Skocz do zawartości

Nasze mobilne M1


dudek_t

Rekomendowane odpowiedzi

Marek a jaką masz klimę? Masz zrobione jakieś otwory do zaciągania powietrza w obudowie łóżka oprócz tych w podłodze?

Tu masz całą przygodę montażu klimy u Marka :-)

 

http://www.forum.karawaning.pl/index.php?/topic/25000-Adria-Altea-552-PK-by-mareec&do=findComment&comment=539207

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 164
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A spoko widzę że chyba nie robił. Ostatnio przeglądałem instrukcję i tam niby było coś o otworze wentylacyjnym/kratce wentylacyjnej tam gdzie umieszczamy klimę, ale ja mam też inny model to może dlatego.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka osób pytało się mnie jak wygląda "przysiadanie" samochodu po podpięciu przyczepy. Dzisiaj, przy okazji zmiany opon, pstryknąłem. Bagażnik pusty, w bakiście 1 butla i nacisk na hak ponad 110 kilo. 

 

0332d957a2410180gen.jpg

 
a21e9546f37ecbcdgen.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przód dęba stoi ;) Auto do zmiany, za lekkie, za miękkie. Poza tym zimą nie jeździj bo to niebezpieczne. Pobrudzisz budkę i problem z umyciem.

 

No same minusy widzę :niewiem:

 

 

;) ;) ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam tylko pneumatycznego zawieszenia w tym zestawie brakuje. Miałem takie w Citroenie, do przyczepy idealne, trzyma poziom.

 

EDIT: wiadomo że zimą z przyczepą się nie jeździ...

EDIT2:nie ma czasem w VW jakiegoś nivomata za dopłatą?

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima podlogowa jest w środku, ale fakt ma tam jakieś ograniczenia zimowe. One mają grzałki elektryczne i może dadzą radę ma mrozie. Moje domowe klimy grzeją na pewno przy 1C na plusie. Sprawdzałem.

Ja sprawdzałem u siebie przy jakiś 2-3 stopniach to grzanie działało ale ogrzać tym przyczepę wymaga sporo czasu bo jakieś gorące powietrze z tego raczej nie leci.

Mam natomiast inne zmartwienie wydaje mi się ze tą klima strasznie głośno pracuje zmniejszenie obrotów też jakoś nie pomaga

Była co prawda ustawiona na grzanie ale było głośno. Wiatr taki robiła że głowę chciało urwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kratki od lodówki są na miejscu. Nie da się ich zamontować inaczej więc chyba tak musi być. W tej cenie to mogliby się chociaż kolorem spasować a nie taką fuszere odwalać.

 

Wkręciłem też jedno przedłużenie kominka, tylko coś tej cholernej zimy nie widać...

 

75f7bc5a793b9e75gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kratki do czego są potrzebne skoro tył lodówki jest dobrze odizolowany od wnętrza?

Brakuje najważniejszej części na kominku czyli daszka T3. Chyba że to ma być stacjonarna przyczepa na zimę to ok :yes:

 

Tak w ogóle to też czekamy na śnieg, przyczepa przygotowana czyli koła z zimówkami założone. To jedyne co można przygotować na zimę :]

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzałem u siebie przy jakiś 2-3 stopniach to grzanie działało ale ogrzać tym przyczepę wymaga sporo czasu bo jakieś gorące powietrze z tego raczej nie leci.

Mam natomiast inne zmartwienie wydaje mi się ze tą klima strasznie głośno pracuje zmniejszenie obrotów też jakoś nie pomaga

Była co prawda ustawiona na grzanie ale było głośno. Wiatr taki robiła że głowę chciało urwać.

Tak, ogrzewanie nawet jak działa to jest mało wydajne, lecz chodząc całą dobę pewnie dobrze gazowe będzie wspierać. Nie wiem też jaką masz klime, u mnie na chłodzeniu jest tryb nocny, który spowalnia wiatraki do minimum oraz zmienia tryb zalączania sprężarki. W praktyce da się przy tym spać, miałem w cro przez łącznie prawie 100 nocy chyba 3 takie kiedy przez upał i wilgotność nie dało się wygodnie oddychać i spać. Wtedy klima przenośna pracowała u nas aż do momentu przepełnienia zbiornika na skropliny. Aktualnie schładzamy budkę wieczorem a później tylko tryb wiatraka i ew wietrzenie.

 

Tryb osuszania też ma swoje zalety. Na ten sezon kupię jeszcze 3 tłumiki do klimy i dam pod spód styropian 1cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt jak by chodziła 24h to pewnie by nagrzała u mnie po jakiś 2h zrobiło się 14C przy jakiś 3-4C na zewnątrz.

Ja mam chyba dometic hb 2500 tryb nocny, ogrzewanie, osuszanie. Zastanawiałem się właśnie po co są te tłumiki i co one dają.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie może co to za filtr jest na wylocie powietrza w tych klimatyzatorach ( na tej otwieranej klapce). U mnie go chyba nie ma a nie mogę znaleźć co to konkretnie powinno być i czym to ewentualnie zastąpić?.

Chyba że tam nie ma żadnego filtra? Bo teraz już sam nie wiem?

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka mac mają te wasze klimy? Na chłodzenie i grzanie? U mnie przy 2-4C tak fajnie nie grzało, może to już graniczna temperatura?

 

EDIT

Doczytałem że zalecają grzanie przy minimum +2C

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.