Skocz do zawartości

Białogard


kocur

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, BuryKocur napisał(a):

Osobiście uważam, że jak kupiłeś coś - to zarejestruj na siebie i opłać za siebie - takie jest przynajmniej moje zdanie, choć wiele osób jeździ na ubezpieczeniu OC opłaconym przez poprzedniego właściciela uważając to za postępowanie właściwe.

Mam odmienne zdanie, wydaje mi się że jest to w miarę ogólnie przyjęta "świecka tradycja" że tak się robi czyli zostawia polisę OC, tak samo jak jest ogólnie przyjęte że PCC płaci zwykle kupujacy. Nie widzę tu żadnego żerowania, oczywiście jesli przy sprzedazy są inne uzgodnienia między sprzedajacym a kupujacym to OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 734
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

11 godzin temu, chris_66 napisał(a):

kupuję budę na obcych numerach (zagranicznych) - czyli nie ma naszego OC

Najbezpieczniej jest zrobić tak: kupujesz budę na obcych numerach - to bez problemu wykupisz na PL polisę nie na numer rej. tylko na nr. VIN przyczepy (taka polisa przecież to max kilkadziesiąt PLN). Jak zarejestrujesz już budę na siebie w PL to zgłaszasz się do ubezpieczyciela i aneksem jest dopisywany PL nr rej. do już wykupionej polisy. A wykupienie polisy na nr. VIN jest w pełni legalne i bezpieczne. Można tak jechać legalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kleo77 napisał(a):

Można tak jechać legalnie.

Tu się nie zgodzę, żeby jechać legalnie trzeba mieć polisę oc, ważny przegląd i mieć zarejestrowany pojazd. Oc i przegląd jest, ale co z rejestracją? Kary za brak się nie dostanie, ale już w razie jakiejś szkody raczej dostaniemy regres bo oc tego nie obejmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, jacekzoo napisał(a):

mieć zarejestrowany pojazd

No ja zakładam że masz pojazd zarejestrowany czyli tablice obce i dowód rejetracyjny obcy. To dla mnie jest pojazd zarejestrowany. Nie pisze o jakiś lewych tablicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pojazdów zza granicy np z Danii raczej nie masz dowodu ani blach. Więc 2x wyjazd do Białogardu jest konieczny.
Ja dostałem tablicę z Danii po czym okazało się za na papierze mam inny numer..mialem OC ale co z tego, bez dow rej przyczepą nie powinna znaleźć się w ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MichuP napisał(a):

Dla pojazdów zza granicy np z Danii raczej nie masz dowodu ani blach

To nie wiem. Ja sprowadzałem z Danii sam przyczepę od osoby prywatnej to dostałem dowód rejestracyjny i nr. tablic były zgodne. Po przekroczeniu granicy PL wykupiłem OC na nr VIN przyczepy. Po rejestracji odesłałem Panu samą tablice do DK a dowód z DK zabrali mi podczas rejestracji.

Edytowane przez kleo77 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, kleo77 napisał(a):

No ja zakładam że masz pojazd zarejestrowany czyli tablice obce i dowód rejetracyjny obcy. To dla mnie jest pojazd zarejestrowany. Nie pisze o jakiś lewych tablicach

No te chyba nie są zarejestrowane

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, kleo77 napisał(a):

To nie wiem. Ja sprowadzałem z Danii sam przyczepę od osoby prywatnej to dostałem dowód rejestracyjny i nr. tablic były zgodne. Po przekroczeniu granicy PL wykupiłem OC na nr VIN przyczepy. Po rejestracji odesłałem Panu samą tablice do DK a dowód z DK zabrali mi podczas rejestracji.

To inna historia u Ciebie i była wlasnie raczej legalna. Te przyczepy w Białogardzie są wyrejestrowane w Danii, przyjezdzają na lawecie. Ja też tam kupwałem i jeździłem po po prostu 2 razy. Zarejestrowałem przyczepe u siebie i już z blachami pojechałem odebrać tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, BuryKocur napisał(a):

Pytam bo do tej pory wiedziałem, że w przypadku rejestracji zakupionego auta lub przyczepki na siebie należało

polisa jest na kogoś i na coś - w sensie obywatel i jego pojazd , a pojazd może zmieniać numery rejestracyjne :bzik:

1 godzinę temu, kleo77 napisał(a):

Najbezpieczniej jest zrobić tak: kupujesz budę na obcych numerach - to bez problemu wykupisz na PL polisę nie na numer rej. tylko na nr. VIN przyczepy (taka polisa przecież to max kilkadziesiąt PLN). Jak zarejestrujesz już budę na siebie w PL to zgłaszasz się do ubezpieczyciela i aneksem jest dopisywany PL nr rej. do już wykupionej polisy. A wykupienie polisy na nr. VIN jest w pełni legalne i bezpieczne. Można tak jechać legalnie.

a najbardziej legalnie to trzeba pójść do urzędu w miejscu zakupu i zarejestrować czasowo budę , ubezpieczyć i jechać , w domu zrobić to samo na właściwe dane, polisę uaktualnić i po sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie lepiej się dwa albo nawet trzy razy zastanowić czy wrócić z przyczepą czy autem na jakiś tablicach z kapelusza, od połowy marca zmieniają się przepisy.

PCC3 płacić jak się należy, to znaczy w terminie 14 dni, kara za brak opłaty dochodzi od nowego roku do 69000zł

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwi3uLHm47_9AhVyAhAIHaNMBk0QFnoECA0QAQ&url=https%3A%2F%2Fwww.auto-swiat.pl%2Fwiadomosci%2Faktualnosci%2Fzmiany-w-prawie-od-14-marca-za-zle-tablice-rejestracyjne-mozna-nawet-trafic-do%2Fr0ysd7j&usg=AOvVaw14aZIDWqYXTAzmubWEyfMZ

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, peja76 napisał(a):

PCC3 płacić jak się należy, to znaczy w terminie 14 dni,

Przy zakupie od firmy nie ma PCC, tak samo przy bezpośrednim (własnym) zakupie za granicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, golob napisał(a):

Przy zakupie od firmy nie ma PCC, tak samo przy bezpośrednim (własnym) zakupie za granicą.

Tak, ale od osoby prywatnej jest i wpisałem to dla tego żeby było wiadomo że coś się zmieniło i ludzie byli świadomi tych zmian.

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, peja76 napisał(a):

Tak, ale od osoby prywatnej jest i wpisałem to dla tego żeby było wiadomo że coś się zmieniło i ludzie byli świadomi tych zmian.

:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chris_66 napisał(a):

polisa jest na kogoś i na coś - w sensie obywatel i jego pojazd , a pojazd może zmieniać numery rejestracyjne :bzik:

a najbardziej legalnie to trzeba pójść do urzędu w miejscu zakupu i zarejestrować czasowo budę , ubezpieczyć i jechać , w domu zrobić to samo na właściwe dane, polisę uaktualnić i po sprawie

I wyraźnie żądać czasowej rejestracji na czas przejazdu pojazdu z miejsca zakupu lub odbioru na terytorium RP, bo na siłę będą próbowali "zepchnąć" petenta do starostwa wg miejsca zamieszkania.

W razie czego, powoływać się na art. 74 ust. 2 pkt. 2 lit. b) w związku z art. 74 ust. 1 i ust. 1a ustawy Prawo o ruchu drogowym. Z tego ważny jest zwł. art. 74 ust. 1a, bo to z niego wynika, że w przypadkach określonych w art. 74 ust. 2 pkt. 2 lit. b), rejestracji czasowej można dokonać w urzędzie wg miejsca zakupu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2023 o 15:43, czyś napisał(a):

I wyraźnie żądać czasowej rejestracji na czas przejazdu pojazdu z miejsca zakupu lub odbioru na terytorium RP, bo na siłę będą próbowali "zepchnąć" petenta do starostwa wg miejsca zamieszkania.

W razie czego, powoływać się na art. 74 ust. 2 pkt. 2 lit. b) w związku z art. 74 ust. 1 i ust. 1a ustawy Prawo o ruchu drogowym. Z tego ważny jest zwł. art. 74 ust. 1a, bo to z niego wynika, że w przypadkach określonych w art. 74 ust. 2 pkt. 2 lit. b), rejestracji czasowej można dokonać w urzędzie wg miejsca zakupu. 

ładnie to ująłeś :bravo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.