Skocz do zawartości

Dobór przyczepy dla Mirco


Mirco

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

bagażnik to thule składany na zawiasie, jedyne rozsądne rozwiązanie przy takim otwieraniu bakisty. Bardzo polecam, jakość wykonania i działania bije konkurentów na głowę, w zestawie w uchwytach trzymających rowery są zamki zabezpieczające przed amatorską kradzieżą.

 

Teraz odnośnie przyczepy - faktycznie bardzo ładna. Bardzo fajna markiza na dachu, dobrana z głową.

 

ale nie ma tak, że są same plusy. Układ przyczepy pozwala na zapakowanie bardzo dużo za osią - jest tam schowek ok 130x200cm z klapą serwisową. Zobaczcie na fotce jak daleko od osi jest otwór. Polecam daleko idącą ostrożność przy pakowaniu sprzętów. Schowki w przedniej podkowie są mniej wygodne w pakowaniu, jednak przedsionek i inne ciężary jeżeli mają jechać w przyczepie to właśnie tam.

 

Z plusów widzę jeszcze drzwi przed osią, doceniłem ich położenie już po zakupie (nie były na liście rzeczy koniecznych). Poprzednie przyczepy zawsze musiałem zabezpieczyć przed przechyleniem przy wchodzeniu nawet na chwilę. Nie obyło się bez wpadek. Teraz przyczepa stoi pod domem, nacisk na hak 75kg a ja pół dnia ją rozpakowywałem, myłem łazienkę (na tylnej ścianie) i ani drgnęła (tu wchodzi też jej długość ale to nie mój wątek). W każdym bądź razie drzwi przed osią to wygoda i bezpieczeństwo.

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maarec nawet nie wiedziałem, że miejsce drzwi ma takie znaczenie. Bagażnik rowerowy faktycznie bardzo praktyczny i prosty w obsłudze. 2 kliki i kładzie się do przodu. Markiza dachowa (srebrna) to podpowiedź handlowca z Center-Camp. Czyli ciężkie rzeczy pakować przed oś? W tym schowku jest 70 litrów zbiornik wody w przedniej jego części. Przyczepka zapakowana do mieszkania tak jak ją widać na zdjęciu waży 1420kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry  - dodam od siebie co mi się nie podoba oprócz tego co mi się podoba.

Kuchnia centralnie w wejściu więc "na drodze". Do tego bez okna więc przy każdym gotowaniu cała para i gorąc z pieca  zasuwa centralnie na środek przyczepy.

Dość "niebezpieczny" układ szafki nad kuchnią i pod zlewem. Przy załadowaniu tychże i ostrym hamowaniu będą bardzo podatne na "wyrwanie" się szuflad i drzwiczek  w kierunku jazdy szczególnie gdy z czasem nieco wytrą się plastikowe zamknięcia. Radzę więc nie pakować ciężarów do tychże miejsc na czas jazdy. 

Reszta jest zaje...sta !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maarec nawet nie wiedziałem, że miejsce drzwi ma takie znaczenie. Bagażnik rowerowy faktycznie bardzo praktyczny i prosty w obsłudze. 2 kliki i kładzie się do przodu. Markiza dachowa (srebrna) to podpowiedź handlowca z Center-Camp. Czyli ciężkie rzeczy pakować przed oś? W tym schowku jest 70 litrów zbiornik wody w przedniej jego części. Przyczepka zapakowana do mieszkania tak jak ją widać na zdjęciu waży 1420kg.

 

położenie drzwi ma znaczenie dla wygody. Jak będą pół metra od końca przyczepy co cięższy człowiek nie wejdzie do odpiętej od samochodu bez rozłożenia chodź 1 łapy podporowej.

 

Zbiornik na wodę w przedniej części czyli blisko osi - bardzo dobrze. Jeżeli nie planujesz jechać na dziko to polecam zalewać tyle co potrzeba na czas podróży - max litrów, po co wozić kilogramy.

 

ciężkie rzeczy pakować jak najbliżej osi i przed osią aby uzyskać nacisk na hak rzędu 60-80kg w zależności od danych technicznych przyczepy i samochodu. Koniecznie zakup a może już masz - wagę do sprawdzania nacisku, koszt rzędu 40zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.