Skocz do zawartości

Szukam vana lub osobowego busa


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

W nowych fiatach np. Tipo można to (SS)manualne wyłączyć odpowiednim przełącznikiem na konsoli- i włączyć z powrotem jak sobie ktoś zażyczy. Minus taki, że przy wyłączonym SS pomarańczowa kontrolka cały czas daje po oczach z cyferblatu

Wysłane z mojego LEX720 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maarec napisał:

producent wszystko przewidział i bardzo chętnie zobaczy się z Tobą w serwisie i to jak najszybciej :). Ja używam S/S w Kuga 2015, diesel i automat. Auto gaśnie mi przy większości manewrów, nawet przy wyjeździe z garażu. Przeważnie zmiana kierunku jazdy na parkingu i już gaśnie. A niech tam jeszcze ktoś pod sklepem przejdzie z wózkiem to już diesel zgaszony. Szkoda mi silnika.

W całej rozciągłości popieram zdanie kolegi . Ja jak ostatnio po 6 latach przerwy kupowałem nowe auto (TLC) to na rynku już znane było  to goowno  zwane  S-S.

Na szczęście Landek nie miał tego goowna i jeszcze tego drugiego.....elektrycznego hamulca ręcznego.  Jeden z ostatnich normalnych tradycyjnych samochodów.

Radzę poczytać entuzjastom S-S o turbinach nawet tych dodatkowo chłodzonych po wyłączeniu silnika.

Producenci i ICH serwisy już na was czekają. Musi być zysk !

Gdy poszukiwałem auta dla siebie to kiedyś pierwszym pytaniem było to , czy ma tempomat ? - dzisiaj pierwsze pytanie - czy da się zdezaktywować to goowniane S-S ?

Jeśli nie da się  - to....."do widzenia".  Potem są następne pytania.

Następne auto będzie z możliwością dezaktywacji s-s ale niestety z hamulcem ręcznym elektrycznym  :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacek00 napisał:

Prądu to nie zużywa, bo S&S nowoczesny jest z alternatora a nie rozrusznika.

Gdy silnik jest wyłączony i S&S ma go uruchomić to skąd w takim razie bierze energię? Z alternatora? Przecież alternator nie pracuje przy wyłączonym silniku. Skąd zatem jest prąd?

Moim zdaniem z baterii więc system prąd zużywać musi, bo baterię trzeba doładować po rozruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, inhalt napisał:

Gdy silnik jest wyłączony i S&S ma go uruchomić to skąd w takim razie bierze energię? Z alternatora? Przecież alternator nie pracuje przy wyłączonym silniku. Skąd zatem jest prąd?

Moim zdaniem z baterii więc system prąd zużywać musi, bo baterię trzeba doładować po rozruchu.

Tu kolega przeprowadził jedyny słuszny wywód w sprawie prądu. I tego proszę się trzymać.

No był jeden wyjątek - w wojsku Jasiu z wiaderkiem po brakującą fazę zapier......  no ale to inny rodzaj prądu był ! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

manualny przycisk ma każda marka ;)

Mylisz się. W cytrynie spacetourer najpierw trzeba nacisnąć odpowiedni przycisk przy nawigacji a potem dopiero na samym ekranie kliknąć raz jeszcze a następnie z tego wyjść. Czyli trzeba klikać aż 3 razy.

Palce rozbolą od tego klikania. 

520x293_spacetourer_affichage_tete_haute.221012.jpg

CITROEN-SPACETOURER-8.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych markach nastawiając skrzynię automatyczną w tryb "S" auto samo niweluje s-s bez względu na to co się z autem dzieje .

Tylko kto będzie ciągle jeździł z tego powodu w trybie   "S "  ?   Hołek już raczej nie.....:P

 

Edytowane przez Jarosław69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dudek_t napisał:

Dokładnie. Nie ma nic bardziej wkur... niż DSG i SS

Potwierdzam ;)

skoda superb gaśnie przy hamowaniu  przed progiem zwalniającym, nawet gdy auto się toczy...

nie gaśnie gdy: nie osiągnięto zadanej temu wnętrza, po dynamicznej jeździe, skręcone są koła, odpięty pas kierowcy - takie moje spostrzeżenia 

Edytowane przez PLopaPL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że nie nabyłem produktu firmy założonej przez Hitlera. ;) Szczerze współczuję wam zakupu. W kalifacie niemieckim widać nie potrafią stworzyć przemyślanych rozwiązań

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, maarec napisał:

Odnośnie hamulca elektrycznego - to bardzo fajne rozwiązanie. Do 239.000km działał bez awarii 12lat... Aż auto sprzedałem. Pewnie zależy od marki. Naprawa do 3.000 ale przeważnie mniej.

Urządzenie można powiedzieć fajne . Do tego "w komplecie"  asystent ruszania pod górkę w automacie  tak więc brzmi zachęcająco.

Tylko , że ......jak się zepsuje w dobrym miejscu to ok.  Ale jak się zfajda np. na krańcach Grecji czy jakiegoś "dzikszego"  typu Albania a trzeba ruszać np. do domu to wtedy  wqwines maksymalny.

A linka to linka ....prymitywna ale niezawodna.  Dla ręcznego wystarczyłaby mimo sryliona innych postępowych rozwiązań w dzisiejszych autach.

Edytowane przez Jarosław69
uzupełnienie - ktoś to spisuje ? jakaś statystyka poprawek ? (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

Dobrze, że nie nabyłem produktu firmy założonej przez Hitlera. ;) Szczerze współczuję wam zakupu. W kalifacie niemieckim widać nie potrafią stworzyć przemyślanych rozwiązań

Ty masz jakąś fobie w tym temacie. Zmień forum bo tu nikt nie udziela porad medycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat
  • Tomii odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.