Skocz do zawartości

Pierwsza paka dla świeżaka - pomoc w wyborze i ocenie


Marekg

Rekomendowane odpowiedzi

Wiążą z tym że za granicą Cię zważa i będą problemy. U nas raczej nic. No i w końcu przyjdzie czas na zmianę to będzie problem jak ktoś będzie wiedział jak masy wyglądają lub będzie chciał zważyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 tygodnie później...

Marekg, widzę, że coraz więcej nas łączy czyli 2 + 2(moi w podobnym wieku, 6 i 8)

 

jest jeszcze jeden problem DMC 1500, a ja potrzebuje max 1400

Podpowiecie mi jak jest z możliwością przerejestrowania jej na niższą masę?

 

Na zachodzie jest to bardzo popularne, tzn. kupują przyczepkę z MW 1100 i DMC 1500, zmniejszają DMC np. do 1400 dostosowując do swojego samochodu. Po zmniejszeniu DMC i tak mają całkiem duży zapas załadunku - 300kg z początkowych 400kg. W wielu zagranicznych ogłoszeniach sprzedaży o tym piszą i że jak ktoś chce można z powrotem wrócić do pierwotnego DMC 1500. W Polsce podobno to już nie jest takie łatwe (wręcz niemożliwe), choć czytałem wątek, że komuś się udało to zrobić.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem też się niby da i kilku osobom na forum się ta sztuka udała

z tym, że na zachodzie to prosta sprawa, a u nas to wyboista droga i nie wiadomo, gdzie nas doprowadzi. Ja nie wiem, czy bym się odważył kupić cepkę w Polsce ze zbyt dużym DMC modląc się, że mi się uda je zmniejszyć.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poszukujemy podobnej przyczepki jak założyciel wątku :). Dwoje dorosłych plus dwójka dzieci 2lata i 4 lata. Na 100% chcemy z nią pojechać w maju przyszłego roku, ale nie wykluczamy pierwszej wyprawy na jesień tego roku.

Pytanie nasze to: Czy mamy się nastawiać na zakup teraz czy może jednak po wakacjach będzie większy wybór i lepsze ceny?

Odwiedziliśmy już Bieruń- gdzie przekonywano nas, że jesienią możemy nie dostać już nic ciekawego ze względu na ogromne zainteresowanie karawaningiem z powodu ataków terrorystycznych...

Dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nasze to: Czy mamy się nastawiać na zakup teraz czy może jednak po wakacjach będzie większy wybór i lepsze ceny?

 

Witam!

Dotychczas po sezonie wakacyjnym zawsze był większy wybór, a ceny minimalnie niższe.

Szukać polecam jednak od teraz, bo łatwo nie jest, a gdyby przypadkiem już teraz trafiła się przyczepa spełniająca Wasze wymagania i bez istotnych wad, to rozważcie zakup bez zbędnej zwłoki i nie czekajcie na obniżki, bo kolejna "wymarzona" może się nie trafić nawet do przyszłego sezonu. :hmm:

Odwiedziliśmy już Bieruń- gdzie przekonywano nas, że jesienią możemy nie dostać już nic ciekawego ze względu na ogromne zainteresowanie karawaningiem z powodu ataków terrorystycznych...

 

:]   Myślę, że każdy powód jest dobry, aby ...

 

 

zainteresować się karawaningiem :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Pomęczę Was dalej- jako poczatkująca mam do tego prawo   :skromny:.

Jesteśmy zdecydowani na zakup przyczepy ok 5 letniej- przynajmniej taka chcielibyśmy znaleźć...Na co musimy zwrócić uwagę oglądając ją?

Chcemy układ 2 pojedyncze łóżka plus podwójne w podkowie lub ew. łóżka piętrowe, oczywiście z prysznicem i kibelkiem. Max długość z dyszlem która nas interesuje to 7m i DMC może być do 1700 kg. Jakie modele proponujecie i ewentualnie gdzie możemy coś ciekawego znaleźć? I jeszcze jedno nurtujące mnie pytanie lepiej kupić od handlarza czy od prywatnej osoby? Lub może w ogóle skupić się na poszukiwaniach poza granicami naszego kraju...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyczna wyseparowana kabina prysznicowa to egzotyk.

 

bzdury piszesz ... Adria, Fendt, Hobby, LMC - maja osobne kabiny - a w przyczepach 5 letnich bedzie latwiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

... ogromne zainteresowanie karawaningiem z powodu ataków terrorystycznych...

Coś w tym może być. Popularne kierunki wakacyjne stały się mało bezpieczne , większości nie stać na dalekie, egzotyczne wyprawy, więc szukają alternatywy dla parawanów nad zatłoczonym Bałtykiem.

 

Wysłano z Tapatalk. Przepraszam za literówki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

nadal szukam :)

dzisiaj natknąłem się na przyczepkę Hobby http://olx.pl/oferta/camping-CID5-IDfyLnb.html#e7452115b0

i tu pytanie do znawców Hobby. Rok 2005, a wyposażenie nad wyraz nowoczesne.

W dowodzie podobno jedynie masy jakie są wpisane to 1050 kg.

Czy to możliwe?

Proszę o opinie

 

Jeżeli macie możliwość sprawdzenia to mam VIN, który dostałem od sprzedającego. Napisze na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.