Skocz do zawartości

Nasze mobilne M1


dudek_t

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 164
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wielosezonowych w moim rozmiarze niestety żadnych normalnych nie ma. Czyli trzeba zimówki. Ciągle zastanawiam się co z felgami... 

- przekładać co sezon

- dokupić drugą felgę stalową, drugą z zapasu i na obie zimówki 

- dokupić dwie alu

Chyba rzucę monetą, trzecie rozwiązanie jak stanie na rancie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenowo to najkorzystniej będzie dokupić taką samą felgę jak mam na zapasie. Felga stalowa trochę ponad 200zł z tego co pamiętam przy zakupie. Alu około 1000 za sztukę wiec już nie tak fajnie ale z drugiej strony podoba mi się ten nowy model felg w roczniku 2017 i 2018 :D Odmłodziłbym trochę budkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam ogromny opór w głowie w jeździe na letnich po śniegu. Mam zamiar zapewnić maksimum dostępnego bezpieczeństwa i zimówki/wielosezonowe są w tym niezbędne (przynajmniej w mojej głowie). 

Rozmiar to 205/70R15 106/104

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam ogromny opór w głowie w jeździe na letnich po śniegu. Mam zamiar zapewnić maksimum dostępnego bezpieczeństwa i zimówki/wielosezonowe są w tym niezbędne (przynajmniej w mojej głowie). 

Rozmiar to 205/70R15 106/104

 

Trochę całorocznych jest. Z najbardziej znanych marek to chyba Vredki:

https://www.oponeo.pl/dane-opony/vredestein-comtrac-2-all-season-205-70-r15-106-r-c#162173994

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, tych Vredesteinów nie widziałem. Nad tym się grubo zastanowię bo to jedna z niewielu wielosezonowych (jeśli nie jedyna) w tym rozmiarze (chinoli nie liczę) której bieżnik wygląda na w miarę zimowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dla wytrawnych zimowych wyjadaczy to pewnie śmieszne tematy ale zbroję się do zimy. Jako że to nasz pierwszy raz, emocje są duże :) 

 

Zdecydowałem się na opony całoroczne. Nie bardzo mam gdzie trzymać kolejny komplet kół i nie wiem na ile spodobają nam się zimowe wyjazdy. Kupiłem Matador MPS 125 i był to tylko jeden z dwóch modeli opony całorocznej dostępny w moim rozmiarze. Drugi to Vredestein ale jak na moje oko ze zdecydowanie mniej "agresywnym" bieżnikiem - stąd wybór Matadora. Zobaczymy czy się sprawdzi, mam nadzieje że tak.

 

Udało mi się też w końcu dostać zimowe kratki do mojego modelu lodówki, normalnie rodzynki na skale EU. Cena również odpowiada bakaliom w czasach PRL ale cóż, raz się żyje, raz się zbroi do zimy ;)

 

Kupiłem dodatkowe dywany do środka w szwedzkim sklepie, powinno być cieplej w nogi, zawsze to dodatkowa izolacja. Cena groszowa, jakość przyzwoita, wymiar kompletnie nie pasuje :D

 

Zamontowana druga szybkozłączka do gazu, 2 butle nano i 2 butle Light Dom w gotowości. Duocontrol CS gotowy do akcji :)

 

Mam też przedłużenie kominka. Nie montowałem go jeszcze bo nie wiem czy mogę jechać z przedłużoną jedną częścią? Chyba zaryzykuje żeby na miejscu już nie zawracać sobie tym głowy. 

Niestety zdrowie nie pozwoliło na testy ogrzewania podczas jazdy, wyjdzie w praniu. Mam zamiar grzać przyczepę podczas pakowania i wyłączyć grzanie dopiero po zaparkowaniu pod domem kilkanaście dni później. 

 

Zostało mi jeszcze kupno łańcuchów na przednią oś do samochodu i chyba na wszelki wypadek kupię też do przyczepy. A może do przyczepy sobie darować? 

 

Czy o czymś istotnym zapomniałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same dobre pomysły, brakuje jeszcze tej klimy podłogowej z opcją grzania ale pewnie montaż będzie po Sylwestrze ?

 

osobiście planując taki wyjazd kupiłbym łańcuchy na wszystkie 6 kół i to dobrej jakości. Zrywałem już zwykłe stalowe badziewiaki z marketu na samochodzie, jakby tak się stało w przyczepie to nie usłyszysz od razu i może być wielki ból.

 

szerokości zatem !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przyczepy kupię jednak dla spokojności. Mam nadzieje że firmowe pozwolą jechać w miarę spokojnie i bez obaw o zerwanie przy małych prędkościach.

 

 

 

Tak Marek, klima będzie montowana na wiosennym przeglądzie. Razem z takimi rzeczami jak:

- sanki na koło zapasowe

- klapa serwisowa na lewo od wejścia

- kominki wentylacyjne w łazience i szafie na ubrania (to właśnie głównie z myślą o zimie, w łazience po kąpieli a w szafie są super warunki do suszenia ubrań tylko brakuje miejsca wentylacji)

- jakieś pierdoły jeszcze mam zapisane ale nawet nie pamiętam w tej chwili. 

W każdym razie, przy kupnie, nie sądziłem że jeszcze tyle pierdół trzeba zrobić żeby mieć przyczepę "pod siebie". Emejzing.

 

Koło zapasowe, klima dobre pół metra za osią - mam nadzieję że skutecznie zniwelują olbrzymi nacisk na hak i nie będę musiał kombinować w przyszłości z wyważeniem przyczepy tak jak obecnie. 

 

Zastanawiam się jeszcze nad montażem dużego Heki nad kuchnią skoro miejsce i tak nie będzie wykorzystywane na klime. Powinno polepszyć wietrzenie wnętrza i wpuści zdecydowanie więcej światła do środka. Jedno okno przy łóżku i dachowe Midi II nie dają takiej ilości światła jakiej bym chciał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.