Skocz do zawartości

Kamper, czy warto brać - oglądnijcie film i powiedzcie co myślicie?


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak puentując, napiszę, jak skończyła się historia z tym kamperem. Zaproponowałem znajomym, aby przed zakupem - jak by nie patrzeć drogiego pojazdu - poprosili Andrewę (naszego kolegę z forum, specjalizującego się w naprawach naszych domków), by oglądnął kampera i ocenił, jakie jest jego stan faktyczny i co trzeba będzie na pewno naprawić, co wskazane będzie naprawić, i ile może to kosztować? Wczoraj na miejscu, podczas oględzin, pokazały się kolejne "kwiatki". Andrzej bardzo obrazowo pokazywał, gdzie poszycie jest zgniłe. Śmieszne to było, bo dotykając palcem różne miejsca w ścianach, ścianę wciskał je niczym stare zbutwiałe płótno. Gdzieniegdzie dziecko byłoby w stanie paluszkiem wycisnąć dziurę. Oprócz tego, co Andrewa pokazała na zdjęciach, jest też kilka mankamentów pod spodem na ramie, w okolicy kierowcy. Gruba warstwa szpachli - kitu i przykręcona czarnymi wkrętami do regipsu płyta. Mechanicznie może on nie jest taki zły, ale kilka rzeczy do wymiany by było i pakiet startowy typu rozrząd, też by mu się przydał. Sumarycznie stwierdziliśmy, że zrobienie wszystkiego (naprawa poszycia + mechanika) to dodatkowy spory koszt i za te pieniądze 18 letniego auta nie opłaca się kupować. Tak też postanowili znajomi. Oczywiście trzeba dodać, że podczas naprawy, na bank wyszły by kolejne rzeczy, niewidoczne podczas oględzin.

W imieniu znajomych dziękuję Wam wszystkim za pomoc w ocenie i zwrócenie uwagi na rzeczy, które Was niepokoją. Poszukiwania kampera trwają zatem nadal. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie o co chodzi z tą pianka pod spodem?? U mnie tez jest taka pianka. I oglądałem kilka kamperów z firmy euromobile i wszystkie miały tam piankę z boku przy ramie

 

Zobacz ogłoszenia na camperteamie - ostatnio był tam jakiś tańszy który całkiem ładnie wyglądał.

Edytowane przez stef (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kamper nie sprzeda się. Nic nie jest robione, destrukcja postępuje. Właściciel pozbył się handlarzowi bo wiedział ile pracy naprawa kosztuje.

Jego los jest już raczej określony. Nie będę uzupełniał kolegów bo bardzo precyzyjnie i prawidłowo go ocenili.

Pianka jest również u mnie , wstrzyknięta była w profile ramy jak Burstner robił jej przedłużenie przed nałożeniem budy.

.

Aha, Terenowcu, mój obecny (nie z awatara) będzie na sprzedaż. Kupiłem go w Niemieckim salonie ale doskonale znam historię bo w tym samym salonie był kupiony jako nowy.

Był zaniedbany ale zdrowy, obecnie pałac, jeszcze tylko złote klamki przyjadą z Dubaju...

Poprzednika żałuję że sprzedałem.

Szukam ponownie dużego Autostara ale max 2000r i jak znajdę to swojego oficjalnie wystawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest średni, zrobiony z 5 na 3 osoby bo zbudowałem ogromny bagażnik tzw garaż ale w taki sposób by był z możliwością powrotu do Status Quo.

Jakby co to PW albo zarejestruj się na CT.pl tam go zobaczysz z grubsza.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

to my jesteśmy tymi znajomymi Terenowca:) 
Dziękujemy Wam za wszystkie uwagi i dobre rady. Terenowiec i Andrew1 - dziękujemy za obejrzenie i mocne ostudzenie naszych gorących głów.

Nie ukrywamy, że w tym kamperze z filmiku bardzo nam się układ podoba i liczba schowków. Nas jest 4 sztuki prawie dorosłych osób - dzieci nam urosły i jeden ma już 1,80m a drugi będzie miał tyle za chwilę... do tego pies.

Szukamy kampera z 6 miejscami do spania - 4 będą na spanie, a 2 - to te spaniowe rozkładane ze stolika - zostają jako stolik. Pies na podłodze:)

Teraz mamy przyczepę ze spaniem typu łóżko podwójne i podkowa rozkładana do spania i trafia nas takie przerzucanie rzeczy 2x dziennie (rozłożyć, spać, złożyć, zjeść śniadanie itepe).

 

Do tego rowery, kajaki dmuchane albo plecaki i rupiecie w góry - robi się sporo klamorów do zabrania.
WojtEwa - Wasz kamper ma za kuchnią łóżko robione ze stolika - to ten model, prawda?
Kuchenka rewelacja! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

WojtEwa - Wasz kamper ma za kuchnią łóżko robione ze stolika - to ten model, prawda?

Kuchenka rewelacja! :)

Troszkę inaczej, ale ciepło ciepło. Tak to ten kamper.

Zrobiłem przebudowę bo chciałem troszkę pofantazjować i uzyskać garaż, a że nas dwoje bo dzieci dorosłe i 2,5 kilo psa , to nie zależało mi na miejscu.

Dziękuję za uznanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

to my jesteśmy tymi znajomymi Terenowca:) 

Dziękujemy Wam za wszystkie uwagi i dobre rady. Terenowiec i Andrew1 - dziękujemy za obejrzenie i mocne ostudzenie naszych gorących głów.

Nie ukrywamy, że w tym kamperze z filmiku bardzo nam się układ podoba i liczba schowków. Nas jest 4 sztuki prawie dorosłych osób - dzieci nam urosły i jeden ma już 1,80m a drugi będzie miał tyle za chwilę... do tego pies.

Szukamy kampera z 6 miejscami do spania - 4 będą na spanie, a 2 - to te spaniowe rozkładane ze stolika - zostają jako stolik. Pies na podłodze:)

Teraz mamy przyczepę ze spaniem typu łóżko podwójne i podkowa rozkładana do spania i trafia nas takie przerzucanie rzeczy 2x dziennie (rozłożyć, spać, złożyć, zjeść śniadanie itepe).

 

Do tego rowery, kajaki dmuchane albo plecaki i rupiecie w góry - robi się sporo klamorów do zabrania.

WojtEwa - Wasz kamper ma za kuchnią łóżko robione ze stolika - to ten model, prawda?

Kuchenka rewelacja! :)

to proponuję szukać takiego z hakiem holowniczym, bo nie ma opcji, żeby się w 3,5 tony zmieścić...

 

powodzenia w poszukiwaniach, dobrze że Andrzej pojechał i znalazł co znalazł jednak przed zakupem, bo znowu miałby co naprawiać przez kolejne miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to proponuję szukać takiego z hakiem holowniczym, bo nie ma opcji, żeby się w 3,5 tony zmieścić...

 

powodzenia w poszukiwaniach, dobrze że Andrzej pojechał i znalazł co znalazł jednak przed zakupem, bo znowu miałby co naprawiać przez kolejne miesiące.

Zmieścimy się w 3,5 tony, po prostu musimy! To są albo rowery albo kajaki albo w góry. Ewentualnie rowery łączone z górami.

Niemniej schowki na bambetle są nam potrzebne. Ew. rowery na bagażniku rowerowym na haku. Tak myśleliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz jakiś wątek bardziej ogólny o swoim wynalazku ?? bo może bym się zapisał w kolejkę chętnych do kupienia  :skromny:

Nie, nie pisałem jeszcze.

Wnętrze mam na 95% zrobione by na majówkę wyjechać, krótka przerwa i teraz idzie kosmetyka zewnętrzna, podłączenie butli spod podłogi i na koniec montaż klimy.

Jakieś fotki wnętrza mogę Ci podesłać, tu w temacie nie chcę się wtrącać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.