Skocz do zawartości

Przesiadka polo63 składu


polo63

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.06.2020 o 17:53, marek230482 napisał:

Ale macie tam fajną pogodę :D 

Burze mają to do siebie, że są chwilowe?.

 

20 godzin temu, Misio napisał:

I piękną okolice ?

Z grzeczności, nie zaprzeczę?, zacząłem realizować projekt "poznaj swoje" i coraz bardziej brakuje mi napędu 4x4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się marzy 4x4 ale na razie jeżeli ruszy projekt Vana, to będzie z tylnym napędem...ale za to z "twardą" budą, co mi umożliwi większe/odważniejsze wjechanie "w krzaki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nam się pomału kończy "temat" poznajemy nasze wybrzeże i będzie trzeba pomyśleć o czymś nowym...pewnie na pierwszy rzut pójdzie ściana wschodnia, no i może z czasem coraz więcej zagranicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Misio napisał:

A nam się pomału kończy "temat" poznajemy nasze wybrzeże i będzie trzeba pomyśleć o czymś nowym...pewnie na pierwszy rzut pójdzie ściana wschodnia, no i może z czasem coraz więcej zagranicy...

Wrociliście z morza już?

Ściana wschodnia tyż przede mną?

Bierz 4x4 za bazę Michale.

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - od wtorku jesteśmy już w Krakowie...

Na razie będzie to prototyp...i tu wygrywają względy ekonomiczne...ale jak Van nam się sprawdzi, to następna budowa będzie na 90% z 4x4...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie miło mnie właśnie zaskoczył transolek z tylnym napędem na bliźniaku. Kupując go wcale o tym nie myślałem a to jednak dużo daje. Wędkarz osobówką ledwie wyjechał (długo się kopał, ślizgał i męczył) a ja za nim przejechałem jak gdyby nigdy nic :) choć stracha miałem, żona modliła się o traktor :) a zaskoczył nas stan dróg gruntowych po nocnych ulewach. 

Ja właśnie dotychczas holowałem przyczepę terenówką. I na prawdę w wiele fajnych miejsc wjeżdżałem bez strachu. Kamperów takich nie ma. Trzeba niestety sobie zrobić. Ale może kiedyś? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja w kwietniu wjechałem na taki "miękkawy" parking (Ducato z przednim napędem), moja żona zauważyła wcześniej że jest miękko, ale ja stwierdziłem że powinno być ok i daliśmy radę bez problemu, nawet zawrócić i zaparkować przodem do wyjazdu (przód opony 205 tył 225 na felgach 16 czyli spore koła i szerokie opony...) później gościu Corsą się zakopał i miał spore problemy by wyjechać, a my nazajutrz bez problemów wyjechaliśmy...

Dodam - gdy miałem fabryczne 185 na 14...auto zakopywało się "samo"...

Ale w kamperze (klasycznym) tylny napęd to świetna sprawa bo ta oś jest mocno obciążona...tym bardziej jak tam jest bliźniak - widziałem jak koledzy starszymi LTkami fruwali po "gorszym" terenie i byłem pełen podziwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baaa

Do tego powyżej 200kuca, automat, cichość pracy itd :D

Zawsze lepiej mieć niż nie mieć - ale to też nie tylko 1stronne (bo 4x4 to większe zużycie paliwa, opon, no i ciężar, nie mówiąc już o wyborze w używkach i cenie)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.