Jump to content
Sign in to follow this  
szary11

Dedykowane zasłonki do okien

Recommended Posts

szary11

Zastanawiałem się ostatnio czy lepiej przyciemnić szyby w aucie, czy kupić zasłonki. W poprzednim focusie miałem dedykowane zasłonki i sprawdzały się nieźle. Po namysłach postanowiłem, że i teraz takie będę miał.

Bez:

post-8-0-08162300-1468003756_thumb.jpg

Z:

post-8-0-16744900-1468003760_thumb.jpg

Od wewnątrz:

post-8-0-22437600-1468003766_thumb.jpg

Argumentem, który przeważył nad przyciemnieniem była mozliwość ich szybkiego demontażu. Zimą lepsza przejrzystość szyb przydaje się. 

Teraz zakupiłem zasłonki polskiego producenta SolarRide http://epc.net.pl/cortinillas/1_solar-ride?p=2

Poprzednio miałem AirClim dostępne z katalogów forda (cena kosmos).

Może komuś się przyda patent. Sprawdza się jako moskitera, więc można zostawić otwarte okna z tyłu i nie mieć insektów wewnątrz.

maarec

Super, zamawiam, dzięki. Nie wiedziałam, że takie coś istnieje. W czacie miałem fabryczne. W szmacie ma szyby z tylu mega ciemne ale zawsze lepiej promienie słoneczne przesłonic.

BartoszK

a nie lepiej wykleić szyby folią z filtrami i powłoką odbijającą ? ja mam tak w Volvo na tyle - folia 50% pochłania światło -  i w upałach szyby z tyłu są ciepłe a nie gorące a z przodu mam na 20% - w upałach w aucie jest ciepło a nie gorąco.

maarec

a nie lepiej wykleić szyby folią z filtrami i powłoką odbijającą ? ja mam tak w Volvo na tyle - folia 50% pochłania światło - i w upałach szyby z tyłu są ciepłe a nie gorące a z przodu mam na 20% - w upałach w aucie jest ciepło a nie gorąco.

Wcześniej pisałem i nie zauważyłem że słownik zmienił mi nazwy aut. Chodziło mi o cmaxa i smaxa. W jednym mam zasłonki wysuwane z tapicerki a w drugim mam fabrycznie bardzo przyciemnione szyby i niby atermiczne. Ale taka zasłonka fajnie musi działać też na robale.

Edited by maarec (see edit history)

Cathay

Praktyczne może i są, ale wyglądają strasznie dziadowsko. Może nie tak jak wszelkie nakładki na kierownicę, ale i tak wieś tuningiem trąca.

szary11

Co w nich dziadowskiego? Wykonanie precyzyjne, dopasowanie idealne. Cena raczej nie z półki "wieś tuning". Coś konstruktywnego może dodasz?

Cathay

Po prostu fatanie to wygląda. Te mocowania, te "ramki" to jest brzydkie. Ale rozumiem że komuś to nie przeszkadza i jest skłonny kilka stówek na to wydać.

szary11

Teraz rozumiem :ok:

szary11

Po ciepłym okresie mam ocenę - sprawdziły się. Dla dzieciaka nawet jak słońce świeciło w okno nie marudził. Bez nich bunt i płacz był. Skutecznie chronią też przed owadami. Trzymają się solidnie.

Ale mały minus też mam - lekkie falowanie materiału się zrobiło, jakby zbyt słabe naprężenie na oknach drzwiowych. Ciekawe czy zostanie na takim poziomie, czy będzie mocniej się rozciągać :hmm: W AirClim tego nie było.

No i szkoda, że nie oferują osłony na tylą szybę.

Maras

Mam i ja  :)

Też daje dużego plusa za solidne wykonanie. 

.

No i szkoda, że nie oferują osłony na tylą szybę.

Do mojego autka też nie mieli na tylną szybę .Ale przy minimalnych zdolnościach manualnych można samemu zrobić  :yay:

szary11

Nowe auto, stare przyzwyczajenia. Mimo, że okna mam przyciemniane zasłonek brakowało. Szczególnie do przewietrzania auta na postoju. Fajnie też pomagają klimatyzacji ochłodzić auto zaczynając jazdę i chroniąc przed owadami.

Tym razem kupiłem firmy RayStop. I wydają mi się solidniejsze od tych, jakie miałem w poprzednich autach. Pasują idealnie. Mocowanie na magnesy zamiast spinek.

Auto gotowe na urlop 🙂

IMG20210623150641.jpg

IMG20210623150636.jpg