Skocz do zawartości

Międzynarodowy Zlot Miłośników Karawaningu 7 - 10 maj 2016 r. - Białoruś


Rekomendowane odpowiedzi

Wujku Michale

Napisz proszę jak jest z opłatą w sumie za samochód z przyczepą  do 3,5 tony . W poście #36 widać taka opłatę  skąd ją wziął autor?

                         auto + przyczepa = 0.13 €/km

A więc, wytłumaczyli mi

Ahtung, Ahtung! :)

Liczy się DMC hołownika. Jak jest do 3.5t - to i mamy 0,04 eur za km. DMC przyczepy nie bierze się pod uwagę, czyli jest gratis :)

takie to sprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 105
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

My jesteśmy chętni i zapisani ale czekamy na odpowiedź ambasady co do warunków przewozu psa. Niby na stronie ambasady jest o zwierzętach ale dosyć niejasno. Jeżeli trzeba będzie spełnić jakieś dodatkowe (czytaj trudne do spełnienia) warunki to będziemy zmuszeni zrezygnować. Nie mamy go z kim zostawić a też nie chcemy bo jest u nas ze schroniska zaledwie 5 miesięcy. Ciężko by to zniósł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówiłem się z camping że wszystkie dane oby się nie zgubiły trzymam na razie ja. On też do mnie wysyła. Mamy jeszcze tydzień, górka 2 żeby tą liste zamknąć. Ja sprawdze oby nikt nie zapomniał dane przesłać

 

Odn psiaka to na ile wiem że jak jest czipowany i ma dokument - wystarczy do kontroli wetyrynarnej świeże zoświadczenie wetyrynara polskiego o jego zdrowiu

Więcej informacji nie mam, bo to nasi jeździli do was z psami a nie odwrotnie. ale problemu być nie powinno żadnego.
Z drugiej strony lepiej się wpisać i potem zrezygnować niż pozostać mimo listy. Moim zdaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc, wytłumaczyli mi

Ahtung, Ahtung! :)

Liczy się DMC hołownika. Jak jest do 3.5t - to i mamy 0,04 eur za km. DMC przyczepy nie bierze się pod uwagę, czyli jest gratis :)

takie to sprawy

@ Michal

 

więcej...

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez Ir & Ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz
DMC przyczepy nie liczy się
Hołownik/camper nie wyżej 3,5t - 0,04 eur/km

ponad 3,5t - 0,08 eur/km

jak są 3 osi - to 0,09 eur/km


Dla Pani Bozka i innych zainteresowanych
Konsulat chyba nie udzieli info odn zwierząt. Ale zapytał nasz kolega wczoraj u pracownika służby wetyrynarnej bezpośrednio na przejściu granicznym:
Do przejazdu psa wystarczy mieć jego paszport z aktualnymi zaszczykami, w terminie ich ważności. LUB odwiedzić wetyrynarza przed wyjazdem i wziąć taki specjalny certyfikat międzynarodowy. Tam będą wiedzieć o co chodzi. Albo jedno albo drugie i starczy. I tyle z tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujku Michale - Dziękuję za info. Nasz pies ma czip, paszport międzynarodowy, szczepienia aktualne. Czytam na stronie ambasady, że wszystko powinno być przetłumaczone na język białoruski.???  Tylko te szczepienia muszą być wykonane w odpowiednim czasie przed przekroczeniem granicy i tu muszę się dopytać. A weterynarz każdy mówi co innego. Nie wszyscy te przepisy znają.  Tylko, że to nas mogą z granicy zawrócić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie z tymi 10 eur. ostatnio wszędzie mają kamery na przejściu. za takie 10 eur można sobie daleko pójść

szczepionki te mają termin ważności, niektóre raz na rok się robi, niektóre przed wyjazdem. Lekarz powinien to wiedzieć


Nic tam nie trzeba tłumaczyć na rosejski lub białoruski. Jeżeli paszport jest międzynarodowy to będzie też i po angielsku. I tego całkiem starczy

Wujku Michale - Dziękuję za info. Nasz pies ma czip, paszport międzynarodowy, szczepienia aktualne. Czytam na stronie ambasady, że wszystko powinno być przetłumaczone na język białoruski.???  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Éd Wczoraj jechałem ta droga, jest około 300 km po M1 = 300x 0.04 euro = 12 euro. Nie gra różnicy, do czy powyżej 3,5 t. Transporter jest na auto do 3,5t. 300 km w jedną stronę. Sprawdziłem też drogę P2. O której mówi Wujek Michał, moja opinia - droga ok ale ja bym wolał oddać 12 euro i pojechać po M1, zwróci się na spokojnej jeździe.

Dzięki, dopytam jeszcze, czy potrzebne jest międzynarodowe prawo jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do prawo jazdy międzynarodowego, proponuję przeczytać o konwencji wiedeńskiej, spokojnie można jechać na naszym prawo jeździe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ile wiem, ok 3-4 lwcześniej były spotkania służb polskich i białoruskich. i ustalili sobie z której daty nie jezdzimy do was na dokumencie krajowym. Pamiętam że była konkretna data i musiałem zmienić sobie dokument. Wątpie że w odpowiedz Białorusini pozostawili taką wolność Polakom. Ale jeżeli pytanie jest naprawde ważne to spróbuję się dowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do prawo jazdy międzynarodowego, proponuję przeczytać o konwencji wiedeńskiej, spokojnie można jechać na naszym prawo jeździe

Nie czytałem tej konwencji.. Kolega Viktor podpowiedział tak z naszych forum: 

Przez tą konwencje gdy prawo jazdy jest starego typu (polskie) - musi być przetłumaczone notarjalnie w język rosejski i wtedy z nim można jechać

Tak mówi niby nasze prawo...  :swieca:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, przerobiłem ten temat w Rosji i Białorusi. Kraje które ratyfikowaly konwencję muszę akceptować dokumenty, wymagania dotyczące rejestracji. Np w Polsce jest zakaz jazdy autem z oponami w kolce, ale jak masz auto na numerach białoruskich lub rosyjskich nie mogą zabronić ci wjazdu. To samo z prawo jazdy. Twój kraj wydaje prawo jazdy a kraj z konwencji musi akceptować. Jedyny warunek o którym mówi konwencja, na dokumencie musi być napis w języku kraju wydania dokumentu PRAWO JAZDY oraz francuskim - Permis de conduire. I to upoważnia do korzystania z zwykłego prawo jazdy. Nie wszyscy o tym jednak wiedzą i policja bardzo to wykorzystuje.

 

Robić tłumaczenie PJ, automatycznie policjant może żądać pytanie nie rozumie dowodu rejestracyjnego. Nie czemu nie jest przetłumaczony?

Ja jeżdżę z polskim dokumentem i nigdy na Białorusi nie miałem problemu. W Rosji częściej ale krótkie rozpoczęcie rozmowy o konwencji i odrazu zmiana stanowiska policji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.