Skocz do zawartości

Zużycie paliwa -dane producentów a rzeczywistość


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

@TOM3653

attachicon.gifNasz zestaw.pngattachicon.gifAuto+przyczepa.JPG

Pozdrawiamy z Cartageny...attachicon.gifEspaña.gif

Ir & Ed

PS

Spalanie solo po mieście: od 8,5 do 9,5 l/100 km

Na trasie z przyczepą od 11,00 do 12,5 l/100 km

Z klimatyzacją  t = 22°C  +  ~1 litr więcej...

Jak na taki zestaw spalanie całkiem przyzwoite, tym bardziej że auto nie jest jakieś duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To chyba benzyna, dla mnie takie spalanie to masakra. Patrząc na mojego dizla to jest 2 litry więcej. Klimę mam na klimatroniku więc nie da się jej wyłączyć więc dochodzi dodatkowy litr. Cepka też o 200 kg cięższa.

Edytowane przez Kajman (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje autko wsysa około 1,5 litra więcej niż w katalogu. (solo) Najwięcej wsysa na autostradzie przy prędkości 120 i więcej. Aż serce się ściska jak gołym okiem widać jak ubywa ropuchy w baku... można się poruszać albo szybko, albo ekonomicznie..

 

Tak to sprytnie wymyślili, że katalogowe spalanie da się uzyskać, w zasadzie wiecznie go widzę... Ale tylko na ekranie deski wskaźnikowej.. Pod dystrybutorem ten miraż pryska ;) To chyba takie goebelsowskie podejście: kłamstwo wyświetlane przez cały czas, staje się prawdą.. Przecież jakaś znaczna część kierowców nie liczy i nie zapisuje każdego zatankowanego litra i każdego przejechanego kilometra. Ilu z nas przyjmuje to co podaje komputer za prawdę objawioną?

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba benzyna, dla mnie takie spalanie to masakra. Patrząc na mojego dizla to jest 2 litry więcej. Klimę mam na klimatroniku więc nie da się jej wyłączyć więc dochodzi dodatkowy litr. Cepka też o 200 kg cięższa.

Zawsze da sie klimę wyłączyć. Jeszcze się z takim autem nie spotkałem. W każdej klimie automatycznej masz tryb auto i manual. W manualu sterujesz wszystkim jak chcesz. Chyba, że to mój pierwszy raz ;)

 

Moje autko wsysa około 1,5 litra więcej niż w katalogu. (solo) Najwięcej wsysa na autostradzie przy prędkości 120 i więcej. Aż serce się ściska jak gołym okiem widać jak ubywa ropuchy w baku... można się poruszać albo szybko, albo ekonomicznie..

 

Tak to sprytnie wymyślili, że katalogowe spalanie da się uzyskać, w zasadzie wiecznie go widzę... Ale tylko na ekranie deski wskaźnikowej.. Pod dystrybutorem ten miraż pryska ;) To chyba takie goebelsowskie podejście: kłamstwo wyświetlane przez cały czas, staje się prawdą.. Przecież jakaś znaczna część kierowców nie liczy i nie zapisuje każdego zatankowanego litra i każdego przejechanego kilometra. Ilu z nas przyjmuje to co podaje komputer za prawdę objawioną?

Coś w tym jest. Choći są auta, które mówią prawdę. Moje poprzednie mondeo i focus mieściły się w granicy błędu tankowania +/-0,2l. Obecna fiesta zaniża o 0,4, a s-max o 0,8. Niektóre auta można skalibrować, by komputery pokazywały prawdę. NIekiedy nie, i tego nie rozumiem dlaczego :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holownik jak w opisie.

Solo:

po mieście 8-8,5

trasa 6,3 -6,6,

autsotrada 6,7-8.0

z przyczepą 1300 kg:

min 8,8

max 11,6

średnie 10,3

spalanie z pepą z ostatniego wyjazdu do HRK

Edytowane przez BartekM (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tryb auto utrzymuje temperaturę ustawioną, w zimie grzeje w lecie chłodzi. Wyłączenie nic nie daje, wymyślili tryb eco, to tak na krótki dystans by klima nie szalała.

Nie wiem jak w innych markach, ale u mnie na komputerze można ustawić spalanie i pokazuje faktyczne. Co miesiąc na koniec tankuję do pełna, dodaję dolewki i zgadza się do drugiego miejsca po przecinku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje autko wsysa około 1,5 litra więcej niż w katalogu. (solo) Najwięcej wsysa na autostradzie przy prędkości 120 i więcej. Aż serce się ściska jak gołym okiem widać jak ubywa ropuchy w baku... można się poruszać albo szybko, albo ekonomicznie..

 

Tak to sprytnie wymyślili, że katalogowe spalanie da się uzyskać, w zasadzie wiecznie go widzę... Ale tylko na ekranie deski wskaźnikowej.. Pod dystrybutorem ten miraż pryska ;) To chyba takie goebelsowskie podejście: kłamstwo wyświetlane przez cały czas, staje się prawdą.. Przecież jakaś znaczna część kierowców nie liczy i nie zapisuje każdego zatankowanego litra i każdego przejechanego kilometra. Ilu z nas przyjmuje to co podaje komputer za prawdę objawioną?

W moich "klapkach " można było korygować wskazania kompa jeżeli chodzi o spalanie zmieniając ustawienie w funkcjach komputera, może u Ciebie też takie coś jest :hmm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale TOM pytał o dużą przyczepę a nie średnią. 1300kg DMC to ma tez moja Hobby 420 

jakże to hobby 420 i DMC 1300, skoro 495, 510 i chyba nawet 535 mają DMC 1200. Pokaż foto tabliczki, kolego, bo coś nie wierzę.

Edytowane przez cityflipper (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjazd nad morze przez Zieloną Górę ( niestety nie dojechaliśmy nad morze) trasa Lublin-Zielona Góra 600 km spalanie średnie z budką (dmc 1200) 9 l/100 km.

Zielona Góra - Lublin to samo.

bez budki trasa 5,5-6 l/100 prędkość 120km/h

miasto 8-9 l/100

Edytowane przez mac (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich "klapkach " można było korygować wskazania kompa jeżeli chodzi o spalanie zmieniając ustawienie w funkcjach komputera, może u Ciebie też takie coś jest :hmm:

 

W ustawieniach dostępnych dla zwykłego śmiertelnika nie ma nic w tym temacie. Być może magicy z ruskimi CLIP'ami mogą coś zmieniać, ale puki na gwarancji, to raczej nie będę eksperymentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-10249-1469447717,74_thumb.jpg

 

@cityfliper, takie mam w telefonie, jeżeli potrzebujesz dokładniejsze nie ma problemu bo jestem na wczasach więc pstryknę jakie chcesz ;).

 

Przyczepa to Hobby 420, model 10D, a DMC dokładnie to 1350kg przy masie własnej 895kg.

 

Edytowane przez strus251 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.