Skocz do zawartości

Pierwszy (i mam nadzieję, że od razu dobry) kamperek


Jakub13

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Po kilku latach marzeń, udało się nam z żoną podjąć decyzję o zakupie kamperka. Dysponujmy budżetem 25-26k zł. W tej kwocie chcielibyśmy kupić kamperka "gotowego" lub trochę tańszego, wymagającego odrobiny atencji w celu rozpoczęcia wojaży.

Po przemyśleniach ustaliliśmy priorytety - ważne, żeby kemperek miał JAK NAJWIĘKSZĄ łazienkę, najlepiej z osobnym prysznicem. Nie musi mieć dużej ilości miejsc do spania - wystarczą 3, góra 4. Kapitalnie byłoby, gdyby na wyposażeniu znajdowała się klimatyzacja, jednak zważywszy, że głównym kierunkiem będzie Norwegia - możemy zainwestować w klimatyzację za rok. Fajnie byłoby, żeby był to kemperek typu integra - jakiś fajny Hymer itp - bardzo nam się podoba ta forma, jednak nie jest to priorytet.

Do tej pory sypialiśmy "na dziko" w samochodzie Mitsubishi L400, ale lata lecą i wypadałoby przespać się wygodniej:)

Doradźcie coś - czy lepiej rozglądać się na rynku polskim czy zagranicą? Jakaś konkretna zabudowa? na co zwracać uwagę? Generalnie - jestem w temacie absolutnie świeży.

Pozdrawiam serdecznie,

Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Za 25k ciężko kupić przyczepę a co dopiero kampera. W tym przedziale cenowym to są niestety same szroty, a Ty jeszcze masz wymagania do łazienki czy klimatyzacji. Musiałbyś mieć kwotę kilka razy większa, aby móc wybierać. Sukcesem będzie już jak znajdziesz jakikolwiek model godny w ogóle rozważania.

 

No ale powiedzenia bo może Tobie się trafi ta perła czego oczywiście Ci życzę. Jak już trafisz na idealny stan to nie zastanawiaj się tylko bierz

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kubo (rówieśniku) integra z odzielnym prysznicem w tej cenie to może być faktycznie problemem, ja miałem mniejszy budżet i inne wymogi - szukałem przeszło dwa lata, i nie było w czym wybierać ale w końcu się trafiło i mam swojego Cimperka, życzę Wam by u Was trwało to krócej ale nastawcie się lepiej na dłuższy czas niż do początku sezonu, kamperki najlepiej po sezonie kupować, nie przed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dysponujmy budżetem 25-26k zł. W tej kwocie chcielibyśmy kupić kamperka "gotowego" lub trochę tańszego...

Po przemyśleniach ustaliliśmy priorytety - ważne, żeby kemperek miał JAK NAJWIĘKSZĄ łazienkę, najlepiej z osobnym prysznicem. Nie musi mieć dużej ilości miejsc do spania - wystarczą 3, góra 4. Kapitalnie byłoby, gdyby na wyposażeniu znajdowała się klimatyzacja, j

 

To ja może trochę chłodniej.

Za takie pieniądze to kupicie dobre wyposażenie do kampera.

Żeby coś uczciwego kupić trzeba mieć min. 50 tysięcy zł i tak kamper będzie miał ok. 15 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może trochę chłodniej.

Za takie pieniądze to kupicie dobre wyposażenie do kampera.

Żeby coś uczciwego kupić trzeba mieć min. 50 tysięcy zł i tak kamper będzie miał ok. 15 lat

 

 

dobrze gadasz

na rodzimym rynku nie ma co szukać bo 99,9% to parchy do kapitalnego remontu 

chociaż można kupić zgniłka za 25 i doprowadzić go do stanu używalności za kolejne 25 - per saldo wyjdzie na to samo albo lepiej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebym nie był gołosłowny...

Najtańszy sensowny z klimą http://allegro.pl/show_item.php?item=6194775714#imglayer

Jak ja szukłem kamperka to on już był do sprzedania a to było prawie dw lata temu. Nie ogladałem bo miałem daleko ale radzę dobrze obejrzeć

 

Wysłane przy pomocy wiertarki

 

Edytowane przez salaj (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My - jak było wspomniane w innym wątku - też szukamy kampera. Z klimą.
Są kampery z klimą, ze spaniem dla 3-4 osób, ale ceny są od 35 tys. a i to pewnie wymagają remontu jakiegoś. No i są 20-25 letnie co najmniej. Często z niewiadomo jakim naprawdę licznikiem.
Przeglądamy na allegro, olx, sprzedajemy.pl, motogratka - na razie wiemy, jakich nie chcemy:)

Warto wejść do takich kamperów i pooglądać w środku, jeden oglądany przez nas na zdjęciach super, w rzeczywistości bardzo mały w środku, wąskie przejścia, małe szafki i mało ich etc,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na fotki z remontów przyczepek to myślę że były kupione za 1500-2000 zł, więc campera za 25000 do remontu / mniejszego bądż większego/ też można kupić.

 

można kupić za 25 z założeniem, że wyremontujesz go i będziesz miał dobry i wyremontowany za 40 , bo tyle mniej więcej trzeba włożyć w remont 

 

zobacz ile kosztuje dobry sprzęt na niemieckich ogłoszeniach - 10000 euro to nie jest jakaś wygórowana cena za kampera w stanie do używania 

 

ale, żeby coś tam kupić to trzeba tam kręcić się na miejscu, bo różne okazje trafiają się w bardzo dobrym stanie i ciekawej cenie , ja tak upiłem swoją obecną budkę - trafiłem przypadkiem to co mi podpasowało (szukając czegoś zupełnie innego  :] ), zostawiłem trochę kasy jako zadatek, znajomemu przekazałem temat do realizacji bo zajmuje sie sprowadzaniem samochodów i odebrałem gotową i zarejestrowaną

przyczepę pod domem  :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę ukrywał, że dla mnie im starszy tym lepszy. Ducato 1 itp - jak najbardziej! To zależy też co rozumiecie przez remont - silnik/transmisja/hamulce? Czy wyposażenie/wnętrze? Plan jest taki, że jesli udałoby się kupić kamperka, który gabarytem by pasował, to mniejsze lub większe naprawy nie stanowiły by dla nas problemów. Ręce na szczęście mam dwie prawe (za to nogi dwie lewe...) i myślę, że udałoby się sumptem mniejszej lub większej kasy i odrobiny (może kilku lat) czasu stworzyć RV idealne.

Nie jestem niepoprawnym optymistą- cieszę się, że trochę ostudziliście gówniarskie zafascynowanie, ale mimo wszystko z nadzieją wyglądamy w przyszłość.

Co się najczęściej psuje w kamperkach? Truma? Pompy? Instalacja elektryczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabudowa. Traci szczelność i konstrukcja wewnętrzna ścian nabiera wody. Jak już widać w środku (doświadczony wyłapie wcześniej) zaciek to znaczy że ściana ma już tyle wody, że pozwala jej wyjść na zewnątrz.

 

I to jest kolego problem, sprzęt wyposarzenia da się naprawić, ale ściany i dach to już grube koszty, czas, konieczość zaplecza warsztatowego i wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zakładając, że ściany nie noszą śladów wilgoci to jest szansa, że trochę pociągnie? Czy można profilaktycznie po kupnie spoiny profilaktycznie wymienić, by zapewnić spokój na jakiś czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.