Skocz do zawartości

Białogard


kocur

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 734
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Godzinę temu, Maras napisał:

Zerknij na jej lewą stronę 

Niestety moje laickie oko nie na tym zdjęciu nie widzi nic niepokojącego. Proszę o wyjaśnienie, bo ja jedynie mogę zauważyć różnice w kolorze (może cień?) w poszyciu oraz w kolorze okien.

15 minut temu, jacekzoo napisał:

Dlaczego ta buda pojawia się w temacie o Białogardzie jak nie ma z nimi nic wspólnego?

Ja tylko cytowałem link do oferty, ale faktycznie mógłby to być oddzielny temat - wybaczcie, jeszcze się uczę ?

Łukasz

Edytowane przez lpr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej lewej strony. Była naprawiana, nad kołem ma dwie nadprogramowe pionowe listwy, było wstawiane nowe poszycie. Poza tym ma nawstawiane kratek i drzwiczek jak na cygańskim targu, pewnie była podziurawiona i żeby jakoś to ogarnąć to powstawiali te gadżety. Jak jesteś nią dalej zainteresowany to załóż do niej nowy wątek

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyjaśnienie. Już nie jestem zainteresowany. ?

Za to jestem pod wrażeniem doświadczenia i wiedzy użytkowników forum, która pozwala na wstępną weryfikację ofert sprzedaży przyczep na podstawie kilku zdjęć. 

Łukasz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, nie mam dużego doświadczenia w kupowaniu przyczep, zainteresowała mnie przyczepa z tego ogłoszenia:

https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-500-excellent-easy-mover-lozka-pietrowe-lozko-malzenskie-ID6BRIZn.html?

może ktoś ją widział lub może coś o niej powiedzieć.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem i nie kupiłem. Prawy narożnik tylny jakaś wstawka w podłodze zamazana masą bitumiczną. Ten plastikowy narożnik też słabo spasowany, ale ściana pod nim nie ruszona, choć od środka łączenie podłogi ze ścianą minimalnie większa szpara. Na przodzie uszczelniacz dodatkowy fragmentami na łączeniu plastików ze ścianą, klapa bakisty też niezbyt spasowana. Jakiś delikatny zaciek na ścianie pod klapą serwisową na lewej stronie. Ale najbardziej nie podobała mi się mokra podłoga z tyłu pod zderzakiem, podobno tego dnia padało.

Z ciekawostek uszczelniacz na zderzaku w miejscu łączenia go ze ścianą na całej długości. Po co? Co miał uszczelniać? Pojęcia nie mam.

Ale za to mover z elektrycznym dosuwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, marcin81 napisał:

Widziałem i nie kupiłem. Prawy narożnik tylny jakaś wstawka w podłodze zamazana masą bitumiczną. Ten plastikowy narożnik też słabo spasowany, ale ściana pod nim nie ruszona, choć od środka łączenie podłogi ze ścianą minimalnie większa szpara. Na przodzie uszczelniacz dodatkowy fragmentami na łączeniu plastików ze ścianą, klapa bakisty też niezbyt spasowana. Jakiś delikatny zaciek na ścianie pod klapą serwisową na lewej stronie. Ale najbardziej nie podobała mi się mokra podłoga z tyłu pod zderzakiem, podobno tego dnia padało.

Z ciekawostek uszczelniacz na zderzaku w miejscu łączenia go ze ścianą na całej długości. Po co? Co miał uszczelniać? Pojęcia nie mam.

Ale za to mover z elektrycznym dosówem.

Typowe usterki hobby. Z tym padaniem tego dnia to może być prawda, zderzak do podłogi jest przykręcony na takich ,,lotkach,, w których zbiera się woda i wsiąka w podłogę, można w tych lotkach zrobić dziurki odpływowe albo po prostu odkręcić, ja w mojej hobbitce odkręciłem, problem ustał. A uszczelniacz może dali od góry zderzaka bo nie wiedzieli skąd to cieknie i kombinowali 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacekzoo napisał:

Typowe usterki hobby. Z tym padaniem tego dnia to może być prawda, zderzak do podłogi jest przykręcony na takich ,,lotkach,, w których zbiera się woda i wsiąka w podłogę, można w tych lotkach zrobić dziurki odpływowe albo po prostu odkręcić, ja w mojej hobbitce odkręciłem, problem ustał. A uszczelniacz może dali od góry zderzaka bo nie wiedzieli skąd to cieknie i kombinowali 

Z tym zderzakiem to na bank kombinacja bezsensu, zresztą prawie w każdej na placu (wszystkie przyczepy z Belgii) takie niedorzeczne kombinacje były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie, rozumiem że jak to typowe usterki Hobby to nie jest to jakieś groźne, przyczepa nie jest np „bita” czy coś i mogę się w miarę bezpiecznie dalej nad nią zastanawiać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że typowe nie znaczy że nie groźne, w mojej była tylko minimalnie wilgotna podłoga i tyle, jak na hobbitki to igła, z wstawką bym raczej nie chciał. Przód w tych rocznikach też często cieknie, jak już widać na spodzie parapetu to przednia ściana mogła swoje naciągnąc. Kwestia gustu.... wolałbym coś bardziej suchego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej wstawki w podłodze to o co z tym chodzi to jest od wewnątrz czy od zewnątrz? I na ile to może być groźne. 

Ja pomimo że mam przyczepę od ponad 15 lat to niestety w kwestii napraw i uszkodzeń jestem zielony i jak sam ją obejrzę to i tak mi nic to nie da. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie od zewnątrz, w hobbitkach podciekają narożniki, jak już ktoś to robił to było pewnie mocno zgnite. Sam narożnik to pół bidy, ale stawiam dobrą flaszke że jak w środku w tym miejscu odchylisz linoleum na podłodze to narożniki też będą już czarne. Tak samo narożniki ścian mogły naciągnąć, zwłaszcza że kolega napisał że na łączeniu jest większa szpara.  trzeba dokładnie obejrzeć i rozważyć. 

Poproś Ole o dokładne zdjęcia tych okolic, łącznie z odchyleniem linoleum. Wtedy je tu wrzuć i coś więcej będzie można powiedzieć. Ale na zamokniętą się nie napalaj, można trafić ładną i suchą. W białogardzie mają taki wybór że coś można wybrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.