Skocz do zawartości

Tester gniazd do przyczep oraz instalacji przyczep.


fred77

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby ktoś chciał wykonać sobie tester to oto schemat.

Proste urządzenie, które służy do sprawdzania prawidłowości połączeń elektrycznych gniazd służących do zasilania przyczep.

Służy też do sprawdzania instalacji elektrycznych przyczep.

Można sprawdzać zarówno wersje 7 stykowe, jak i 13 stykowe.

 

Sam pobawię się i wykonam sobie taki tester.

Wystarczy prosty transformator, plastikowa skrzynka, parę kontrolek, z półtora metra przewodu siedmiożyłowego i tyleż samo przewodu trzynastożyłowego oraz 13 stykowe gniazdo z wtyczką i 7 stykowe gniazdo z wtyczką.

 

Zobaczymy co z tego wyjdzie.

dbplrr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Projekt bardzo ciekawy .Trzymam kciuki i czekam  na udany finał przedsięwzięcia :ok: - z fotkami 

Ciekawy jestem jakim sposobem  zrobisz nadruk czyli piktogramy przy kontrolkach na skrzynce  :hmm:  

 

powodzenia

   

   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem jakim sposobem  zrobisz nadruk czyli piktogramy przy kontrolkach na skrzynce  :hmm:  

   

   

 

Mam znajomego, który może mi wydrukować na papierze naklejkowym.

Wcześniej przygotuję sobie wzór całego pulpitu, a potem całość się naklei na obudowę.

 

Zastanawiam się jeszcze z czego zrobić obudowę.

Przydałaby się jakaś trwała plastikowa skrzynka o wymiarach pozwalających na zamontowanie dwóch gniazd, dziesięciu kontrolek, transformatora toroidalnego, dziewięciu przełączników, bezpieczników itp.

Takie pudełko mniej więcej 20cm x 20cm x 10cm.

Są w sprzedaży różne piktogramy.

Podaj źródło. Chodzi nie tylko o piktogramy ale też o różne napisy.

Witam, w sieci jest kilka propozycji takiego urządzenia , ale co samemu się zrobi ma jakby większą wartość .

 

Mój tester pozwala na podłączenie do niego przyczepy i sprawdzanie lub naprawę jej instalacji.

Nie trzeba przyczepy podczepiać do samochodu. Tym bardziej gdy jakaś naprawa nie trwa chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tester pozwala na podłączenie do niego przyczepy i sprawdzanie lub naprawę jej instalacji.

Nie trzeba przyczepy podczepiać do samochodu. Tym bardziej gdy jakaś naprawa nie trwa chwilę.

Witam, tak oczywiście wiem, przy zastosowaniu transformatora jako zasilacza, wart by również wyposażyć gniazda bezpieczników w bezpieczniki automatyczne np. takie

 

post-1979-0-20611400-1457893517.jpg

 

by naprawy nie wymagały wiadra zapasowych bezpieczników.

By uprościć połączenia wewnątrz puszki można by zrezygnować z gniazda i wtyczki 7-pin, i zastosować przejściówki z 13 na 7 .

 

post-1979-0-97264700-1457893876.jpg

 

 

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:google:   1, 2 - piktogramy

Tyle to i ja potrafię znaleźć.

Myślałem, że ktoś da źródło do jakiejś firmy, która może wykonać wszelakiej maści piktogramy na zamówienie. Zarówno takie do kontrolek jak i na naklejkach, kolorowe, czarno-białe, różne wielkości, wzory itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

a ja mam problem typu wyrwana wtyczka od przyczepy niby nic ale kolory mam całkiem inne niż w niektórych schematach i jak teraz mam to naprawić ??? :oslabiony:

Tutaj pozostaje probówka i szukanie po kolei, który przewód od czego jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad sensem i kosztami czegoś co użyje się tylko raz. Dla warsztatu montującego haki, czy stacji diagnostycznej to warto

Koszt praktycznie żaden.

A nawet gdyby przydało się raz to warto. Choćby dla satysfakcji, że się to zrobiło samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dodam coś od siebie chciałem sprawdzić gniazdo 13PIN w swojej Laluni pojechałem do kumpla na stacje diagnostyczną oczywiście mają profesjonalny tester nie ma sprawy,dodam że hak automat z tabliczki znamionowej wynika ori Reno wiązka z modułem ori REno.Po podpięciu testera okazało się że jest wszystko oprócz zasilania stałego przyczepy i zasilania po zapłonie.Ale tyle to ja też wiem bez testera ,po prostu wystarczyła mi zwykła żarówka i dwa przewody.Trudno jadę do elektryka do którego jeżdżę 25 lat nigdy sie nie zawiodłem.Nie byłem już u niego kilka lat i zaskoczenie .Piękna nowa hala stoi sporo wypasionych fur typu typu BMW no to teraz będę w mig wiedział wszystko.Włączają tester w gniazdo ja siedzę za kierownicą pan elektryk do mnie mówi włączyć stop,w   łaczyć kierunkowskaz  itd itd...no teraz wiemy wszystko tzn masz wszystko oprócz zasilania stałego i po stacyjce.Pytam dlaczego nie mam,jaki powód spalony bezpiecznik,brak podłączenia przewodów do gniazda,zepsuty moduł lub jeszcze co innego bo tyle to ja wiem.Pan elektryk popatrzył na mnie wszystko możliwe dziś nie mamy czasu jesteśmy zawaleni robotą tzreba utalić termin w biurze zostawić samochód będziemy wszystko sprawdzać i ewentualnie uzupełniać.....i tyle wiem.to znaczy ja wiem tyle samo :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.