Skocz do zawartości

Zużycie paliwa -dane producentów a rzeczywistość


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety jeszcze niczego nie ciągam :( , może za niedługo jak sytuacja rodzinna się wyklaruje.
​Jest (był?) na forum kolega Arecky69 który posiada identyczne autko i ciąga przyczepę- może on coś by powiedział.

 

Co do sprawowania- kupiłem z małym przebiegiem (130tyś. trzy lata temu) z pewnego źródła- więc na razie wszystkie pomiary diagnoskopem pokazują "wyniki katalogowe" i tak się sprawuje- jak z fabryki.

Jak na razie tylko chłodnicę klimy wymieniałem (300zł).



Edytowane przez OnionSkin (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie wiem czy 1,5 tony to duża przyczepa, ale taką ciągam Mercedesem C 220. Spalanie zależne od warunków między 8,5 a 10,5. Bez cepki między 5 a 6,2

Nieźle, jaki ma silnik?

 

Ja się ucieszyłam, jak zobaczyłam w nowym aucie średnie spalanie 7,7-7,9 z przyczepą DMC 1100. W ogóle nie czułam przyczepy :D

Nogi lekkiej nie mam, ale ostatnio postanowiłam jeździć wolno do bólu (i nie przepłacać za listy z podróży ;) ) i jak wcześniej tankowałam w połowie, tak teraz bez problemu zrobiłam tą samą trasę 1000km na jednym baku i jeszcze zostało. Jak mnie wyprzedzali, to sobie powtarzałam, oni nie mają spalania w okolicach 5 przy średniej prędkości koło 100km/h. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaobserwowałem podczas tegorocznego wyjazdu dość ciekawą rzecz,

Przed podróżą zatankowałem pod sam korek na Orlenie, następne tankowanie było przed granicą w Zgorzelcu na BP w obu wypadkach spalanie wskazane przez komputer 10.5l. Trochę sporo. Po dojeździe na miejsce Legoland, tankowałem w Gunzburgu na stacji JET.

Kolejny etap był do Villach i spalanie wyszło 8.3l, :look:  po tankowaniu na osławionej stacji AVANTI spalanie się utrzymuje na poziomie 8.3l. i tak już zostało dopóki nie zatankowałem w Polsce w Czechowicach na Shell. Powrót do 10l.

Nie wiem co o tym myśleć :hmm:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle, jaki ma silnik?

 

Ja się ucieszyłam, jak zobaczyłam w nowym aucie średnie spalanie 7,7-7,9 z przyczepą DMC 1100. W ogóle nie czułam przyczepy :D

Nogi lekkiej nie mam, ale ostatnio postanowiłam jeździć wolno do bólu (i nie przepłacać za listy z podróży ;) ) i jak wcześniej tankowałam w połowie, tak teraz bez problemu zrobiłam tą samą trasę 1000km na jednym baku i jeszcze zostało. Jak mnie wyprzedzali, to sobie powtarzałam, oni nie mają spalania w okolicach 5 przy średniej prędkości koło 100km/h. ;)

Chciałbym mieć takie spalanie z budką :]

Ja zaobserwowałem podczas tegorocznego wyjazdu dość ciekawą rzecz,

Przed podróżą zatankowałem pod sam korek na Orlenie, następne tankowanie było przed granicą w Zgorzelcu na BP w obu wypadkach spalanie wskazane przez komputer 10.5l. Trochę sporo. Po dojeździe na miejsce Legoland, tankowałem w Gunzburgu na stacji JET.

Kolejny etap był do Villach i spalanie wyszło 8.3l, :look: po tankowaniu na osławionej stacji AVANTI spalanie się utrzymuje na poziomie 8.3l. i tak już zostało dopóki nie zatankowałem w Polsce w Czechowicach na Shell. Powrót do 10l.

Nie wiem co o tym myśleć :hmm:

Jak to co ? To proste. Wiesz już jakie mamy paliwo u nas a jakie jest na zachodzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaobserwowałem podczas tegorocznego wyjazdu dość ciekawą rzecz,

Przed podróżą zatankowałem pod sam korek na Orlenie, następne tankowanie było przed granicą w Zgorzelcu na BP w obu wypadkach spalanie wskazane przez komputer 10.5l. Trochę sporo. Po dojeździe na miejsce Legoland, tankowałem w Gunzburgu na stacji JET.

Kolejny etap był do Villach i spalanie wyszło 8.3l, :look:  po tankowaniu na osławionej stacji AVANTI spalanie się utrzymuje na poziomie 8.3l. i tak już zostało dopóki nie zatankowałem w Polsce w Czechowicach na Shell. Powrót do 10l.

Nie wiem co o tym myśleć :hmm:  

Myślę dokładnie to samo co elvis52.

Jak latam swoim passatem do D to w PL na pełnym zbiorniku (Orlen, BP, czasem Shell) robię 260-280km (trasa, autostrada, prędkość 140km/h na tempomacie (pomijam zwolnienia jak TIRy się mijają itd).

W D jak zatankuję na pusty zbiornik na pełnym na autostradach w D przy tych samych ustawieniach tempomatu przelatuję 310-330km. Jak widać LPG też jest inne a niby takie same ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał nie jakość paliwa, a wskazania dystrybutorów. Zawsze jak jest jakaś kontrola, okazuje się że prawie żaden dystrybutor nie odmierza tak jak powinien i nie było przypadku, żeby błąd pomiarowy był z korzyścią dla kupującego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dystrybutorami może być problem w stacjach dziwnych (tanich). Często dojeżdżam na oparach i tankuję do pełna. Dwa razy zdarzyło się, że zbiornik urósł. Mam 62 litry a wlazło 64. Zrobiła się afera!

Faktem jest, że tankując w Niemczech czy Austrii silnik lepiej pracuje a spalanie spada często nawet o 15%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mit. Na spalanie ma wpływ wiele czynników. Droga, wzniesienia, położenie nad poziomem morza, prędkości, płynność jazdy, temperatury itp. U nas np na autostradach bardzo mocno wieje. Z moich obserwacji wynika, że najwięcej palił mi na paliwie chyba belgijskim. Tak więc nie potwierdzam rewelacji, że na polskim paliwie nie jest najgorzej. Najlepiej chyba było w Niemczech ale to pewnie że względu na autostrady, płynność jazdy.

 

Nigdy też nie zauważyłem aby dystrybutor zawyżał albo żeby auto lepiej pracowało na jakimś zagranicznym paliwie

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.