Skocz do zawartości

TrumaVent - chłodzenie


Zbyszek

Rekomendowane odpowiedzi

 i mnie też o to chodzi.   Zauwazyłem,  że nawet w bardzo upalne dni,  powietrze pod przyczepą jest znacznie chłodniejsze.  Stamtąd  chciałbym pociagnąć  powietrze,  aby pozniej systemem rur od TumaVent   wtłaczać je  do przyczepy,  aby trochę schłodzić powietrze w przyczepie.  Dobry pomysł z tymi wentylatorkami m w oknach dachowych.  Zgłoszę sie do Ciebie  kolego Cichy,  na priv. Po doswiadczenia i porady lub wrecz "wentylatorki" - moze razem bedzie taniej !

Zachęcam innych do dyskusji i działania,  na rzecz  schładzania przyczepy w upalne,  nadchodzace lata ! ! ! :hmm:  

przyjedz do mnie u mnie jest tak zrobione oryginalnie ,zanim budka pod koc nie trafi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

przyjedz do mnie u mnie jest tak zrobione oryginalnie ,zanim budka pod koc nie trafi 

 

Pokaz na forum, pewnie nie jeden skorzysta :ok:

... to wentylacje w swojej przyczepie chce zrobić na 12v, dla mnie bardzo ważne jest (a możne najważniejsze) aby wentylatory były praktycznie bezgłośne. Przy dzialającej trumie nie mogę spać :nono:

 

Ja tez mam 12V Venta i na 1-2 jest prawie nie słyszalny Zawsze jeszcze mozna wyciszyć dmuchawe pudłem styropianowym, piankowym itp ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podmieniałem dmuchawę na 12V. Robota prosta, żadnych przeróbek. Jak uda się sprzedać 230V to całość prac będzie bezkosztowa.

Poza tym wątpię by komputerowe wiatraki były równie wydajne jak vent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario, co masz na myśli pisząc montaż/demontaż rur jesienią? Pierwszy słyszę o takich pracach... Chyba nie rozumiem co masz na myśli :niewiem:

Bez zastosowania airmix-a będzie trzeba, wiosną, odłączać nawiew od tylnej ściany pieca albo przewód łączący piec z nadmuchem i podłączyć go do otworu w podłodze. i tak 2x w roku. To samo dotyczy poboru powietrza przez kominki wentylacyjne w podłodze.

 

Subiektywnie uważam,że przyczepa powinna być zawsze gotowa do wyjazdu bez względu na porę roku i zainstalowane w niej urządzenia powinny być do tego odpowiednio zamontowane bez konieczności dostosowywania do określonych warunków atmosferycznych.

 

Stosowanie samego wentylatora/wentylatorów, bez czynnego poboru z pod podłogi, w oknie dachowym uważam za mało skuteczne. W takim przypadku powietrze będzie zasysane przez otwarte drzwi i okna.

Krótko mówiąc airmix z nadmuchem i rozprowadzeniem + wyciąg w oknie dachowym ma największą skuteczność schłodzenia wnętrza przyczepy bez zastosowania urządzeń nawilżających lub klimatyzatorów.

 

Ewentualnie http://center-camp.pl/pl/p/Wentylator-Truma-12-V-do-rozprowadzenia-nawiewu/2867

Ciekawy patent http://roulotteantenate.forumfree.it/?t=44252786

Edytowane przez MARIOczy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Obawiam się, że po umieszczeniu na forum tego linku cena podskoczy. Gdy mailowo zapytałem, czy aukcja obejmuje regulator - dowiedziałem się, że nie, a cena wzrosła od razu o 30 zł. Dlaczego? "Taki kaprys" :) Dodatkowo dowiedziałem się, że dobry klient to dzwoni, a nie mailuje... Wyboru na allegro nie ma za dużego, więc facet zadziera nosa. No chyba, że ktoś lubi takie "negocjacje" i nie przeszkadza mu styl traktowania potencjalnego klienta z góry.

Edytowane przez miodziomiodzio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano co poradzisz taki polaczek buraczek, ale na podstawie zdjęć można samemu takie coś zmajstrować.

Jutro muszę druknąć fotki i dać mojemu ojcu. On lubi takie robótki i ma zaplecze do tego to może coś wykombinuje. Od dłuższego czasu o tym myślę, bo cena jak na taki drobiazg jest raczej wysoka. Z resztą wszystko co ma na obudowie Truma to raczej tanie nie jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super pomysł - faktycznie dla kogoś sprytnego z warsztatem to nie powinno być skomplikowane

 

tu masz jeszcze rysunki i opis, może się przyda:

 

http://www.frankana.de/dokumente/sonstige/c7c440c3d6fc54fbbd03c4d7f3fa694c.pdf

 

http://www.frankana.de/dokumente/sonstige/4b967a9ddeb0bf98f1fdf03907b5f46c.pdf

jakby ojciec się podjął, to może by wykonał więcej sztuk? ;) byłbym chętny, bo patent wydaje się sensowny, a oryginalne części owego Airmixa mają jak dla mnie cenę zaporową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby chciał seryjnie to robić, bo przez swoje umiejętności i warsztat ciągle ma coś do roboty, a najmłodszy już nie jest więc ceny daje zaporowe żeby mieć jak jak najmniej. Dla mnie zrobi po kosztach materiału, a dla Ciebie lepiej będzie kupić oryginał ;-)

Zresztą sam mogę sobie to u niego zrobić , bo robota prosta jak drut, tylko ciągle jakoś czasu brakuje.

 

Edytowane przez reflexes (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumem, w takim razie pochwal się choć na forum tym, co Ty czy ojciec wyprodukujecie - z czasem i narzędziami u mnie krucho, więc pewnie będę szukał cierpliwie okazji - zwłaszcza że towar nie jest pierwszej potrzeby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

A ja w swoim Wilku mam taki oryginalnie montowany wentylator.

Ma trzy biegi, tłoczące powietrze do środka i wysysające.

Zobaczę czy coś to da w upał, bo jeszcze tego nie używałem.

9e0f1e7a52dd8073med.jpg

Co do Airmax to mam przy trumie do ogrzewania, ale chyba wersje tylko do ciepłego powietrza, a nie do zasysania zimnego z pod przyczepy, bo nie zauważyłem innych kanałów.

Edytowane przez OTTO1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.