Skocz do zawartości

Pierwszy (i mam nadzieję, że od razu dobry) kamperek


Jakub13

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam się, ale profilaktycznie po kupnie kilkuletniego - to już za późno raczej... Jednego oglądaliśmy ze spacjalistą z forum i pokazywał, gdzie przegnity na wylot. Problem z wodą, która już wleciała (kilka- kilkanaście lat temu) i narobiła szkód.

Remont dachu to koszt rzędu 10 000 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

...

ściany nie noszą śladów wilgoci to jest szansa...

 

Na to właśnie najmniejsza.

Reszta do ogarnięcia.

.

.

.

 

Czyli generalnie jadąc oglądać od razu warto wziąć ze sobą specjalistę.

Obowiązkowo, albo samemu ale bez kasy, bez karty kredytowej ale z fotoaparatem i po Redbulu.

.

.

Tak czytam te niesprzyjające komentarze tu i ówdzie to dochodzę do wniosku że swojego poprzednika, jedynego w kraju Autostar491 zbyt lekko sprzedałem. Nic dziwnego że poszedł zanim go ogłosiłem, z całą moją duszą i sercem -  był zbyt tani chyba.

Muszę zatem zdementować powszechną świadomość, bo okazuje się , że głupcy tacy jak ja skarby za bezcen sprzedają. Nie mogę żałować bo go zapeszę, ma być dzielny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może będziesz miał szczęście i trafisz na takiego jakiego szukasz. Ale za te pieniądze... ja bym z 10-15 tyś dołożył - była by szansa na coś fajnego.

 

A co do Waszych wymagań:

1. Integra... jest super, wygoda itd... ale koszta ewentualnej wymiany np. przedniej szyby czy elementów blacharskich przodu... zastanów się. Alkowa a jeszcze lepiej pół integra była by tańsza.

2. klima - jesteś pewien że potrzebna? Ja mam bez klimy i nie czuję potrzeby aby mój kamper ją miał. Izolacja sufitu i ścian jest zupełnie inna niż w osobówce. Jak masz alkowę to jedziesz ciągle w cieniu. Przed ruszeniem zasuwasz rolety przeciwsłoneczne w części mieszkalnej i słońce już nie nagrzewa wnętrza. Poza tym uchylasz delikatnie szyberdach i okna boczne i fajnie wiaterek delikatnie wieje.

Co innego klima stacjonarna - ale to można sobie zrobić np. z klimatyzatora przenośnego - instrukcja na forum - poszukaj.

3. oddzielna kabina - marzenie. Ciężko coś takiego znaleźć w autach za takie pieniądze.

4. awarie - jak koledzy piszą - szczelność. Mechanika z reguły jest ok bo autka robią raczej długie trasy, a nie krótkie przeloty po miescie i dziurach.

Szukaj - powodzenia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 25, 26 tysięcy to niestety jest wszystko, co wysupłamy:( Przynajmniej na razie:(

Pozostaje odrobina wolnego czasu i chęć do dopieszczenia kamperka - nie musi być w stanie idealnym.

Musimy liczyć na szczęście i szukać tego idealnego.

Co do klimy - chodzi jak najbardziej o stacjonarną


 

 

Obowiązkowo, albo samemu ale bez kasy, bez karty kredytowej ale z fotoaparatem i po Redbulu.

 

Przede wszystkim - żonie ciężko dogodzić, także ona będzie najpewniej tym kubłem zimnej wody:)

 

 

Trochę się zraziłem komentarzami, jednak wszystkie pozostałe samochody w stajni były "okazją" i albo jestem głupi, albo mam szczęście, bo 3/3 to interes życia:)

. W zeszłym roku spaliśmy na mazurach. Na zewnątrz było jakieś 30 stopni w nocy a w środku minimum 700. W tamto lato za klimatyzację byłem gotów oddać pół królestwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zaczynałem szukać to miałem 15 tyś... tak długo szukałem,że do 40 nazbierałem :)

Pamiętaj, że klima w kamerze to w większości na 230V. Jak chcesz spać "na dziko" to raczej dobry wentylator w szyberdachu bym polecał.

 

A czy to w czym spaliście i było tak gorąco to kamper czy blaszanka? bo to Wielka różnica.

Edytowane przez stef (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2. klima - jesteś pewien że potrzebna? Ja mam bez klimy i nie czuję potrzeby aby mój kamper ją miał. Izolacja sufitu i ścian jest zupełnie inna niż w osobówce. Jak masz alkowę to jedziesz ciągle w cieniu. Przed ruszeniem zasuwasz rolety przeciwsłoneczne w części mieszkalnej i słońce już nie nagrzewa wnętrza. Poza tym uchylasz delikatnie szyberdach i okna boczne i fajnie wiaterek delikatnie wieje.
 
 
:look:  chyba ślepnę na starość bo nie wierze...
Mam też w robocie takiego znachora który dziwił się kiedyś ludziom szukającym aut z klimą. On - ma super patent. Otwiera sobie w aucie umiejętnie szyby po skosie i ma chłodniutko - że hej. Teraz raczej nie dałby się namówić na otwieranie okien :]

Klimę się docenia w korku i w spiekocie dnia (tzw. świńskie południe), a nie w czasie jazdy rano albo wieczór.

Jak jest dzieci śpią, jak nie ma to płaczą. Z resztą sami wiecie...

 

 

W przypadku kampera nie sugerowałbym się jednak jej obecnością przy oglądaniu danego egzemplarza. Jak jest to super. Jak nie ma - to trudno byleby pojazd był godny zakupu.

 

Szanowny kolego za te pieniądze kupisz dużą, fajną i dobrze wyposażona przyczepę z 10 lat młodszą od kampera w tych pieniądzach. POMYŚL.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima w czasie podróży dla kierowcy i pasażerów to podstawa. To jest kwestia bezpieczeństwa a nie wygody!

 

Natomiast bez klimy w części mieszkalnej już oczywiście da się przeżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zaczynałem szukać to miałem 15 tyś... tak długo szukałem,że do 40 nazbierałem :)

Pamiętaj, że klima w kamerze to w większości na 230V. Jak chcesz spać "na dziko" to raczej dobry wentylator w szyberdachu bym polecał.

 

A czy to w czym spaliście i było tak gorąco to kamper czy blaszanka? bo to Wielka różnica.

My mamy 25k i ewentualnie około 5 się nazbiera przez zimę na konieczne naprawy czy ulepszenia. Jeśli chodzi o spanie na dziko, to mamy taki kapitalny, cichutki generatorek:D

 

Spaliśmy w tym z zasłonkami, w cieniu pod drzewem.

20150704_194751.jpg

 

 

 

2. klima - jesteś pewien że potrzebna? Ja mam bez klimy i nie czuję potrzeby aby mój kamper ją miał. Izolacja sufitu i ścian jest zupełnie inna niż w osobówce. Jak masz alkowę to jedziesz ciągle w cieniu. Przed ruszeniem zasuwasz rolety przeciwsłoneczne w części mieszkalnej i słońce już nie nagrzewa wnętrza. Poza tym uchylasz delikatnie szyberdach i okna boczne i fajnie wiaterek delikatnie wieje.
 
 
:look:  chyba ślepnę na starość bo nie wierze...
Mam też w robocie takiego znachora który dziwił się kiedyś ludziom szukającym aut z klimą. On - ma super patent. Otwiera sobie w aucie umiejętnie szyby po skosie i ma chłodniutko - że hej. Teraz raczej nie dałby się namówić na otwieranie okien :]

Klimę się docenia w korku i w spiekocie dnia (tzw. świńskie południe), a nie w czasie jazdy rano albo wieczór.

Jak jest dzieci śpią, jak nie ma to płaczą. Z resztą sami wiecie...

 

 

W przypadku kampera nie sugerowałbym się jednak jej obecnością przy oglądaniu danego egzemplarza. Jak jest to super. Jak nie ma - to trudno byleby pojazd był godny zakupu.

 

Szanowny kolego za te pieniądze kupisz dużą, fajną i dobrze wyposażona przyczepę z 10 lat młodszą od kampera w tych pieniądzach. POMYŚL.

 

 

Klima jest niestety niezbędna dla nas - stacjonarna. Na klimę "do jazdy" straciliśmy nadzieję z obliczeniem budżetu, ale stacjonarną można przecież docelowo dołożyć:) Dlatego nie jest ona niezbędna, ale byłaby miłym dodatkiem.

 

Co do przyczepy - chcemy popodróżować trochę zimą, a w Norwegii ciągnięcie czegokolwiek zimą może być baaaardzo ryzykowne. Poza tym - przy zwiedzaniu miast kamperek jest wydaje mi się praktyczniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale myślicie, że na prawdę te wszystkie alkowy na Ducato 1 są do niczego? Dość bogata oferta mimo wszystko...

Myślimy że są super, pod warunkiem że znajdziesz taką, którą pojedziesz na wakacje bez remontu kapitalnego i obrzydzenia

 

Wysłane z telefonu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj. Jak ktoś szuka to trafi. Jak nie szuka to nie znajdzie !!

 

Co do klimy - Commander - jeździłeś kamperem ?? Ja w osobówce też bez klimy się nie ruszam. Ale w kamperze jest inaczej. Spróbuj,

Ja też szukałem z klimą i dziwiłem się że nawet nowsze kampery są bez klimy... na forum camperteamu tez  mi wytłumaczyli, że wcale klima nie jest taka niezbędna - w kamperze oczywiście podczas jazdy.

 

Spaliście w blaszaku. To się nie dziwie, że było gorąco. Izolacja kampera lub przyczepy jest inna i też w środku jest inaczej. 

 

Przeglądaj ogloszenia na camperteamie - czasami można coś trafić

Edytowane przez stef (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.