Skocz do zawartości

Kuny czy inne patałajstwo


Magic

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem, ale nie znalazłem... 
Kupiłem auto nowe salonowe, DACIA Dokker Van - fura do pracy. 
Pojeździłem 1800 km od nowości. i pozapalały się kontrolki i inne. 
Wściekły pojechałem do serwisu myślę kupiłem Rumuna z pochodzenia to mam. 
Okazało się, że mi najpewniej w nocy jakieś kuny czy inny chłam opierniczyły rurę dolotową. 
Wyskoczyłem z prawie 900 Polskich jednostek walutowych. 

Czym się zabezpieczyć przed takim syfem? 
Macie sprawdzone metody? 
Słyszałem o nacieraniu mielonym pieprzem  :] 
Odstraszaczach na 12v oraz preparatach które odstraszają - mam takie w firmie ale jeszcze nie używane. 
Poradzi coś ktoś ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mój kolega przez lata się z tym zmagał. Stosował wszystko, nawet psią sierść wieszał... I nic.

Poskutkował dopiero odstraszasz elektroniczny ale nie wiem jakiej marki... Mogę dopytać w poniedziałek.

Wypytuj :) 

Będę dźwięczny za każdą pomoc w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kilka dni temu ten sam problem. Coś poprzegryzało mi w aucie wężyki od podciśnienia. Nie po raz pierwszy. Regularnie, co jakiś czas mam taką niespodziankę. Raz znalazłem pod maską stary chleb :(. Problemem są w moim przypadku kubły na śmieci pod blokiem. Podobno trafić się może szczur lub właśnie kuna, które najczęściej w chłodne noce wchodzą sobie pod maskę i się ogrzewają przy jeszcze ciepłym silniku. Pecha mam że jako jedyny z bloku wracam do domu o 5 rano, więc moje auto jest jedynym "ciepłym" na parkingu :(.

Chętnie też poznał bym jakiś skuteczny sposób na walkę z tymi stworami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele samochodów ma fabrycznie, ale myślę że sprytny mechanik by dorobił. A mam na myśli maskownicę pod silnik. Miałem kiedyś Lagunę 2 i tam maskownica szczelnie zamykała cały dół + plastiki w nadkolach i w zasadzie komora silnika była zamknięta. Fabryczna maskownica to kawał plastiku wyklejony kawałkami gąbki w środku (żeby zbierały ewentualne wycieki jakichś płynów), więc nie tak trudno coś dorobić a w starszych autach to i parking pod blokiem będzie bardziej czysty.

W Nissanie nie mam maskownicy (aż dziw) ale być może przy jakiejś naprawie mechanik zapomniał założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szwagier w 3 letniej astra miał ten sam problem  próbował różnych specyfików także pieprzu i kropli ( zakupione na all) pare razy mył silnik

dopiero takie urządzenie załatwiło sprawę

    http://allegro.pl/samochodowy-odstraszacz-gryzoni-kun-szczurow-myszy-i5637160895.html

od dwóch miesięcy ma spokój 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie ma " złotego środka " na nocnych gości. W jednym wypadku pomoże jedna metoda w innym druga.
Osobiście mieszkam na skraju kompleksu miejskiego a gminnego, blisko dużego terenu leśnego.
U sąsiada za płotem nie ma tygodnia by w aucie były podgryzione przewody pod maską i nie raz były w ten sposób wyłączona aż dwa auta, a u mnie jeszcze nie zdarzył się żaden taki " przypadek ". Sąsiad stosuje różne metody i sposoby odstraszania " leśnych ssaków " i niczym to nie skutkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując samochód dostałem od sprzedającego w prezencie taki oto środek:http://allegro.pl/liqui-moly-odstraszacz-gryzoni-kuny-szczury-1515-i5124393125.html

 

Wypróbowany, skuteczny do tego stopnia że jak zrobiłem "przerwę" w odstraszaniu (brak sprayu) gryzoń opierniczył mi wyciszenie komory silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Effendi >...nie ma " złotego środka " na nocnych gości.

Nigdy nie spotkaliśmy się z takim problemem...

Pozdrawiamy z  Hiszpanii...
Ir & Ed
PS
W czasach PRL na kempingu w Rumunii,

lokalni "nocni goście" nam zdjęli wężyk przy zbiorniku paliwa auta i ściągnęli całą zawartość  paliwa ze zbiornika...

Edytowane przez Ir & Ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując: 
Gadżet za 43 polskie walutowe jednostki. 
Preparat odstraszający 
oraz morski domestos (bo leśny by mógł przyciągać :D

Dzięki za podpowiedzi. mam nadzieję że temat zostanie załatwiony.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też muszę coś kupić bo na moim silniku są ślady łapek jakiegoś gościa. Mam już kostki do kibla ale zapach im nie przeszkadza. Stosowałem też arox na kuny i dalej mnie odwiedzają. Słyszałem o takiej metodzie aby ustawić cztery butelki z wodą i to powinno odstraszyć. Na razie kupię jeszcze ten odstraszacz jak nie pomoże to kupię pułapkę i będę im robił zsyłkę do lasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Effendi >...nie ma " złotego środka " na nocnych gości.

 

Nigdy nie spotkaliśmy się z takim problemem...

 

Pozdrawiamy z  Hiszpanii...attachicon.gifEspaña.gif

Ir & Ed

PS

W czasach PRL na kempingu w Rumunii,

lokalni "nocni goście" nam zdjęli wężyk przy zbiorniku paliwa auta i ściągnęli całą zawartość  paliwa ze zbiornika...

 

w sumie to o czym mowa ?

 

co ma wspólnego problem z futrzakami podgryzającymi przewody do ludzi z " lepkimi łapkami " ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.