Skocz do zawartości

Tester gniazd do przyczep oraz instalacji przyczep.


fred77

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Takim testerem sprawdzasz światła pozycyjne  kierunki stop i przeciwmgielne więc to co najważniejsze.

 Co nim można sprawdzić to wiem. Dla mnie reszta też jest ważna więc dlatego pytam  - a światło cofania nie jest ważne? Że reszty nie wymienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Co nim można sprawdzić to wiem. Dla mnie reszta też jest ważna więc dlatego pytam  - a światło cofania nie jest ważne? Że reszty nie wymienię.

Ile tej reszty tam masz światło cofania które nie koniecznie w każdej przyczepie jest i dodatkowy plus .

Jesli ktoś chce mieć prosty tani przyrząd do sprawdzenia podstawowych spraw to właśnie coś takiego polecam a jesli ma sprawdzać jakieś fajerwerki itp to trzeba coś spłodzić samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile tej reszty tam masz światło cofania które nie koniecznie w każdej przyczepie jest i dodatkowy plus .

Jesli ktoś chce mieć prosty tani przyrząd do sprawdzenia podstawowych spraw to właśnie coś takiego polecam a jesli ma sprawdzać jakieś fajerwerki itp to trzeba coś spłodzić samemu.

Ja piszę o sprawdzeniu gniazda 13 pin a Ty o fajerwerkach - pozwól, że będę korzystał ze znacznie tańszego "testera" za kwotę nawet nie 5 zł. Pisałem o nim wcześniej. Nauczono mnie kiedyś, że bogatemu wszystko wolno. Bez urazy ale ta Twoja propozycja wcale nie jest tania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę o sprawdzeniu gniazda 13 pin a Ty o fajerwerkach - pozwól, że będę korzystał ze znacznie tańszego "testera" za kwotę nawet nie 5 zł. Pisałem o nim wcześniej. Nauczono mnie kiedyś, że bogatemu wszystko wolno. Bez urazy ale ta Twoja propozycja wcale nie jest tania.

Może nie taka tania jak Twoja za  5zł ale za to się sprawdza codziennie w mojej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś takiego  gotowego do sprawdzania przyczepek,lekkie proste poręczne i zdające egzamin w większośći przypadków

http://allegro.pl/tester-gniazda-wtyczki-przyczepy-haka-holowniczego-i5935476319.html

Super rzecz i w sumie to nie drogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie taka tania jak Twoja za  5zł ale za to się sprawdza codziennie w mojej pracy.

Jeżeli to Twoja praca to  w takiej sytuacji też jestem za profesjonalnymi narzędziami, które zdecydowanie przyśpieszają diagnostykę.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj panowie, robicie z igły widły.

Ta moje skrzyneczka ma służyć głównie warsztatowo i tyle. Jak zakładam lub naprawiam komuś gniazdo w samochodzie to nie muszę targać przyczepy czy deski ze światłami tylko biorę tę niewielką skrzynkę i sprawdzam czy podłączenia są dobrze wykonane.

Dodatkowo gdy grzebię coś przy instalacji przyczepy to mogę to robić wygodnie w garażu bez konieczności podłączania przyczepy do samochodu czy bawienia się kabelkami i akumulatorem.

Podpinam sobie przyczepę do skrzynki i mogę sobie poszczególnymi włącznikami sprawdzać po kolei, który obwód jest sprawny i czy podłączenia są właściwe. Łącznie z zasilaniem stałym, zasilaniem po stacyjce czy opcją "TEST". To wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fred77 Fajny ten Twój tester pod warunkiem oczywiście,że wykorzystujesz go wiekszej ilości gniazd,przyczep,wtyczek bo jesli ktoś ma tylko jedną przyczepę i to sezonową to skórka za wyprawkę,ale pomysł i wykonanie pomysłowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerywacz do puchy jeszcze zainstaluj co by na kierunkach mrugało. i będzie na bogato :) 

 

Ja mam od fiata i działa ale jak  przyczepa ma żarówki 21W bo jak ma lampy  na diodach to nie mruga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fred77 Fajny ten Twój tester pod warunkiem oczywiście,że wykorzystujesz go wiekszej ilości gniazd,przyczep,wtyczek bo jesli ktoś ma tylko jedną przyczepę i to sezonową to skórka za wyprawkę,ale pomysł i wykonanie pomysłowe.

Może nie jest codziennie wykorzystywany ale tak średnio kilka razy na miesiąc w domu i czasami w pracy.

Dzisiaj np.: był pomocny przy naprawie instalacji elektrycznej przyczepy podłodziowej.

Przyczepa wyposażona jest w instalację siedmiożyłową i jak to bywa w podłodziówkach, tylna belka ze światłami jest zdejmowana. Belka z główną wiązkąz tyłu łączona jest elektrycznie przy pomocy tradycyjnej wtyczki i gniazda. Wtyczka moczy się często w wodzie, potem mokra wkładana jest do gniazda i na efekty nie trzeba długo czekać. Często trzeba tam zaglądać i coś czyścić, bo coś nie kontaktuje.

 

No i dzisiaj podłączyłem przyczepę do tego mojego testera i po kolei włączałem sobie światła. Światła się świeciły lub nie i można było wygodnie w garażu, bez konieczności korzystania z pomocy drugiej osoby, samochodu, czy akumulatora, sprawdzić które światła nie świecą, które przerywają itp.

Mogę włączyć wszystkie światła na raz, kierunkowskazy nie mrugają tylko też świecą na stałe.

Okazało się, że niemal wszystkie połączenia przewodów w gnieździe tylnej belki świetlnej były poluzowane. Skrzynka sobie zasilała światła, a ja wygodnie mogłem zobaczyć, które styki są poluzowane i wszystko sprawdzić i dokręcić przewody we wtyczce.

Potem ostateczne zabezpieczenie środkiem przeciwilgociowym, przebić żadnych nie było i gotowe. Godzinka przyjemnej i wygodnej dłubaniny.

Przerywacz do puchy jeszcze zainstaluj co by na kierunkach mrugało. i będzie na bogato :)

Przerywacz niepotrzebny, nawet by przeszkadzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.