Skocz do zawartości

Kuny czy inne patałajstwo


Magic

Rekomendowane odpowiedzi

Współczuję. ja miałem gościa ale nie w aucie tylko w domu. kuna zrobiła jesień średniowiecza z wełną na poddaszu. ale za jej bytności żadnego gryzonia nie było ani ptaka. na odstraszenie kuny podobno (szukałem w necie jak chciałem się pozbyć naszej lokatorki) działa łajno innej kuny, bo to zwierzęta terytorialne, a jeśli szkodnik to gryzoń (szczur) to też odstrasza bo kuna to naturalny wróg myszy i szczurów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam!

Kiedyś bywałem w miejscach, gdzie problemy z "jakimiś" gryzoniami były nagminne. Aby się przed tym ustrzec, kupiłem jakiś niepozornie wyglądający, elektroniczny straszak. Chyba był i jest skuteczny, bo nigdy nie przytrafiło mi się doświadczyć zdarzeń tu opisywanych, nawet w owych "niebezpiecznych" miejscach. Oto, co wiem na temat tego elektronicznego gadżetu. Aby był w miarę skuteczny, wysyłane sygnały powinny mieć okresowo zmienianą częstotliwość (zmiany muszą być zupełnie przypadkowe, ale w konkretnym zakresie częstotliwości). Zmieniany nieregularnie musi być też czas trwania owych dźwięków. Przy takim działaniu, zwiększa się skuteczność urządzenia i ilość zwierząt, na które podziała. Instaluje się oczywiście w komorze silnika. Moim zdaniem, urządzenia elektroniczne nie posiadające wspomnianych cech, nie będą skuteczne.
Jeśli już miałbym coś obecnie kupować, to np.:
https://www.conrad.pl/Odstraszacz-kun-i-gryzoni-Kemo-Electronic-M186,-ultrad%C5%BAwi%C4%99ki-i-wysokie-napi%C4%99cie.htm?websale8=conrad&pi=841258&ci=SHOP_AREA_92330_0330015
Z tańszych:
https://www.conrad.pl/?websale8=conrad&pi=1218852&rdeocl=1&rdetpl=desktop_productpage&rdebox=box3
Jak nie zapomnę, to zrobię fotkę tego posiadanego, bo zupełnie zapomniałem, że coś takiego kiedyś zamontowałem.
PS
W samochodzie od spodu, komorę silnika mam całkowicie osłoniętą fabryczną i dosyć dużą, profilowaną osłoną. Z tego, co jednak widzę (w innych, podobnych rozwiązaniach również), to żadna osłona nie jest na tyle szczelna i dopasowana, aby była barierą dla łasicy, kuny czy szczura. Przypuszczam, że nawet niewielki i zwinny kot też dałby radę się wśliznąć, choć ten ostatni szkód nie poczyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam z autopsji. Pod pracą mamy taką parkę kun, które harcują nam w autach. Nie oszczędzają nam ani benzyn, ani diesli. Mi załatwiły w Pb przewody, a w ON wygłuszenie. Kolegów aut też nie oszczędzały. Kupiliśmy na próbę najpierw jedną puszeczkę, teraz każdy już ma swoją. 

 

Po spryskaniu działa przez ok 2 miesiące, później trzeba powtórzyć. Puszka wystarcza na 3-4 razy. Na allegro w ciągłej sprzedaży za bardzo rozsądną kasę:

http://allegro.pl/boll-stoper-odstrasza-kuny-400ml-spray-i5749091760.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

coś jest z autami z grupy Renault na rzeczy jeśli chodzi o przewody i węże...

Dacia, Renault, Nissan...pojawiają się często w kontekście...

Ja miałem to samo w nowym Qashqai'u.

W Fordzie Galaxy przewody i węże się ostały ale pozbyłam się maty wygłuszającej pod maską i na przegrodzie silnika. Auta stały na podwórku obok siebie. W Galaxy, żeby założyć matę na przegrodzie trzeba wyjąć silnik - więc nie będę miał już tej maty nigdy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

coś jest z autami z grupy Renault na rzeczy jeśli chodzi o przewody i węże...

Dacia, Renault, Nissan...pojawiają się często w kontekście...

Ja miałem to samo w nowym Qashqai'u.

W Fordzie Galaxy przewody i węże się ostały ale pozbyłam się maty wygłuszającej pod maską i na przegrodzie silnika. Auta stały na podwórku obok siebie. W Galaxy, żeby założyć matę na przegrodzie trzeba wyjąć silnik - więc nie będę miał już tej maty nigdy.

 

Pozdrawiam

Człowiek z serwisu Renault mi wytłumaczył. 

Względy ekologiczne UE nakazują recykling niektórych elementów itd. 

Więc te cwane bestie z renault opatentowali ekologiczny sposób recyklingu rur gumowych wraz z olejem mineralnym, który podobno baaaardzo pachnie gryzoniom jak jest rozgrzany... Więc silniczek ciepły rurki pachną kuny sieją spustoszenie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek z serwisu Renault mi wytłumaczył. 

Względy ekologiczne UE nakazują recykling niektórych elementów itd. 

Więc te cwane bestie z renault opatentowali ekologiczny sposób recyklingu rur gumowych wraz z olejem mineralnym, który podobno baaaardzo pachnie gryzoniom jak jest rozgrzany... Więc silniczek ciepły rurki pachną kuny sieją spustoszenie... 

Czyli jednak grupa Renault i ekologia. Mogliby by wtapiać jakiś składnik, którego te stwory nie lubią.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

     Nie tylko Renault, u mnie w pracy kuna opierniczyła w trzech samochodach przewody podciśnieniowe, zostały założone nowe, ale zamienniki/ inny producent inny skład gumy/ i już ze 4 lata jest spokój, ja sam jak miałem Dustera z LPG to ze cztery razy zjadły mi przewody od gazu, wreszcie uprosiłem gazownika żeby założył inne i tez był już spokój...aż ukradli. Podobno lubią przewodu z dużą dawką siliconu, czyli takie giętkie, miękkie, twardej gumy raczej nie ruszają, tak wynika z mojej obserwacji i autopsji, aczkolwiek mogę się mylić, a kumplowi to zjadły przewody od elektrycznego odstraszacza.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powodzenia z pułapką, jeżeli to kuna. Też brałem taką opcję pod uwagę jak próbowałem się pozbyć naszej kuny z domu. Przy kupnie i przygotowywaniu pułapki należy stosować taką higienę jakiej nawet Religa przy operacjach nie stosował. Podobno kuna jak czuje cokolwiek niepokojącego to nie weźmie i koniec. A na pułapkę szykuj z 300 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.