejedzie po naszym namiocie w którym będziemy spać :ok:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepciak wie lepiej bo jezdzi :] i jako jedyny w tej rundzie moze pochwalic sie doswiadczeniami, dla mnie dyskusja jest "nonsens" :ok: niech juz tak zostanie ;)

 

ps mam tylko jedna prosbe do Lepciaka - nie odpowiadaj na moje posty i nie "ustosunkowuj" sie do nich, bo na tym forum niestety nie ma przewidziano funkcji ignora :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, kochani, spokojnie, ustalmy, ze jedni wjezdzaja i wyjeżdzaja w nocy a inni nie.

Myślę, że ta druga szkoła jest popularniejsza i pewnie mniej nerwowa dla sąsiadów o lekkim śnie.

 

Pozdro, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym nie wpuszczaniem na camping w nocy u nas w Polsce to była by przesada .Przy większości campingów nie ma parkingów , cisza nocna to i może na naszych niektórych campingach obowiązuje ale tylko na terenie campingu .zaś usytuowanie przy różnych ośrodkach sprawia iż hałas z zewnątrz jest najczęściej bardziej dokuczliwy niż hałas kogoś kto wjechał samochodem .Może za granicą jest tak jak Jule pisze ale u nas to jest najczęściej tak że wpuszczają na campingi .Mnie zdarzyło się dwa razy przyjechać po północy na camping i zachowanie na obu (Zdwórz i Białogóra) było podobne .Otwarto bramę ,poproszono mnie bym wjechał i przespał się za bramą żeby nie niepokoić śpiących a dopiero rano szukał sobie miejsca. Myślę że to było bardzo rozsądne podejście jak na nasze campingi.

:ok: a Lepciaka w Sandomierzu to nie było słychac bo halas z drogi był taki że jeden samochód więcej czy mniej to żadna różnica :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie campy, gdzie nie wpuszczają (wypuszczają) w nocy. Sam doświadczyłem tego na własnej skórze. Są takie, które mają sjestę poobiednią i też nie wjedziemy. Tak, że nie rozgraniczajmy. Na jeden camp nas wpuszczą nocą na inny nie. Wszystko zależy od tego, co dyrekcja campu ustali (wolność Tomku w swoim domku). Myślę, że sprzeczanie się w tym wątku mija się z celem "carawaningu". Pozdrawiam wszystkich śpiących w ... i poza campem. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze zdrowy rozsadek powinien tutaj brac gore. W zeszlym roku na kempingu w debkach i w tym na kempingu w chalupach spotkalem sie z identyczna reakcja. Przyjechalem ok. 6 rano i uprzejmie ochroniarz poprosil mnie zebyl gdzies przycupnal z brzega i pospacerowal w poszukiwaniu miejsca coby sie goscie nie pobudzili jak bede jezdzil z majdanem po kempingu. I spokojnie jak sie juz zacznie 'zycie' moge podjechac w upatrzona miejscowke.

 

A wazne jest tez to co powiedzial 'jacek l' o tym ze warto przyjechac po poludniu. Wtedy wieksza czesc wczasowiczow zbiera sie do domku i mozna trafic na niezly kawalek gruntu pod przyczepe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jade 4lipca nad jeziorko. Bede na miejscu o 6 rano. Wjade za brame i ide na ryby - sam bym nie chcial zeby mnie ktos budzil :ok:

 

Uwazam ze nalezy albo stanac przed brama albo za zalezy od mozliwosci i albo isc spac, albo z rana na ryby albo jak kto woli. Poprostu poczekac az sie troche ludzi obudzi i tym samym zwyczajnie uszanowac to ze inni tez przyjechali odpoczac tak jak my.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jule

bo na tym forum niestety nie ma przewidziano funkcji ignora

I korektora również.

Forum jest dla wszystkich i każdy zdobył inne doświadczenia. Nie widzę powodu do bicia piany , jeżeli moje spostrzeżenia nie pokrywają się ze spostrzeżeniami innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kłóćcie się, bo mam wyrzuty sumienia, że się zapytałem. :ok:

Dzięki za wszystkie posty, zaczynam sobie już powoli wyobrażać, jak taki żywot na kempingu funkcjonuje.

:ok:

Przy okazji: wczoraj kupiłem w Leroy-Merlin fajne naczynia do przyczepy.

Nazywają się Bergner, kosztują 50 zł, chromo-niklowe, z grubym dnem, wchodzą jeden w drugi, w komplecie patelnia, dwa garnki, uniwersalna przykrywka i odczepiana rączka, taka jak w Tefal Ingenio, tylko wszystko 4x tańsze. Podobno to wyprzedaż.

Jeszcze gdzieś muszę znaleźć talerze. Z melaminy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze gdzieś muszę znaleźć talerze. Z melaminy?

W Pabianicach w Carrefor były plaskie po niecałej złotówce.

Likwidują Carrefor i cały czas są jakieś wyprzedaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.