Skocz do zawartości

Karawaningowe (i nie tylko) artykuły i ciekawostki znalezione w sieci


BJoe

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Maras napisał:

A teraz "okazja"  kafelki gratis :) 

 

 

 

Jakoś mnie to nie dziwi, kolejna Adria cała spurchniała, ciekawe jak skończyła się tamta sprawa co Kapitan Przyczepa nagłośnił, na te parę sztuk Adrii takie cuda:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Maras napisał:

 

Już wcześniej widziałem to video. Fajnie , że podesłałeś link.

Najbardziej mnie rozbawił fakt, że jednymi z największych odbiorców tych przyczep, są Szwajcarzy. Ze względu na wysokie ceny gruntów, nie "stać" ich na nic innego, jak na tylko takie przyczepy , które mogą sobie gdzieś postawić i jeszcze chętnym wynajmować. Ach, te biedne narody. Nie ma się co dziwić, że 40 CHF :D, kosztuje u nich, całoroczna opłata za korzystanie z autostrad. Nawet inflacja tego nie zmieni. Nie to co Polska.

Edytowane przez Helmut (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie foto ustrzeliłem 

moto.thumb.jpg.734edc3e344fcd8d01329cffd1f7cd7a.jpg

 

Szyba uchylana !! wejście trochę dziwne ale do wykonania.

Ciekawe ile na haku o ile jest ma Honda Gold Wing lub coś podobnego ? Bo jak jechać na zlot moto to tylko takim zestawem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Co "potrafi" mover? Wiedzą Ci co go mają ;).

Rangierhilfe-Enduro-EM203.jpg.7d37b1773685970f4846037531a21ba6.jpg

(foto przykładowe - wybrane dla zwrócenia uwagi :D)

Czy można chcieć większej wygody ?

Zatem zagadka:

Jaki ruch zmiany położenia przyczepy mógłby Nam jeszcze bardziej uprzyjemnić wypoczynek ? ⇅

I tak np. za pomocą pilota ? ⤵︎⤴︎

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Tofel napisał:

Jaki ruch zmiany położenia przyczepy mógłby Nam jeszcze bardziej uprzyjemnić wypoczynek ? ⇅

W bok, ale żaden mover tego nie zrobi bez skrętnych kół :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tofel napisał:

 

Zatem zagadka:

Jaki ruch zmiany położenia przyczepy mógłby Nam jeszcze bardziej uprzyjemnić wypoczynek ? ⇅

I tak np. za pomocą pilota ? ⤵︎⤴︎

Pozdrawiam

Jak by założyć rolki z obu stron koła to by można podnieść jedno koło na zwieszeniu, dla poziomowania przyczepy. Masz już takie coś? Chyba że chodziło o coś innego to rezerwuje to jako patent ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BUMERANG napisał:

Mover potrafi się zepsuć. 

Trafiłem ? :jump:

:lol:

Rozwaliłeś cały mój misterny plan zagadki.

1 godzinę temu, lbuster napisał:

W bok, ale żaden mover tego nie zrobi bez skrętnych kół :(

A jakby to nie miał być mover ?

7 minut temu, Piotrekm13 napisał:

Jak by założyć rolki z obu stron koła to by można podnieść jedno koło na zwieszeniu, dla poziomowania przyczepy. Masz już takie coś? Chyba że chodziło o coś innego to rezerwuje to jako patent ;)

NIe przestawaj, kombinuj....w którą stronę mogłaby się poruszać budka, co by Nam sprawić przyjemność.;). Albo chociaż pewna jej część.:palacz:

Pozdrawiam

⬇︎ & ⬆︎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Tofel napisał:

 

NIe przestawaj, kombinuj....w którą stronę mogłaby się poruszać budka, co by Nam sprawić przyjemność.;). Albo chociaż pewna jej część.:palacz:

Pozdrawiam

⬇︎ & ⬆︎

No to jeszcze można z pilota podnosić i opuszczać zaczep na kółku podporowym. :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Piotrekm13 napisał:

No to jeszcze można z pilota podnosić i opuszczać zaczep na kółku podporowym. :hmm:

:winner:

Takie coś znalazłem. :thank:

ElektischesStutzradAnimation1.2GIF_1024x1024@2x.gif.77f701c6d1594636c6863adb6632fd71.gif

https://1-mc--selfloader-de.translate.goog/products/e-stutzrad-new-2021-weltneuheit-fur-anhanger-wohnwagen?_x_tr_enc=1&_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl

 

Co Wy na to ? :hmm:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tofel napisał:

EEE tam. Jak by tak wszystko mieć i auto i na pilota itp. to po co jechać, jak można w domu zostać i poleżeć na kanapie... Z pilotem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tofel napisał:

Takie coś znalazłem. :thank:

Ale to patent dla marynarzy, żeby się czuli "jak w domu" . Bez bujania nie zasną :lol:

Pomyśleć, że kiedyś wystarczyło kilka śledzi wbić w glebe i było git :pub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz się przyjrzałem. Kółko nawet nie ma przesunięcia osi, żeby mogło skręcać. Ten co to modelował znał się tylko na modelowaniu, a o takich podstawowych rzeczach nie miał pojęcia!!! Mieliśmy już tu kiedyś takiego co prezentował takie zabudowy wewnątrz busów, gdzie bez zawiasów, odsadzeń na zawiasach, luzów itp. wszystko się idealnie składało. Jestem uczulony na takich "wynalazców". Widać, że w innych wizualizacjach to poprawili, ale dla mnie to jest antyreklama. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tofel napisał:

Co Wy na to ? :hmm:

Należy to traktować raczej jako gadżet. Na pewno nie przyrównywałbym walorów użytkowych do movera, choć to cudo jest tylko o 50% tańsze od Obelinkowego, więc trochę kogoś poniosło :blink:

49 minut temu, Piotrekm13 napisał:

Kółko nawet nie ma przesunięcia osi, żeby mogło skręcać.

Co dokładnie masz na myśli? Wizualizacja pokazuje, że u dołu skonstruowane jest klasycznie.

Ciekawe jak rozwiązali użytkowanie w przypadku braku napięcia :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłownik liniowy na 12 V

 

Bewinner DC 12V Siłownik liniowy 6000N Maksymalny skok Siłownik elektryczny Siłownik  liniowy Silnik elektryczny do samochodu medycznego (500mm) : Amazon.pl:  Ogród

w odpowiednich niutonach  + centralka + pilot  i trochę wyobraźni i można taki instrument zrobić samemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.